Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

lineker

Vizuální pohádka kde jedna hvězda už musí být přídána při sledování ve Full HD rozlišení. Fantazii nebo realitu není třeba rozlišovat, stačí nechat film volně plynout a nechat se unášet vizuálně hudebními vlnami nekonečného oceánu. Oceánu na němž se chlapec promění v muže na němž pozná že bůh ač má jakkékoliv úmysly nelze se jim bránit ani oddávat, vše je jen cesta osudu, kde konec může být jen další začátek. ()

m.dodoss

Wau tolik barvitosti, efektů humoru a akce jsem opravdu od tohoto filmu nečekal ale byl jsem mile překvapený. Snímek mě nadchnul od samého začátku jen stále přemýšlím, který ten příběh byl ten správný :-) ()

Ladull

Popravdě jsem čekala větší bombu. Některé pasáže mi přišly až moc umělé a neskutečné. Podle toho, jak mluvili o víře v Boha, jsem očekávala něco, co mě donutí nad tím přemýšlet. Ale ve skutečnosti jsem tam ani nenašla nic, co by dokazovalo, že Bůh opravdu je. Ale to stále nic nemění na tom, že příběh byl úžasný. Chlapec, který o všechny a o všechno přijde, se plaví po moři pouze s tygrem, který se ho snaží zabít. Objevilo se i nemálo mých oblíbených dojemných scén, které vyvrcholili v okamžiku, kdy se dva ztroskotanci nesnažili připravit o život toho druhého a společně se oddávali smrti. Skoro jsem si myslela, že budou přátelé téměř na vždy. Proto mi taky ten konec úplně nevyhovoval, ale to už je věc každého :) Taky musím pochválit, jak perfektně byly všechny role zahrané. Nakonec jsem i mile překvapena. ()

kika

Krásny film. Nádherná myšlienka. Úžasné efekty. Vtiahne Vás to do deja a nedovolí odísť. Raz je Vám smutno, inokedy sa zasmejete, raz súcitíte s chlapcom, potom je vám ľúto tigra. Málo filmov vo mne zanechalo tak hlboký dojem. ()

Kinnlai

Taková kombinace malého Prince, Forresta Gumpa, milionáře z chatrče a starce a moře. :) Náboženská zabarvenost mi v tomto případě ani nevadila, mimo jiné ji pluralita vyznání a závěrečná pointa svým způsobem degradovala, ať už to byl či nebyl účel. Každopádně úchvatná, inteligentní podívaná. :) ()

petr29.s

Pozor Spoiler!!!!! Film mě naprosto uchvátil. Nebudu tu chválit FX, kameru, výpravu prostě technickou stránku ta je dokonalá. Ani se mi nechce věřit že tigr byl „jen“ kombinace 0 a 1. Budu chválit otázku víry, kterou přesně tento příběh popisuje. V běžném životě jsem 100% ateista a nemyslím, že existuje něco co můj názor změní! Na konci filmu jsem uvěřil. Uvěřil jsem příběhu který nedává smysl, který není pravda a já to vím. Uvěřil jsem příběhu chlapce, který přežil jen díky Richardovi Parkerovi. A i když se nám ateistům nelíbí ta myšlenka na boha. Musíme dát Piscinovi za pravdu......... ()

adam7

Nádherné zábery a sfilmovaná nočná mora viacerých. Plavba na oceáne, kde vás od najbližšej pevniny v podobe morského dna delí niekoľko kilometrov vody so všetkými, hlavne nebezpečnými morskými živočíchmi s najobávanejším predátorom na palube - to je skutočne nezávidiuhodná situácia. Ešte raz spomeniem úžasné zábery číreho oceánu ako jednu z najväčších plusov tohto filmu. Koniec ma celkom pekne dostal ;-) ()

Dann99

4 hviezda len za prekrásny vizuál a hudbu.Knihu som nečital,no predstava,,že ten druhý Píov príbeh bol realita a dobrodružtvo s Richardom Parkerom si vytvoril iba v hlave,aby sa s tým vyrovnal nieje až tak tažko uveritelná. ()

jarkametelka

Filmova parada.Ten,kdo ma rad inteligentni filmy,by so ho nemel nechat ujit.Je uplne zbytecne se tu rozepisovat o tom,jak je vizualne nadherny,sceny v rozbourenem mori,nebo "svitici" ostrov se nedaji popsat,protoze tento film je treba "prozit"...Neni takovych filmu mnoho,hlavne v soucasne dobe,takze si ho nenechte ujit! ()

Keledaia

Po hodně dlouhé době jsem si v kině pofňukala, což se mi teda nestalo x let. Fakt strašně jsem se bála, že to zničí můj dojem z knihy, znáte to. Ale rozhodla jsem se to risknout, díky Bohu! Musím říct, že když jsem ve filmu viděla některé scény, odpovídalo to přesně tomu, co jsem si při čtení představovala. Nevím jestli se stal zázrak nebo co, ale prostě mě to dostalo na plný čáře. Hlavně je to asi tím, že jsem milovník koček, takže na to hned člověk kouká tak nějak jinak. Nejlepší, nejsmysluplnější 3D co jsem viděla. "Richarde Parkere, řekni mi, co vidíš." ()

