V pasci

• Česko V pasti (viac)

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiálny text distribútora)

kecinzer

Tak divné pocity, jako při sledování tohoto dílka jsem snad ještě neměl. Opravdu strhující drama a zároveň podivnost, která stojí za shlednutí. ()

Tomyš

Musím se přiznat, že mě to nějak neoslnilo, ale pravda je, že film dokázal upoutat mou pozornost během celé své délky. Takže na první zhlédnutí 4x*, pak už to asi vidět nemusím. Skvělé herecké výkony. ()

bidja

Komorní drama, psychologie pomsty, otevřená konverzace kočky s myší a myši s kočkou. chybou a si byla projekce s dabingem, titulky by asi byly výstižnější. ()

Thomm

Od začátku tušíte, že se něco stane, a do chvíle, než se to opravdu stane, má film celkem dobrou atmosféru. Pak začne solidní nuda, natahování a zbytečné prodlužování děje. Zajímavý konec, ale stejně velké zklamání. ()

poet

Jeden dom, dve postavy a sakramentsky dobrá atmosféra, ktorá ma celkom pohltila. Až sa my nechce veriť že to vzišlo z amíckej produkcie. Ellen Page, ktorá my až tak nevadila ako v JUNE, sa ukázala ako schopná herečka utiahnuť celý film. Možno menej moralizujúcich drístov a bolo by to excelentné. Zdvihnutý prst pre lovcov lolitiek.:) ()

El Loco

Tento, na prvý pohľad, nenápadný a sympatický filmík režíroval videoklipár David Slade (Muse, Aphex Twin, Rob Dougan, System Of A Down etc.), ktorý sa týmto svojím celovečerným filmárskym debutom zaradil medzi najväčšie režisérske talenty súčasnosti. V Hard Candy diriguje herecký koncert Patricka Wilsona a Ellen Page, kde sa snímok z počiatočnej nevinnej drámy mení v mrazivý psycho-thriller, pričom predovšetkým Ellen dokazuje svetu svoj nepopierateľný talent a už tu bolo jasné (čo sa neskôr potvrdilo pri Juno), že je to herecká hviezda budúcnosti. Slade týmto svojím počinom natoľko zaujal Sama Raimiho a jeho producentských kolegov, že mu ponúkli režisérsku stoličku pri vynikajúcom krvavom aljašskom počine – 30 Days Of Night, kde sa Sladeov talent rozvinul naplno. Po natočení Eclipse (Twilight séria) sa z neho s určitosťou stane prvoligový hráč – ostáva nám len dúfať, že sa po tejto komerčnej ťažbe nestane z neho neoriginálny „človek-milión“. ()

M.A.J.O.

Film je dost zvrácený. Už na počátku, když si "starý chlap" nabrnkne 14-ku tu něco nesedí. jinak je to strašně zdlouhavé a místy nudné a fakt odporné. ()

MR007

Dal bych i 5 hvězdiček, ale scenáristický úblb, kdy hlavní hrdina po onom zákroku běhá jako kamzík, závěr filmu dost sráží. ()

Pt&k

Nevim, jestli ve mě tenhle film vzbudil přesně ty pocity, které původně měl, každopdně mi z toho chvílemi běhal až mráz po zádech. Perfektní dialogy charismatických postav a jeden byt... to jsou hlavní postavy tohoto filmu. Možná ještě nejsem natolik zběhlý, abych pochopil všechny naznačované smysly a konec jsem možná čekal trošku zajímavější, přesto to byla "zajímavá" podívaná a přesně tak bych si představoval psycho-thriller. ()

Dzarule

Zajímavé, napínavé a občas aj takové psycho. Patrick Wilson a Ellen Page tu podávají úctyhodný výkon, ikdyž Ellen Page umí zahrát i toto, mě více seděla ve filmu Juno... ()

JM87

Námět je rozhodně originalní a záčatek filmu ve mně vyvolal erekci, jenže pak to bohužel značně upadá. Není to špatný, protože nevíte na čem ste. A furt si říkáte "To jako fakt?" nebo "je to jen přehnaný?". Snad až jen konec začne bejt zajímavej. Ale nebejt Ellen Page, tak to stojí za nic. Ta tomu dodává koření. ()

