Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

Parsek

Je to vizuálně vysoce nadprůměrné, s trochou kýče, intelektuálně pouze nadprůměrné, místy spíš průměrné, 3D efekty fajn, nicméně člověk čekal víc, bohužel. Je to ale perla... Nebo spíš drahokam, ovšem trochu nedobroušený. ()

montel

Pí (Suraj Sharma) žije v Indii, kde jeho otec provozuje zoologickou zahradu. Jednoho dne se rozhodne, že v Indii už obchod nemá budoucnost a rozhodne se vzít celou rodinu do Kanady, kde zoo opět rozjedou a kde vydělají mnohem více peněz. Do Kanady se tedy přepravují lodí, společně se všemi zvířaty. Jedné noci příjde obrovské bouře a loď se začne potápět. Celá Pího rodina zahyne a jediný kdo si život zachrání je Pí. Na malé záchranné lodi je pouze on, zebra, opice, hyena a bengálský tygr. Po několika dnech žije pouze on a tygr a Pí se musí mít neustále na pozoru, aby jej vyhladovělý tygr nesežral. Pí však vymyslí plán jak tygra zkrotit a musí doufat v co nejrychlejší záchranu...Ohromný výlet plný nádherných filmových záběrů a momentů, ze kterých se vám zatají dech. Vidět to v kině asi bych na hodnocení přidal, doma už to tak silný zážitek nebyl. Navíc škoda první hodiny, která mi až tak zajímavá nepřišla. 60% ()

klaranapoli

Wow. Skvělé animace, skvělý příběh i když smutný. Pro mě to teda moc dobře neskončilo, myslela jsem si že s tím tygrem bude žít dál ale bohužel. I nějaká ta slza ukápla ()

Emmmalie

Vau, naozaj som od tohto filmu nečakala tak veľa, neviem či sa to zdá iba mne ale myslím si, že je naozaj sofistikované prepracovaný a má veľmi peknú myšlienku. Vizuálna stránka filmu je skvelá a naozaj ma ohromili všetky tie úkazy našej prírody. Takisto sa mi páčil mladý Pí (Suraj Sharma) dúfam, že ho ešte v nejakom filme uvidíme. 95% ()

baroko16857

Myslím, že ani sami tvůrci tohoto filmu si plně neuvědomili, jak výjimečný snímek vytvořili. Z jeho geneze (i z knihy samotné) je patrné, že měl vzniknout jen jako další zajímavá kuriozita. Výsledek však předstihl očekávání. Film je jedinečný! Myšlenkou, výtvarným i hudebním zpracováním. Děkuji za takové filmy. ()

XTrader

Kniha byla nesrovnatelně lepší, ale to je tím, že tento příběh je hodně o pocitech, které jsou v knize vždy intenzivnější. Když nebudu srovnávat s knihou, tak celý film je zpracován skvěle. Fantastické vizuální efekty a hlavní hrdina ukázal skvělý výkon. Nemám co vytknout, jeden z mála filmů, který si zaslouží skutečných 100% ()

cipokomon

Když jsem četl recenzi, říkal jsem si, že jsem zvědav co se bude dít když to má 120 minut a z toho valná část jen na člunu, kde dlí jeden pubík a nějaká zvířátka, jež jsou každých pár minut -1 kus. Žel bohu či jinému nejvyššímu, což má být asi myšlenka filmu, se toho moc nedělo(když to srovnám s tím výletem na Kokořín). Vizuálně skvostné, pro mě jakožto bezvěrce nudné. Jsou filmy které na malém "prostoru" dokáží odsýpat, třeba 127hodin, tento nikoliv. Znovu už tomu 2h nevěnuji. ()

gurmanfilmu

Geniální vyjádření myšlenky, že člověk daleko lépe ví, v co nevěří, než to v co věří. A to za pomoci vynikajícího vizuálu a dobrodružství, díky jehož tíze na tuto myšlenku přijdete daleko intenzivněji. ()

