Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

Franc1s

Pí a jeho tygřík, kteří jsou po potopení lodi spolu na člunu a nějak musí přežít.. Příběh nenudil, výprava super a finální zakončení, jak se sluší a patří. No a nemluvě o efektech a zpracování, to byla jedna radost to všechno sledovat od těch svítích medúz až po surykaty,nemluvě o tygrovi. Tohle si Osary zasloužilo a v IMAXu to musela být nálož! Jen je škoda,že se zase okolo všeho točí "všemocný" Bůh.. Ještě,že ta hudba u toho byla akorát. Zase se rád někdy mrknu 9/10. ()

SeventySeve

Čekal jsem teda něco horšího, nakonec musím uznat, že se na to dalo koukat. Tím to ale hasne. Jestli účelem mělo být jakýmkoliv způsobem podnítit mou víru v boha, tak musím konstatovat, že film zklamal. Jediný filmový kousek, který mě dokázal takovýmto způsobem nahlodat bylo Pí od Aranofského, zajímavá shoda jmen. Film, který by mě o tom však plně přesvědčil neexistuje a troufám si říct, že nikdy existovat nebude :) ()

s1r1us

Tolik opěvovaný film a přitom taková blbost. Obrazová onanie skvělých počítačových triků nalepená na příběh za který by se styděla i Kouzelná školka. Po dokoukání, nejen díky závěrečné pointě, jsem cítil můj život ochuzen o ty dvě hodiny, které jsem na tu onanii čučel. Některé náboženské fantasmagorie (ostrov surikat, stupidní modlení ke všemu, a pak hlavně tupá zkratka náboženství=sebeklam) mě dokonce iritovaly a to mi spiritualita ve filmech nevadí. Fontána je můj velmi oblíbený film. Hvězdu za naprosto neuvěřitelné triky. Ano, pokud vím, tak věšina toho, co vidíte ve filmu včetně moře a všech zvířat, jsou trikové efekty. ()

Karp

Možná to není na pět hvězd, možná jsou ve filmu kýčovité scény, ale příběh mi uvíznul v hlavě... i díky kruté pointě. Obraz je skvělý, Richard Parker přirozeně neroztomilý a nezvířátkovský a vyprávěni má potřebnou sílu pro každého, kdo chce přemýšlet o věcech osobních, duchovních o sebepoznání o síle sebe sama. ()

Chip89

Neztrácet naději?Věřit? Doufat? Ani nevím, jaká odpověď by byla správná. A čemu má člověk věřit? Vždycky věříme příběhu, který je pro nás pochopitelný. Tady hrdina nabízí dva příběhy a je jen na nás, kterému chceme věřit. Nádherné prostředí, kamera a ty neobvyklé barvy - pro mne je to prostě pohlazení po duši. Kamera i herecký výkon, který chlapec ,, na moři" předvedl byl nádherný. Pouto člověka a zvířete, kdy z počátku funguje potravní řetězec, ze kterého se vyvine symbióza. A když se oba vrátí do normálního prostředí zase každý jde svojí cestou... Aby jste pochopili, prostě musíte vidět. ()

1vu$hQ4

Za ten zdlouhavý a pro mě nudný začátek hvězda dolů. Nebýt toho, tak si troufám říct, že by film klidně mohl mít 5 hvězd. Krásně natočené, zajímavé, zábavné.. a Richard Parker? neskutečnej krasavec :) ()

Oonika

Potěšení pro oči i pro duši, vizuální orgie! Pravda, místy ten příběh trochu vázl, ale neuvěřitelně mě to bavilo, krásně se na to koukalo, často jsem byla i dojatá. ()

Acrobat

„Mamádži na základe tohto príbehu začal veriť v Boha“. Ak tento film niekomu k tomu pomohol, tak nech si ten tajomný moment užije a drží už celý život. Mne z celkového hľadiska prišiel ako ekumenický spojovateľ náboženstiev (hoci budhizmus nie je náboženstvom, lebo nebolo „zjavené“), pričom sa na vnútornú vieru tlačilo možno príliš. Forma a obsah sú tu dve oddelené dominancie. Objav viery na dokonalom vizuále prírody a náhod a prežitia môže všetko evokovať. A práve tá voľba, ktorá tam nebola, je zbytočné špiritizovanie. Richard Parker nie je tak dojemný ako Hanksov Wilson, rovnako som si istý, že Ang Lee chcel útočiť na Oscara príbehom, ale neprevedený vlastnou hlavou, lež predtým pozeral (a nie dvakrát) Forresta Gumpa. „Ani náhodou“ sa systém rozprávania a zážitkov (meno Pí...) nepodobá „Bežcovi“ (ja tu cítim iróniu). Mladý Ind je však jedna z mála postáv roka 2013, ktorá chytí za srdce. Jeden z tých filmov, kde na druhé premietanie je vhodné dosadzovať seba do lode a zisťovať svoje schopnosti, myšlienky. Ku komu by smerovali nadávky? Ku komu by som hovoril? Koho by som volal na záchranu? Celý film je však pevný pod skúsenou režisérskou taktovkou Anga, no v závere a s metafyzickými otázkami sa dotlačil k múru, pričom ho nikto k tomu nenútil. Moslimsko-kresťanské fenomenálne rozprávanie indického Forresta o ...no veď to, o čom presne? Nikdy som si nebol takí neistý. (videné 27.03.2013, BDrip) ()