Standic1

Nevím proč, ale nějak jsem to Ellen Page nemohl uvěřit a strašně mi ve filmu lezla na nervy. Nápad to není vůbec špatný a atmosféra je zvládnutá perfektně, ale fakt, že 14ti letá holka přechytračí, podle všeho dost vychcaného pedofila a ještě mu provede kastraci se mi nějak nezdá. Ale i když pomineme pár přehnaných, možná i nelogických pasáží filmu, tak se tento snímek, který má ukázat jak je seznamování přes internet nebezpečné nemá za co stydět. Nevěděl jsem jestli dát dvě nebo tři hvězdy, ale závěr byl zajímavým spestřením, takže si film určitě zaslouží hvězdy tři. ()

Emzet

V podstatě souhlasím s Xmildenem - během filmu mi bylo úplně jedno, jestli je protagonista pedofil nebo ne, ale po celou dobu jsem tajně doufal, že se osvobodí a rozkuchá tu namyšlenou, přechytřelou a bláznivou běhnu na několik menších částí - tak moc mě postava Page štvala. Jinak samozřejmě že muži jsou násilná a zvrácená prasata, kdežto ženy - byť nepříčetné - jsou hrdinné, oduševnělé bytosti. V reálu jde ale o to (jak potvrdil sám režisér), postavit proti sobě dva záporáky. Nápad jistě dobrý, jenže pokud celý film fandíte tomu "špatnému", tak kromě morální kocoviny přichází i beznadějné zklamání. S tropy, klišé, stavebními kameny si můžeme hrát libovolně... a vymýšlet nové a nové dekonstrukce (za to patří Davidovi dík), jenže to musí fungovat. A tady to prostě nefunguje. Hard Candy je experiment pro experiment, film, který se vás (velice subtilně - Pink Flamingos nečekejte) snaží srát. Jenže režisér musí být setsakramentský umělec, aby si mohl tohle dovolit. Ale aby to nevypadalo, že mám problémy jen s premisou filmu… Slade není špatný režisér, v to věřím, jenom mi to ještě tak nějak nezvládl dokázat. Začátek je natočený zručně a zajímavě… bohužel od prvního "zvratu" se utápí v prapodivném střihu a nudě. Nebetyčná stupidita Wilsonovy postavy a již zmíněná otravnost Page neumožní, aby Hard Candy táhnul kdokoliv z nich a jinak toho ve filmu moc není. Hezkou vizuální stránkou se toho tady moc zachránit nedá. Pokud cítíte potřebu bojovat proti všudypřítomným pedofilům kudy chodíte a chcete Hard Candy pouštět na srazech Matek pro zachování nevinnosti dětí a jste ochotni (naprosto mylně a pomateně) brát Hayley za vrchol feminismu a vzor silného ženského charakteru (přestože ji sám tvůrce zamýšlel jako sociopata zavrženíhodného stejně tak, jako ty, proti kterým "bojuje"), přičtěte si klidně až tři hvězdy. ()

Janko_Vlyrd

Po výbornom spánku a uležaní si v hlavne mením zo 4* na 5*. Ide o majstrovské dielo, Ellen Page dosiahla týmto snímkom svoje herecké maximum. ()

Ad4mson

Film, u kterého se budou pánové zákonitě držet za koule. A to bez keců. Kdyby snímek ztratil čtvrt hodiny ze své stopáže, mohlo jít o thrillerový milník. I tak však nervydrásající, za varlata chytící bomba. ()

Pawlisman

Čekal jsem více. Méně násilí, méně opakovaného utíkání. Více kvalitních oboustrannách věrohodných dialogů. Na hranici hororu a nesympatičttí hrdinové. Kdy už se stane něco šokujícího, nějaký zvrat? Jeden a to je vše. Málo. Uměle nabitý snímek. 7/10 ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

17.03.2011

Nebo půjde spíš o pokračování, ale bez Bena Afflecka? Tak nebo tak, studio 20th Century Fox chce, aby se druhé filmové šance slepého superhrdiny ujal David Slade (foto). Ten se prosadil thrillerem V… (viac)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (viac)

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky

18.01.2008

Komedie ze života Juno vesele sbírá nadšené recenze, filmové ceny i miliony dolarů a o její hlavní představitelce, dvacetileté Ellen Page, se čím dál hlasitěji mluví jako o obrovském hereckém talentu… (viac)