Dlouhá cesta

• Česko Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (viac)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (6)

Preparation (2004) (E01)

Neustálé objímání a zbytečné řeči... prodlužování před zahájením cesty spíš nudí. Ale na druhou stranu má divák možnost zjistit, jak se celý plán zrodil a jak se na cestu oba herci připravovali. ()

London to Volgograd (2004) (E02)

Opět nuda a nuda, protože neustále se jen mluví a připravuje, chystá, zase mluví a akce žádná. Herci se furt objímají a je to až trapné. Neubráním se srovnání s cestou Pavla Lišky a Jana Révaie (Vandráci), která měla spád hned od začátku a nikdo neřešil jejich průpravu a shánění motorek. ()

Kazakhstan (2004) (E03)

Konečně se cestuje. Bohužel až do hranic s Ukrajinou jsou všechny země projety letem světem, první delší zastávka je v Praze a pak na Slovensku (kdyby jeli pod Tatrami, udělali by líp). Jestli mi něco neuniklo, tak v Kazachstánu v této epizodě nebyli, takže její název je mi záhadou. A co mi přijde opravdu nemístné, je Charley, který Ukrajincům děkuje "Danke" a loučí se "Auf Wiedersehen". Tak zaprvé zrovna Slovanům, kteří si za války od Němců tolik vytrpěli, říkat coby Angličané cokoliv v němčině, je nedostatek inteligence a zadruhé, když měli tak dlouhou přípravu a otravovali s ní celé 2 epizody, mohli se naučit i tyto základní fráze ve všech jazycích, kterými se v zemích, jimiž projíždějí, mluví. Malá obhajoba je, že často ze sebe Charley sype nejen onu němčinu, ale též španělštinu a francouzštinu. ()

Barnaul to Western Mongolia (2004) (E04)

Moc nechápu, jak to tu na csfd s těmi epizodami je. Pustil jsem si e04, co byla na Prima Cool a ta byla o Kazachstánu. Vcelku záživná. To, co jsem od seriálu čekal, se naplňuje. ()

Western Mongolia to Yakutsk (2004) (E05)

Příjezd do Ruska navnadil ke sledování dalších epizod. Btw zde na csfd je uvedeno pouze 7 epizod, ale na Prima Cool bylo vysíláno 10, tedy speciální edice. Důvod, proč mi díl o Kazachstánu vycházel až na e04 je tedy odhalen. ()

Yakitsk to Magadan (2004) (E06)

Kvůli dílům jako byl tento, mám obdobné cestopisné počiny rád. Vidíte kus vzdálené země, jejíž přejetí je náročné, strastiplné a jde i o život. Poznáte tamní lidi, oceníte jejich vstřícnost, ale podivíte se i nad jejich zvyklostmi. Zajímavou pasáží tu bylo např. lovení medvědů. Zdolávání Cesty kostí stálo opravdu za to, podobně jako přejíždění všech těch řek a sledování krás okolní divoké přírody. ()