Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

ladko

Veľmi dobre urobený sitcom(bez trápneho štúdiového smiechu), odohrávajúci sa v stále novom prostredí(nie vždy v rovnakých kulisách). Earl a Randy sa vám zaryjú pod kožu a obľúbite si ich hneď. Takisto ako aj ostatné postavy. Ale predsa len ten Randy vyčnieva nad ostatných a jeho mierne retardovaná kreácia nemá chybu. Po jeho hláškach idem vždy do kolien. Hlášky: Joy: "Randy, they're not going to send you to prison for slappin' a cop. And even if they did, you know the odds you'd be sent to the same place as Earl?" Randy: "Seven?" *** Earl: "Quittin' smokin' is kinda like going to prison. If you can get through the first three days, you got a fighting chance. First we tried the tapes, then we tried the patches. Someone told us to try carrot sticks as a subsitute, but we couldn't get the damn things to light." *** Randy: "It says we need a password. I’ll try carrot." Earl: "Why carrot?" Randy: "Who would think of carrot?" Earl: "You did." Randy: "You’re right. I’ll try carrot 88... no 89. Dammit! I can only think of things I can think of." ()

Krt.Ek

|S1: 4/5| |S2: 5/5| |S3: 5/5| |S4: 4/5| - Za přihlouplost Randyho H. (kterému se před spaním honí hlavou upe nejlepší myšlenky), fúriovitost Joy T. (kterou by chtěl mít doma snad každý chlap; pozor ironie!), konstantě kvalitní úroveň humoru, všechny ty bizarní camdenské figurky mnohdy by si zasloužící větší minutáž (Kenny, Carl Hickey, Ralph, Tim Stack, Didi, Chubby, Stuart, ...) a lumpárny ve flashbacích (ne nadarmo jsou nejlepší ty epizody, které prezentují výhradně Earlovu zločineckou minulost, ty, z nichž vskutku dýše duch "smithovek"  - Konec civilizace, Zakopaný poklad, Hráli jsme v seriálu, Zase jsme hráli v seriálu, Případ záhadného zmizení ve městě Camden, Earl a Joy slaví výročí. Škoda brzkého konce, minimálně pátou sezónu (k přihlédnutí k finále čtvrté řady) by si Earl zkrátka zasloužil. 85 % ()

RasputincZ

Na Earlovi je výborné, že si drží kvalitu jednotlivých dílů na stejné hranici. Zatím jsem viděl první dvě série a rozkoukal jsem třetí a jednotlivé díly jsou stále stejně zabávné, postavy dobře napsané a český dabing v čele s Petrem Rychlým není vůbec špatný. Definitivně nejzábavnější je postava Randyho. Některé jeho gagy jsou prostě k popukání. Pět hvězd nedám ze dvou důvodů, osobně mi často vadil Earlův až přehnaně morální pohled na věc (byt je to vzhledem k jeho přesvědčení o karmě logické), ale především to, že jednotlivé díly jsou skutečně vyrovnané, ale často jsou linéární a jedná se jen o rutinní práci, která má diváka pobavit, byt se v ní leckdy nic moc neděje a zápletka je vycucaná z prstu. Každopádně můžu Vás ujistit, že těch dílů není zas tolik a třeba závěr druhé série (rozhodně zatím nejsilnější moment seriálu) a volný přechod na třetí nemá chybu a zatím mám pocit, že sleduji odlehčenou verzi Prison Breaku. Drobné odkazy na Vykoupení z věznice Shawsank také potěšily. Komentář upravím po zhlédnutí dalších epizod. ()

Korbitch

Earle? Ano, Randy? Myslíš, že by moh pštros dojít z tábora správná volba až sem? No, myslim, že kdyby vopravdu chtěl, tak by tu vzdálenost ušel. Ale zas šance, že by se vydal správnym směrem, našel náš motel, vyšel po schodech a votevřel si dveře je vopravdu malá. Já......radši zamknu dveře :-D 1.série *****, 2.série *****, 3. série ****, 4.série ****. Celkové hodnocení 90% ()

katasta

Koukla jsem se na prvních pár dílů....a naprosto nechápala, co se na tom všem tak líbí.....koukala jsem na další a další díly, jen proto, že jsem doufala, že od nějakého dílu to rozlousknu taky, čekala jsem hodně dlouho na ten zlom, kdy se to začne líbit i mě, ale nic takového nepřišlo. Jediné, v čem se mi tento seriál líbí, je ten nápad, má to myšlenku, a to je určitě plus...ale jinak mi tam nic nesedí....Nepřijde mi to vtipné, za celou sérii jsem se dohromady jen jednou trochu pousmála a to je vše. A ne jen, že mě to nebaví, ale místy mě to i nudí, což rozhodně není něco, co bych u seriálu hledala. V té bandě mě nikdo nezaujal a celkově jsem Earlovi na chuť nepřišla. Asi vůbec nechápu tento styl humoru... ()

ivishka

Bohužel jsem se s tímto seriálem vůbec neshodla...nelíbí se mi tento typ humoru a vůbec hlavní herec Jason Lee na mě působí spíše buranským dojmem a zda-li pak to tak má býti tak to fakt netuším.No přestože většina na My Name is Earl pěje ódy tak já jsem zase ta "černá ovce",která řekne svůj negativní názor. ()