RonnieR

Pre mňa prekvapujúce rozuzlenie naopak na rozdiel od ostatných komentárov neznižuje vôbec kvalitu tohto dvojhodinového vizuálneho orgazmu!!! 93%. ()

Rupmen

Úchvatná filmová podívaná. Smysluplné využití současných filmařských možností, kde je každý záběr naaranžovaný do posledního detailu. Pro někoho triková složka nebude všude úplně dokonalá (možná to měl tedy Ang Lee natočit až za 10 let :o) Někdo bude režisérovi vyčítat líbivost, spekulativnost a manýrismus. Jinému zase přijde hlavní myšlenka banální anebo tvůrci zbytečně banalizovaná ? Kdepak. Je to pohádka, balada, srozumitelný a lidský příběh, úžasně zpracovaný. Vážné věci film přitom podává s humorem a lehce, aniž by je zlehčoval anebo se jim vysmíval. Možná je to příběh o Bohu a možná je ale bohem vypravěč, který svým příběhem vytváří nový svět, do kterého zve své posluchače (diváky). Každý může vstoupit anebo si může vybrat jiný příběh, který se mu líbí, a kterému bude věřit. Nakonec, vždyť jen hinduismus zná 33 miliónů bohů. Tak si snad každý najde toho svého a jeho život. ()

9J9

Nikdy bych nevěřila, že film, který se odehrává z 80% na moři, mě dostane. Skvělá hudba, skvělý herci! Konec, kdy nechali diváka vybrat si čemu sami uvěří, byl tou nejlepší třešničkou na konec! ()

KlaMi

Oscarový režisér Ang Lee (Zkrocená hora) přichází do českých kin s novým filmovým počinem. Pí a jeho život je dílo inspirované stejnojmennou knihou kanadského autora Yanna Martela. Pí, je chlapec vyrůstající v indické zoologické zahradě, kterou založil jeho otec. Mladík, hledající svou víru v Boha. Vnitřní zlom nastává ve chvíli, kdy potkává dívku Anandi, s níž se sblíží. Rodiče se necítí v Indii bezpečně a chtějí odcestovat do Kanady. Během plavby loď, na níž se rodina i se zvířaty plaví, ztroskotá a přežívá pouze Pí a několik zvířat. Tito svádí mezi sebou boj na malé záchranné lodi. Postupně zůstanou jen chlapec a tygr pojmenovaný Richard Parker. Tak začíná příběh chlapce, který musí obstát při cestě na pevninu v konkurenci predátora. Nastává boj o přežití, jak na moři, tak na lodi. Pí představuje typ novodobého Robinsona, který počet strávených dní na moři zaznamenává na bok lodi, využívá zásob a nářadí s jediným cílem - přežít. Pí a Richard Parker najdou způsob, jak spolu komunikovat bez toho aniž by spolu soupeřili. Strach je drží oba při životě. Plují oceánem, který je svou rozlehlostí ohromuje a udivuje zároveň. Okouzlení přichází během setkání s obří velrybou, delfíny či létajícími rybami. Hra s barvami, která prostupuje celým příběhem a osciluje při scénách na moři, uchvátí nejen trosečníky, ale i diváka. Film ukazuje fantastický příběh mladého chlapce, který našel na moři svou víru a věřil, že když se nevzdá, Bůh si ho najde a ukáže mu správný směr, jak jít dál. Kamera zachycující rozmanité barvy Indie, krásy oceánu nebo různé druhy zvířat zaručuje, že divák bude ohromen. Může se nám zdát, že příběh má jednoduchou linii, avšak kompenzuje to efekty, které ve 3D vyniknou mnohem lépe. V neposlední řadě to je působivá hudba, která dokresluje příběhu atmosféru, díky níž se divák cítí být součástí vyprávění a nestačí žasnout. Konec filmu nám nabízí dvě možná vyústění tohoto dobrodružství. Divákům tak neříká, co je zaručeně správné, ale ponechává jim možnost volby, aby si vybrali, která verze je jim bližší, které spíše uvěří. Snad jen malá výtka - četba tohoto románu přináší více prostoru naší fantazii, ve filmu máme příběh načrtnutý v jasných rysech. Tento film ale rozhodně své kategorii ostudu nedělá a pro milovníky silných lidských příběhů je jasnou volbou. ()

Koukam

Jeden z nejnádhernějších filmů, který jsem kdy viděl a vzbudil ve mě tolik pocitů... nádhera, surovost absolutní vizuální orgasmus, totální vžití do děje a prožitek emocí. Snímek, který mě chytl neskutečnou silou za srdce a donutil mě přeorganizovat top desítku nejoblíbenějších filmů!!! Úžasné!!! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)