Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

Narya89

Člověk a zvíře. Tito dva spolu kdysi v přírodě museli žít a neustále vyjednávat hranice svého teritoria a moci, zastrašovat se, ale i pečovat, pokud to bylo potřeba. Přijde mi fascinující právě to propojení strachu a náklonnosti, které jsem u Pi na lodi s Richardem Parkerem pozorovala. Kromě síly naděje, když je člověk na pokraji sil, se mi líbila trosečnická šikovnost, s jakou si Pi se vším poradil. A v neposlední řadě mě uchvátila vizuální stránka filmu, především záběry do hloubky oceánu a nádherná bioluminiscence jako v Avatarovi. Úplně jiný svět, než s jakým se já setkávám, s úplně jinými pravidly, přičemž den se smrskává do jediného cíle - přežít. ()

VanTom

Být to pouhá fantastická báchorka o potopení lodi (mimochodem úžasně natočená scéna) a následném přežívání chlapce a tygra na záchranném člunu, asi bych se tolik neošíval, tato stěžejní pasáž filmu působí nečekaně uvěřitelně, vizuálně nádherně (možná až uměle vyleštěně) a digitální zvířeně se nedá vytknout vůbec nic. Jenže polopatické podobenství a řeči o Bohu, ve zdlouhavém úvodu průhledná smířlivost náboženství a především závěrečné vysvětlení pro blbečky, že se to celé mohlo odehrát úplně jinak, mi zážitek dost kazily. ()

harryy

Celý film je akýsi vzorný.Šťastná ruka pri výbere neokukaných hercov (a na pár minút i Gérarda Depardieuho)dramaturgicky vybudovaný príbeh miestami s náznakom napätia v inom rožku so štipkou nadprirodzena. To čo sa nedá ukázať či nevôjde do pozerateľných dvoch hodín, sa dorozpráva najlepšie vďaka prítomnosti ambiciózneho mladého autora.Odvážne svedectvo práve vo filmovom spracovaní. Pre tých čo ho chcú počuť a vidieť. Pre mna výborný rodinný film o veľkom dobrodružstve a priateľstve na ktorý sa nezabúda. 100% ()

morena.jea

Avatar v indickom hábite. Menej modrej, viac žltej. Menej fantasmagorický tvorov, viac skutočných. Rovnako komerčné, rovnako okázalé, rovnako hlúpe. Páčil sa mi iba záver. ()

Brain-D

Čekal jsem pohádku a dostal jsem ztrhující životní příběh.Vizuálně nádherný a silně emocionální film o síle člověka. Jsem dojat a nadšen. K 5* mě dohnal skoro poslední moment. Možná budu spoilerovat, ale chtěl bych to strašně rád vystihnout. Moment po nějakém zážitku, který se neshrne a odejde se bez jakýkoliv slov nebo skutků. To nedokazuje žádnou vděčnost za ztrávený čas a je to opravdu smutné. ()

Sany33

Knihu som nečítal, tak môj názor je subjektívne zameraný iba na film. Teda s filmu mám príjemný pocit, chalan, ktorý sa nevie zaradiť a začne veriť v boha na základe životnej situácie je veľmi silným príbehom plným emócií a životných zvratov. Boh sa vždy ukáže v podobe v akej ho potrebujeme to je pre mňa poučenie z tohoto filmu ... teda 72% ()

Ceres

Neskutečný film vizuálně a Ang Lee je prostě borec a pan režisér. Filmařsky je toto perla. Už od úvodních titulků a toho songu, v žádném případě nejde o kýč!!! I když jde o delší snímek a jde to místy ze začátku cítit, tak není to velký problém. I když je spousta věcí ve filmu CGI (tygr, orangutan, zebra atd.), tak to krásně přebije smysl celého filmu, který se dozvíme v závěru. Pro mě hodně hodně dobrý a výborně udělaný film. ()

Unnamed

Absolutně fantastický vizuál. Příběh samotný mě neoslovil, ale určitě jsem se u filmu nenudil - naopak, uchváceně jsem si ty vizuální orgie užíval. Slabší 4* ()

Mizzy

Vizuálně opravdu nádherné, předtím jsem četla předlohu a bohužel i tady musím uznat, že byla pro mě silnějším emočním zážitkem. Nicméně film za vidění určitě stojí. 80%. ()

Master19

Vizuální nářez se spoustou rozvláčného povídání na začátku a konci. Prozření v indické náboženské mlýnici bylo z určitého pohledu možná stejně zajímavé jako plavba a vystačilo by na samostatný film, ale na úplně jinak postavený film. ()

lykan9

Dnes už jsem Anga Leeho komentoval (Zkrocená hora) a tímto filmem opět dokazuje je skvělým režisérem. Jak u Zkrocené hory, tak u Pího musí oči jen plesat nad tou nádherou, kterou ukazuje. Ať jsou to chladné hory nebo nádherná barevnost Indie. Jediné, co mě trochu zklamalo, že Depardieu si moc nezahrál. ()

JohnSmith

Takový indický trosečnik co má místo Wilsona tygra. Ten je sice výborný a člověk skoro uronil slzu, ale zbytek filmu je dost zvláštní a herci nezajimavi ()

klima777

Totální nevkus. A vůbec nezáleží, jaký má podtón (religiosní, antireligiosní atd.). Velkohubý film s nabubřelými efekty a pofidérní hrou na závažné poselství. A navíc mám nepříjemný dojem, že divák je odsouzen do role zcela pasivního recipienta (v tomto případě šoufku). IMHO.------------ Jednu hvězdu posílám částečně Irrfanu Khanovi; benevolentní hodnocení je však především důsledkem okolností, za nichž jsem Life of Pi sledovala. ()

Killda

Pohádka pro dospělé, i tak by se to dalo konstatovat. Tenhle film netáhne ani hudba, herecké výkony nebo (nadbytečné) užívání speciálních triků, ale hlavně samotný příběh opírající se o to nejsilnější - víru. Navíc nemohu dostat z hlavy myšlenku, že jako drama bez tolika kýčů a s reálnější podobou, by film fungoval lépe... ()

Jacob23

Technicky je to naprosto dokonale a kamera exceluje v kazde vetsi namorni scene,ktere jsou opravdu dechberouci..chce to vice zhlednuti si myslim.V hlavni roli bych mnohem radsi videl Deva Patela z Milionare a nebyt slabsiho startu je to 5* ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)