Zahrádka ráje

všetky plagáty
Krátkometrážny
Česko, 1994, 16 min

DaViD´82

Až na poněkud rozporuplné spojení profesionálního herce s mnoha neherci jde o slušný krátkometrážní snímek, který je v mnohém podobný pozdějším Divokým včelám. Kde se ostatně problém s (ne)herci opakoval. ()

B!shop

Moc casto se mi nestava, abych skouknul nejakej film a nemel o nem absolutne co rict. Chapu, ze jde o studentskej film, ale tady se proste fakt nebylo ceho chytnout, takovy cely o nicem, nechapu, co tim chtel Bohdan rict. ()

swamp

Tato školní záležitost Bohdana Slámy má jednu důležitou složku. Mám na mysli výborného činoherního herce Jaromíra Dulavu, který dokáže i v krátkých šestnácti minutách rozehrát svůj part na výbornou. A v podstatě to není žádná nuda, takže jako příjemný úvod k některému celovečernímu filmu tohoto režiséra mohu Zahrádku ráje jen a jen doporučit. :) ()

Šandík

Milý absolventský film. Sláma zjevně ví co chce sdělovat a má jasno i v tom jak. Jeho poselství je ovšem asi ne vždy všeobecně sdělitelné. Je tiché a komorní, založené na vidění a vnímání. Komika není třeskutá a tragika v sobě obsahuje lidský rozměr, to není málo... ()

ScarPoul

Hovorte si čo chcete ale toto je asi najblbší debut, alebo študentský film ak chcete čo som videl. Čakal som niečo originálne ale aj to čo tam je a je to naprosto obyčajné je naservírované len tak ladom a skladom. Nič nefunguje, charaktery sú otrepaný, nezaujímavé a nie je čas sa s nimi ani stotožniť, príbeh a celková kompozícia je nesúrodá a roztrasená ako keby režisér chcel spraviť s rutiny umelecké dielo čo sa mu ale nedarí. Mal si rozmyslieť čo chce vlastne točiť a natočiť a nie hrať sa na veľkého umelca prvým filmom aj keď je študentský. Ďalej tu máme stupídne české nárečie ktoré môže aj niekomu pripadať vtipné ale mňe ktorý zásadne uznávam ten pravý časký aj slovenský jazyk a nie nejakú rómštinu alebo záhoráštinu to trhalo uší. Tú jednu * dávam za symbolizmy, ktoré síce vo filme nefungujú ale sú natočené dobre ()

Desiree

Kdo jste pane Slámo?!? Kam chodíte na procházky, jaké jste měl dětství? Kde jste potkal Milušku a podobné neherce? Je fantastické, že i v jednadvacátém století dokážete nalézt neporušené, živé exempláře lidí a věcí z dob (ne)dávno minulých. Jakoby jste před padesáti lety zavřel oči, včera je otevřel, a dnes nám naservíroval živý obraz z těchto časů, kdy každý měl své místo na oprýskané lavičce, svůj plecháček se zatuchlou kávou a před sebou nezávidění hodný výhled na zapadlé nádraží i na budoucnost. ()

wampilenka

Krátké ale vydatně divné. Venkov bez idyly a bez příkras. Postavičky prosté a zároveň deformované. Nic nepřebývá. Film je poskládán z detailů, které mají jakousi synekdochickou funkci: čištění bot, Havel, krokodýl, řeč postav, špína za nehty, atd. A promluvy postav jsou tak pitomé, až jsou realistické. ()

Nepi

Krátký film o jednom chlápkovi,který se vyžívá v jízdních řádech v jedné malé vesničce.Celkem dobrý nápad a zpracování.Jinak souhlasim se Stormem a Swampem. ()