Povídkový triptych přibližuje nejmladší generaci českých filmařů. Krátký film Zahrádka ráje (režie Bohdan Sláma) nabízí love story z malého nádraží, kde se plachý Stáňa, který si ze všeho nejraději čte v jízdních řádech, potýká se snahou své rázné tetičky udělat z něj opravdového muže. Středometrážní film Otevřená krajina svobodného muže (režie Pavel Göbl) vypráví prázdninový příběh studenta, který kvůli osudné náhodě zůstane na brigádě u podivínského venkovana. Ten ho naučí vidět svět novýma očima. Středometrážní povídka Radhošť (režie Tomáš Doruška) líčí návštěvu pragmatického otce rodiny u tchána na Valašsku. Návštěvníci z města díky místní slivovici a pohádkám na okamžik vstoupí do světa mýtů a kouzel. Trojici povídek spojuje podobná vypravěčská poetika a zájem o nevšední prostředí a hrdiny, skrz které autoři stvrzují motto, že nejvíc hledáme to, co máme před očima. (MFF Karlovy Vary)

Ony

Náhodou je to docela zajímavé, nápady i atmosférou. Nevím, zda bylo při společném uvádění povídek dáno nějaké pevné pořadí. Já je viděla ve sledu Radhošť – Zahrádka ráje – Otevřená krajina svobodného muže a cítila vzestupnou tendenci. ()

Slarque

Hodnotím pouze titulní povídku Tomáše Dorušky, která nemá hlavu ani patu a je to jen další z mnoha experimentů, které se prostě nepovedly. Realitu mixuje s pohádkou, příběh přitom aby divák pohledal. A podivné úhly kamery či Petr Fiala v jedné z hlavních rolí výsledek nezachrání. ()