danny_21

Opravdu mimořádně povedený pohádkově barevný vizuál a triková stránka mě usadili pevně do křesla. Stejně jako samotný příběh souboje a soužití přeživších tvorů na pár metrech čtverečních. Škoda jen toho trochu protahovaného začátku a zbytečné alternativní verze pro dva Japončíky. ,Za ta avizuální kouzla a příjemnou pohodu, kterou jsem cítil s Piscinem a Richardem Parkerem, ode mě Ang dostane 4 hvězdy s tím, že je to jen kousek k páte - 85 % ()

Divian(R)

Poprvé, co mi nevadilo uměle vytvořené zvíře, protože se tygr grafikům opravdu povedl. Je to druh filmu, na kterej se podíváte s přítelkyní a utkví vám v paměti, protože si musíte zvolit, jak chcete, aby to skončilo. ()

lakart

Celkově jsem s filmem spokojen. Technická a vizuální stránka ve filmu naprosto dominuje. Efekty jsou dechberoucí. Takhle živoucí moře jsem dlouho neviděl (naposled snad Dokonalá bouře) a zvířata jsou skvěle vytvořené (byl ten tygr živý nebo ne? :D). Problém spatřuji ve vyprávění příběhu. Prvních zhruba 30 - 45 minut (od nalodění se na moře) považuji za zbytečné a příliš ukecané, v celkovém kontextu jsou to informace nepotřebné k hlavnímu jádru filmu - boj s přírodou a se sebou samým na moři. Oproti například 127 hodin, kde jsme o ohlavním hrdinovi téměř nic nevěděli a přesto nám byl sympatický a nebylo nám jedno, zda to přežije či nikoliv. Tady tomu je taky tak, ale myslím, že to šlo bez toho úvodu a jít přímo na loď, která se potápí. Takhle by to bylo za skvělých 70%, ale musím přidat za naprosto nečekaný vyvrcholení, takže celkově 80% ()

Tamten

Film, který se vás snaží morálně poučovat a který po celou dobu trousí hluboké filozofické myšlenky. Bohužel jsem za celou dobu nepřišel na to, o čem se snaží poučovat a jaké myšlenky v něm jsou. Ve výsledku tak hlavní hrdina působí jako totální magor vhodný na přijetí do blázince. Po grafické stránce se tvůrci pustili do tak kýčovitých cgi efektů, že záběry často vypadají jako z pohledu nějakého dobře sjetého hašišáka (což teorii o blázinci jen podtrhuje). ()

007.

Začátek nuda, vypl jsem to u scény, kdy se člun s Pí a zebrou otočil vzhůru nohama, a když se vrátil pak zpátky a v něm byla pořád nepřipoutaná zebra. 25% ()

Doski

''So what story do you prefer?'' ''The one with the tiger, that's the better story.'' ''Thank you. And so it goes with God..'' Opravdu strašně zajímavý příběh. Celé je to kouzelné, smutné i veselé, neuvěřitelné. ''Mamaji was right. It's an amazing story.'' A celé je to vlastně o úhlu pohledu. Věřte si čemu chcete, já bych si taky vybral ten příběh s tygrem. Prozatím 82% ()

ER

Věříš té či oné verzi příběhu? Vidíš a tak je to i s bohem......a pokud přijmete mentorování o bozích a s tím spojené víře, kdy příběh slouží jen jako potvrzení hlubšího smyslu našeho života, pak se budete bavit o něco více. Důležité totiž není to, v co věříte, ale to, jaký život s touto vírou prožijete. ()

Primavera

Počas celého príbehu som premýšľala, či je to fantasy žáner alebo reálny príbeh, ale v tom prípade by to bol film pre blondínku kríženú s policajtom, pretože nezmysel šiel za nezmyslom, ale priznávam úprimne - výborne vizuálne spracovaný, takže nechala som sa krásne klamať a páčilo sa mi to... Až prišiel záver a pochopila som, že je to vlastne o inom ako o vymyslenom príbehu tigra a chlapca kamuflujúci krutú realitu. Všetci žijeme radi v klamstve. Preto sme si vymysleli náboženstvá. A je to tak dobre. Úžasný záver s priestorom na premýšľanie... ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)