Přes přísný zákaz dotýká se sněhu

(divadelný záznam)

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu je údajně doslovné znění poznámky, kterou vyfasovala na základní škole kamarádka plzeňského herce, režiséra a divadelního autora Antonína Procházky. V každém případě je to však název nejnovější komedie, kterou Antonín Procházka napsal pro své kolegy v Divadle J. K. Tyla v Plzni (ale samozřejmě taky pro sebe, neboť se v ní obsadil do hlavní role). Přes přísný zákaz dotýká se sněhu je brilantní komedie ze současnosti a kromě Antonína Procházky v roli naprosto korektního účetního Edy, který se právě vrací z vězení, v ní uvidíte: Štěpánku Křesťanovou coby mladou manželku, která se během manželova pobytu ve vězení zapletla s hráčem na triangl, Viktora Limra v roli již zmíněného svůdce - trianglisty či Moniku Švábovou v neodolatelné kreaci postarší paní domácí, která rovněž neodolá trianglistovu kouzlu? (oficiálny text distribútora)

Schobul

Celkem zdařilá divadelní inscenace, všichni herci hrají poměrně slušně, ale tempo často zpomaluje a vtipné scény nejsou vždy až tak vtipné, jak by asi měly. ()

Casablanca

Nástup to má geniální... "Když mě naši dělali, zapomněli na svaly!"... "Ve vězení jsem se dal pokřtít... Co tam taky člověk má po večerech dělat..." "Éda pružina!" No, chodit do divadla nemusí nutně trpět, jak to mají někteří zažité... ()

!Borec!

Začátek se slibně rozjíždí a parádně se to zamotává. Vypečné hlášky, které nenudí, jsou ale po chvíli samozřejmostí a po půlce to jaksi upadá do klasické trapné vtipnosti ala silvestr s péťou novotnym. Přesto mě to dostalo a při některých situacích jsem propukl smíchu. ()

waits

Antonín Procházka je králem české divadelní komedie! Nenápadný, mediálně neprotěžovaný autor a režisér (chvíli i ředitel plzenského Divadla Miroslava Horníčka) píše parádní divadelní kousky. Přes přísný zákaz patří k jeho nejlepším, gag střídá gag, pointy jsou vygradované, hra má švih. "Kdo krade, ten nelže" Kdyby patřil do nějaké pražské elitní skupinky elitních divadelníků mlátících prázdnou slámu po kavárnách a podepisujících různé petice proti ministrům kultury, mohl by být miláčkem novinářů kulturních rubrik. Nepatří, nevadí. I bez mediální podpory se Procházka poslední dobou slušně prosazuje (tři adaptace v Divadle pod Palmovkou, moderování cen Thalie od roku 2002). Zaplatpámbů. ()

lsd

Brilantní divadelní komedie s přesvědčivými hereckými výkony v čele s Procházkou. Na to že to bylo divadlo pouze v televizi mě to až překvapivě chytlo a nenudil jsem se ani chvíli. Pěkná ukázka dnešního crazy života plus perfektní hlášky. ()

benqsiemens

Naprosto vynikající hra, kterou bych doporučil všem, kteří se chtějí královsky pobavit. Myslím, že nikdo nebude času ztráveného u této komedie litovat. ()

Mukl007

Ať si kdo chce, co chce říká, Procházka je génius a jeho komedie jsou skvělé. Už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy tak smál, jako při tomto divadle. Jednoduše skvělé (jako i ostatní Procházkova díla). ()

Silnica

Výborná divadelní komedie. Slovní humor a absurdní situace, tolik potřebné pro úspěch každé hry ,zde nechybí, a jsou zde v míře větší než malé. A hlavní role propuštěného Edy v podání A. Procházky je lahůdková. ()

Ejvi

Bezvadná divadelní komedie. Další skvělý počin Antonína Procházky. Viktor Limr a "paní domácí, nebo kurátorka a vězeň číslo xxxx, co replika to perla.. (Řikali mi Prťa, dost mě tam respektovali.. ; Jsem v podmínce. Kdybych vyšel ven a srazilo mě auto, půjdu do basy za to, že jsem mu odřel lak.) ()