Alain Delon ztělesňuje profesionálního zabijáka, který má zabít afrického politika. Vůbec se mu však do toho nechce a prchá před zadavateli úkolu. Zamiluje se na statku do Claire, kterou hraje Catherine Deneuveová, s níž prchá do Tichomoří... Po dokončení své poslední "práce" v Africe se nájemný vrah Christian Morelli vrací domů do Paříže. Ve vém bytě nachází přítele Michela, kterému oznámí, že hodlá se zabíjením skončit. Michel ho ale varuje: nebude snadné jen tak opustit zločineckou organizaci. Vzápětí se Christian rozchází se svou mladou přítelkyní Matyldou a pak si jde pro poslední peníze. Šéf organizace zvaný Koks ho ale nechce pustit: je nejlepší a on má pro něj další obchod. Christian rezolutně odmítá. Organizace ho ale pronásleduje. Brzy ho navštíví muž, který se představí jako Boro a tvrdí, že je jeho nástupce. Chce zpět peníze a hrozí, že zabije Matyldu. Christian ho zlikviduje a odjíždí na svou novu farmu, kde jsou ještě její bývalí majitelé: krásná Claire Chevalierová a její surový a neurvalý manžel Felix. Christian se Clairy zastane a záhy se stávají milenci. Pak ale na farmu vtrhne skupina teroristů, jejichž velitele Schroedera Christian kdysi na zakázku zastřelil. Jeden z nich chladnokrevně zabije Felixe. Smrt ale hrozí i Christianovi a Claire. Oběma se nakonec podaří vyváznout a odjíždějí spolu do Paříže. Tím ovšem jejich problémy zdaleka nekončí, naopak... (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Další člověk, který se do něčeho namotal, ale vystoupit z rozjetého vlaku mu zaměstnavatel nechce dovolit. To bývá časté téma hlavně současných snímků. Film z roku 82 se na věc dívá z opačného pohledu. Christian Morelli není tajný agent, ale zabiják. A i zdánlivě neřešitelné situace umí vyřešit se stoickým klidem a suchým humorem navíc. Tím se ukazuje, že se klidně mohl na pár filmů stát i Jamesem Bondem a divím se, že to jtehdy nikoho nenapadlo. K tomu oko divákovo potěší krásná Catherine Deneuve. Není to z nejlepších filmů Alaina Delona. Ten se navíc na scénáři podílel s režisérem Robinem Davisem pro nějž šlo o první takovou práci. ()

LadyPupu

Kukuřice, bažiny, kukuřice, bažiny a do toho Delon jako chovatel krůt. Teda vlastně nájemný zabiják. Moc toho tady nenamluvil, drahoušek, o to víc využíval kouzla svých modrých očí, hulil jednu Rothmansku za druhou, ale celkově na mě působil takovým emočně okoralým a unaveným dojmem. Spojení s Deneuve mě taky moc neoslnilo. To snad byl víc sexy vztah s tím jeho kocourem (čtyřnohým). Ale špatný film to nebyl, to zase ne. Klasická stará škola s moc hezkou hudbou. ()

ilclassico

Další z prapodivných osmdesátkových filmů Alaina Delona. Na to, že jde o knižní přepis, je děj dost slabý a zmateční. Není to takový průser jako Slovo policajta (1985), no nemá to k tomu daleko. Příběh je tak nepochopitelný, jako název samotného filmu. Třeba se smířit s tím, že Delon v osmdesátých letech plaval v moři průměrnosti. V rámci žánru za 2,5. ()

Enšpígl

Docela mě překvapil humor, protože v "delonovkách" to zase tak častý jev není. Scéna s koucourem na baloňáku a některé hlášky co ze sebe Alain jsou hodně vydařený. Alain s Catherine mají dobře daný postavy, například když Catherine klopí zrak, zatímco Alain se sebevědomě dívá gangsterovi do očí. Ovšem tu jejich lásku jsem jim nevěřil, ale těžko říct, zda to nebyl tvůrčí záměr. Ovšem jinak námět i zpracování dobrý, řekl bych ryze francouzský. ()

aniiicka

Mám Delona i Deneuve moc ráda a jejich přítomnost pro mě většinou znamená téměř jistou kvalitu a solidní hodnocení filmu. Váhala jsem mezi třemi a dvěma hvězdičkami, ale tady mi to opravdu moc nesedlo - od zvláštního děje až po těžko pochopitelné jednání postav. Jediné, co bych vyzdvihla, je tradičně skvělá hudba Philippa Sardeho, jejíž motiv byl dost chytlavý. Asi si budu muset na spravení chuti dát jiného Delona. https://www.youtube.com/watch?v=2PRW4ZCdj1I ()