J3dla

Earla si jistě zamilujete, stejně tak jeho pomalejšího bráchu Randyho. Nejedná se o žádný interierový sitcom, čemuž by napovídala minutáž. Jedná se o fajn taškařici, u který se nesmějete od srdce, ale z plných plyc. ()

sonnak

Nedokážu si vzpomenout na seriál, kde by mi všechny! vyobrazené postavy přirostly tak rychle a takovým způsobem k srdci. Žádná se mi neprotiví a nějaká okoukanost taky nehrozí, protože tady je místo jen pro naprosto šílené charaktery nemožné jakéhokoli srovnání. Manželé Darnell a Joy, toť nejúžásnější pár co jsem měl tu možnost kdy vidět. Celé to táhnou "smithovci" Lee a Suplee, takže se to nese v "lehké" nadsázce, ale pokud Vám tenhle typ humoru sedne (či máte-li rádi Smithe), nemůžete být zklamáni. Převelice zábavné, zkrátka špička. ()

Naslund

Na zabití dvaceti minut volného času řekl bych dobrá volba. Po několika minutách to vypadá, že by konečně mohl být hlavní hrdina prima záporák, ale po prozření se opět vracíme ke standardní nadprůměrné komedii s běžnými postavami. Oblíbil jsem si většinu z nich, což se mi moc často u těchto seriálů nestává. Především Earlův bratr má výborné okamžiky. Weir Mitchell zase dokázal, že se pro vězení narodil. Za celou dobu jsem nezaregistroval snad jediný trapný vtip, a tak není moc co vytýkat. Snad jen, že mezi velkým počtem běžnějších vtipů nebyly takové, po kterých by se otřásala místnost. Líbí se mi, že seriál není fixován na one-room humor. Proto má velice slušný potenciál, ale i tak mě nenavnadil natolik, abych se podíval i na další série. ()

gogos

Earl je smypaťák s atypickým humorem. Seriál se zajímavými charaktery, avšak nevýraznými postavami v nich. Natvrdlý bratr spíše nudí, než baví, jednotlivé příběhy jsou sice zajímavé, ale ne příliž vtipné (což docela postrádám u komediálního seriálu), seriálu nepřidá ani český dabing. Naopak pochválit musím soundtrack a jistou pohodovost seriálu... Žádný zázrak... 3* ()

decouble

1. série byla velmi vtipná (85%*), 2. scénaristicky nejpropracovanější (90%), 3. se tak trochu odklonila od nastoleného konceptu a místy bohužel ztrácí vtip (75%). I tak velmi vydařený sitcom, který jej jiný než ostatní úspěšné americké komediální série tím, že nahlíží do života vidláků z maloměsta. ()

scroochy

Velice originální seriál, který jel v první sérii až moc podle jedné šablony. To se naštěstí v té druhé změnilo a ve třetí je celkové pojetí úplně jiné. Je to dobře, protože nikdy nezačne nudit. Svérázný humor vždycky pobaví a vedlejší postavy jsou výborné. ()

MATADOR

Bezkonkurenční sranda, pro kterou po dvou sériích mám slabost. Originální, vtipné a opravdu zábavné. Nejlepší na tomhle seriálu prostě je jeho nezávislost, nebojí se ničeho a podle toho taky vypadají jednotlivé díly. Jednoduše oddychová zábava pro všechny. ()

PogoJoe

První dvě řady byly cool a já se u nich bavil, třetí mě přestala bavit, úroveň šla rychle dolů. Načež se to trochu spravilo a já seriál dokoukal. Ale fakt nemám rád neukončené konce. To nemohli natočit alespoň jednu další, zakončovací, special epizodu? ()

Derek

vazne prijemne vtipny serial i ked neserviruje jeden neskutocny gag za druhym, so skvelym jasonom leem v ulohe absolutneho losera a skveleho reprezetanta pojmu white trash. a kto by to bol povedal ze postavu jeho pomalsieho brata stvarnil ten isty herec, ktory hral tlsteho nacka z kultu hakoveho kriza!:-) ()

Wiliem

Překvapivě svižný, vtipný a co je nutno vyzdvihnout taky inteligentní seriál který nejenom pobaví ale je i originální. ()

CageDepp

Podle hodnocení jsem čekal víc. Tenhle seriál není tak dobrej, aby si člověk pustil víc jak 2 díly denně a furt ho to bavilo. Ze začátku na to šlo koukat často, ale pak už to bylo nudný a pořád stejný tempo. Občas se našel díl, kterej se fakt hodně povedl, ale moc jich není. Po 22 dílech byl zatim nejlepší díl 21, protože tam byla Juliette Lewis a její role se fakt povedla. Uvidíme co seriál ještě přinese. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006