Vo vidine rýchleho nadobudnutia finančných prostriedkov, páchatelia Robert Matta a Viliam Hauser spáchali v Bratislave 8. apríla 1994 šesťnásobnú vraždu. Obaja páchatelia dostali za svoje zločiny doživotie. (Patrik200s)

FeriusParfax

Velké překvapení a brutální 1. díl. Hodně mě navnadil na další. Stopáž je tak akorát k obědové pauzičce, takže si každý den k obědu dám jeden díl. Hlas vypravěče je moc příjemný. Hlavně mě moc mile překvapilo, že si policie nesyslila fotografie a videa z místa činu, ale že se podělili s ostatními. Detailní záběry na vše budou hlavním tahounem. Snad vyprávění a forma neztratí šmrnc a šťávu. Jinak se díl nesl v duchu hamižných hajzlů, kteří si chtěli bez práce přivydělat pár drobásků. Paní psycholožka nás v prostřizích oslnila svými hodnotnými komentáři, které byly zcela nicneříkající, takže doufám, že už ji v dalších dílech potkávat nebudu. Dost by mi totiž kazila chuť k obědu. ()

Wacoslav1

Hned první díl vpravdě slušnej masakr. Dvě netáhla co chtěla bezpracně přijít k penězům a spáchali ten typ zločinu který když se provede bezchybně, tak to může i potencionálně projít, ale tihle dva to rozhodně bezchybně neprovedli a i přes respekt ke kriminalistům, že dokázali takovej hardcore mord tak rychle vyřešit tak sami nepříliš bystří pachatelé k tomu výrazně napomohli. Každopádně jak říkám hned první epizoda ukázala slabším povahám o čem tenhle seriál bude. Nekompromisní reálný fotky zmasakrovaných oběti a nikam neuhýbající přímý popis celého činu od nekompromisního Maštalíře. Takže hned napoprvé čistý zásah na komoru.100% ()

SOLOM.

Chlapci chtěli přijít lehce a hlavně rychle k penězům – nejlépe zahraničním valutám a neváhali proto chladnokrevně zastřelit a zmasakrovat pět dospělých Vietnamců (Vietnamek) a malé batole. Róbert Matta a Viliam Hauser staří známí z bývalé práce a stejného sídliště byli sice chladnokrevní ale taky naivní, což je nakonec pomohlo dopadnout. Po zásluze dostali doživotí a ty fotky mrtvol i doprovodný popis ono osudného dne a postupných vražd – celkem hardcore. ()

Sany33

Príbeh: Dokumentárny cyklus začína zostra najbrutálnejšou vraždou priamo v hlavnom meste dokonca kúsok od miesta kde pracujem. Celkovo si tam sedí hlas Tomáša Maštalíra a aj napriek tomu, že hovorí o silných témach a činoch je to v jeho podaní znesiteľné. Prevedenie: Hodnotenie som nevypeckoval iba skrz to, že sme sa princípu dopadnutia páchateľov venovali asi 2 minúty z celej stopáže a to je na takýto prípad dosť málo. 85% ()