Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

jojinecko

Na Nirvane som vyrastal a Kurta považujem za GÉNIA. Aj z tohto koncertu krásne vidno, že za maskou "zlého" Kurta sa skrývala citlivá a krehká duša umelca, ktorý toho mohol ešte veľa dokázať. V tom vyťahanom svetri a pri plachom civilnom vystupovaní vôbec nevyzeral ako niekto, kto výraznou mierou oslovil a ovplyvnil celú jednu generáciu. Česť jeho pamiatke...Počas celého koncertu som mal viac krát zimomriavky. Jeden z najlepších koncertov (určite najemotívnejší!) , aké som mal možnosť vzhiadnuť, od jednej z najlepších skupín hudobne histórie... ()

blixadovan

V "beznapěťovém" provedení mají písně Nirvany místy až magickou sílu, Cobain strhává svým nechtěným charismatem veškerou pozornost na sebe. Na první pohled je vidět, že je duchem někde jinde a že tento svět již pro něj světem přestal být. V kontextu blížících se událostí se jednalo o naprosto dokonalou zádušní mši se vším všudy. ()

Mahalik

Každý dveře se prý mají otevřít. I ty bolestivý. U finálního koncertu Nirvany, životního výkonu Kurta Cobaina, jsem ale otevíral dost pamalu. Bál jsem se, že to bude až moc emotivní. Ten pocit, že koukám do očí někoho, kdo bude mít zanedlouho brokovnici před očima, byl děsivý. Kurt ale naštěstí sebral poslední zbytky radosti a vložil do koncertu maximum. Opravdu, Where Did You Sleep Last Night je nejlépe zazpívaná píseň ever, a to Kurtovo procitnutí ze sna pro mě znamenalo moc. Uvědomil jsem si, že člověk může být sebevíc "hustej a niggas", ale když dotyčný uvidí Kurtovu proměnu z famózního rockera- v plápolající svíčku, která brzy uhasne, musí i tenhle člověk připustit, že životní cesty zavádějí lidský bytosti do nejzapeklitějších koutů lidský duše, tam, kam si nedovolíme jít ani za cenu...smrti. Kurt tam zašel, ale ještě před tím nám věnoval tenhle fantastický epitaf, který nechci za žádnou cenu dostat z hlavy. ()

Huntelaar

Abych se přiznal, nikdy se mi dosud nepodařilo tento záznam vidět v celku, jen pouze některé vybrané skladby. A proč se to vůbec dovoluju hodnotit a k tomu ještě za 5*? Protože kolik obyčejnejch smrtelníků si pod termínem Skupina Unplugged, představí něco jinýho než Nirvanu v New Yorku. A pro mě osobně taky další důkaz toho, že Curt byl strašně svojskej týpek. ()

Rousse

Jedna z nejvydařenějších desek Nirvany (po Nevermind a In utero) - můžu si ji pustit kdykoliv. Ale na DVD bych se na to kdykoliv dívat nedokázala - mrkněte se na to sami, pusťte si závěrečnou Where did you sleep last night a všimněte si Kurtova pohledu asi minutu před koncem písničky (cca) - měl to napsáno v očích. Zpíval, jako by se loučil, chtěl ze sebe vykřičet to zoufalství.... a jestli se opravdu loučil, tak to bylo hodně důstojné rozloučení na vysoké úrovni - těšilo nás, děkujeme a nejspíš nikdy nezapomeneme. ()

• Po koncertu museli Cobaina přesvědčovat, že jeho výkon byl skvělý, protože on sám byl přesvědčen o opaku. (Gabrielle)
  • Koncert nebyl tak docela "unplugged", protože kapela měla zesilovače a bicí, byť s tlumiči a štětkami. Jeff Mason pro vystoupení vymyslel přesnější název: "Měli by tomu říkat "Nirvana - ztlumeně". (kornitko)
  • Mená David Grohl a Krist Novoselic sú v titulkoch uvedené chybne ako David Ghrol a Chris Novoselic. (Raccoon.city)