BlackVelvet

Film a kniha samozrejme ktere nechavaji hodne nezodpovezeneho, a je na divakovi/ctenarovi, cemu uveri. Stalo se to tak, jak Pi pribeh vypravi prvne a nebo se to stalo tak, jak se dozvi Japonsti urednici ? Po dokoukani filmu sem premyslela, co presne kdy Pi rekl, a nemuzu dostat z hlavy tuhle vetu: "Nikdy nevite, kym jste, dokud nemate hlad". To by naznacovalo, ze mozna je pravdiva druha verze pribehu a Pi si prvni vymyslel, aby se srovnal s post-traumatickym sokem (otazka pak je, jestli vubec rodina nekdy stehovala Zoo?) - a Pi je Richard Parker. A nebo to tak nebylo, a pribeh je pribehem o silne vuli, vire a krasnym pribehem o tom, jak Pi opravdu zurocil to co ho otec ucil o selmach ("Nikdy jsem nemel moznost otci podekovat, za to co mne naucil"). Nejsem si jista, jestli je vubec nekdo, vcetne autora, kdo 100% vi, co se presne stalo, kdo ma pravdu a ktere verzi se da verit. Ale jak rika Pi, kdyz verite te prvni verzi, tak presne tak je to s Bohem ("And so it goes with god" - tj. musite verit i tomu, co se zda neuveritelne a na co nemate dukaz). ()

sona.1990

Překrásný příběh, který mě, jako správnou plačku dojal k slzám. Úžasný nápad a krásné zpracování.. A jen tak mimochodem, věřím v tu první verzi.. ()

rabaska

Myslela jsem, že tento film ode mne dostane více než 60% - ale zklamal mě - protože najít boha v tomto příběhu asi dokáže málokdo - a dialogy v tomto filmu nijak neoslnily.Naopak vše zachránila kamera a nádherné obrazy podněcující lidskou fantazii. ()

medveed

Vizuálně pastva pro oči. Od samotného příběhu jsem ale čekal víc. Závěrečné "a co, když to bylo jinak" působí spíše matoucím dojmem. 75% ()

Robbie

Knižnú predlohu som nečítal ale aj keby, nevidím zmysel v tom vyčítať filmu nepresnosti voči knihe, keďže ide len o predlohu a film je samostatné dielo. Teraz k filmu samotnému. Bol som zaskočený tým, ako krásne bol film spracovaný, o to viac že sa naozaj nejedná o mne blízky žáner. Dokonalú vizuálnu stránku nemožno slovne ani opísať, Pí dal efektami do smútku až smutne veľa veľkých hollywoodskych kasových trhákov. Herci, aj keď až na Gérarda Depardieu pre mňa neznáme mená aj tváre, podali krásne prirodzené a uveriteľné výkony, čo mi ako divákovi veľmi pomohlo stotožniť sa s nimi, ponoriť sa do deja a prežívať ho s postavami, hlavne teda s hlavnou postavou. Ďalšia vec, ktorá ma príjemne prekvapila bola myšlienka. Film teda nestavil len na silnú vizuálnu stránku, ako tomu dnes bohužiaľ často býva, ale ale aj na príbeh s mýšlienkou a posolstvom. To, či myšlienka diváka uspokojí je otázne, keďže sa vo filme spomína Boh, viera, morálne hodnoty a podobné nebezpečné slovíčka, za ktoré veľká časť divákov film automaticky odsúdi, bez ohľadu na to čo práve reprezentujú. ()

metylovice

Kdybych nevěděl, že to nejlepší přijde až po ztroskotání, tak to po 10 minutách vypnu. Efekty při ztroskotání byly demo of demo of Titanic. Jinak dobré. ()

SirPsycho

Na pohled nádherný a příběh jsem taky žral. Otázka náboženství podle mě ve filmu uplně zaniká, i když by podle všeho měla být to hlavní (což mně nevadí, ba naopak). Ten závěr mě trochu namích ale stejně dávám za 5 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)