Večer u Bielej grófky

• Slovensko Večery u Bielej grófky (viac)

Šanghaj, tridsiate roky 20. storočia. Grófka Sofia Belinskaja pracuje v bare pochybnej povesti ako tanečnica, aby uživila svoju početnú rodinu. Napriek tomu, že jej zárobok je ich jediný zdroj obživy, aristokratickí emigranti za to Sofiou pohŕdajú. Todd Jackson je bývalý americký diplomat, ktorý pri bombových útokoch stratil ženu a deti a prišiel aj o zrak. Za peniaze, ktoré získal pri stávkovaní, si otvorí elegantný nočný klub pre vyššiu spoločnosť a ponúkne Sophii, aby ho viedla... (STV)

sona123

Na tenhle film si musíte udělat čas - nejen proto, že je docela dlouhý, ale tempo vyprávění je velmi pomalé, dokreslené úžasnými hudebními tóny a prozářené plno barvami. A za tím, nebo na popředí, je dechberoucí příběh jedné ruské hraběnky a amerického diplomata a jedné země, abych nezapomněla. Pokud se vám to trefí do nálady (lehce melancholické, kdy nespěcháte, ale chcete něco pozorovat a nenápadně, přitom silně, prožít), asi na film hned tak nezapomenete. ()

arcticsky

Fiennes i Richardsonová zde jsou více než dobří. Ale za zbytečnou stopáž musí bod dolů. Na 138 minut se toho zase tolik nedělo.... ()

ddf76

Tak Ivory konecne zas natocil poradnej film po poslednich slabych filmech. Jak uz tu pisi prede mnou pribeh se odehrava Sanghaji kam uprchla slechticka rodina Belinskych z Ruska. Natasha Richardson v roli hrabenky a Ralph Fiennes v roli slepeho americkeho diplomata cely film tahnou. Hlavne me prekvapila Natasha Richardson, protoze tuhle herecku moc neznam. Zajimava je i role japonskeho diplomata Matsuda, ktery tu zosobnuje nastupujici japonskou dobyvacnost. Doporuciji vsem, kteri se chcou zase podivat na dobrou historickou dramatickou romanci. ()

Hopkins

Zvažoval jsem mezi třemi a 4 hvězdičkami, nakonec jsem dal čtyři ovšem pořád si nemohu pomoct z filmu mám smíšený pocit na jednu stranu mě tam přišlo tolik nesmyslů , které už byly moc ale na druhou stranu tam bylo i něco co mě nadchlo. ()

IdaHutt

No, málem jsem tento Ivoryho brak spláchla coby odpad, ale Fiennes a Richardson si přece jenom zaslouží svou hvězdičku za herecký výkon. Jinak srdceryvná pitomost jako od Pilcherové. ()

E lan

Trochu zdlouhavé drama s tradičně charizmatickým Fiennesem a dobrým vyobrazením Šangajského prostředí. Přesto na spádu se mohlo trochu více přidat, pak by to bylo ještě o * lepší... ()

HarveyDent

Pomalu a až někdy nudně se rozvíjející křehký příběh s až příliš opatrným vztahem diplomata, který si splnil svůj sen o baru a nebohé ženě živící rodinu, která jí opovrhuje. Skvělé herecké výkony Fiennese a Richardsonové, zajímavé zasazení do předválečného Šanghaje, věrohodná ukázka bídy vyhnanců té doby a krása, která vychází aspoň z toho oťukávání mezi něma dvěma (a Káťou) mě uchvátila na 75% ()

alpeew

Mezi dvěmi válkami se odehrávající příběh ruskéšlechtické rodiny žijící ve vyhnanství v Šanghaji. Pro holou obživu rodiny musí hraběnka Bělinská pracovat jako společnice v podniku nevalné pověsti, kde po čase potká slepého Todda Jacksona bývalého amerického diplomata, (vynikající Ralph Fiennes), který ji nejen zaměstná ve svém novém společenském podniku pro pobavení zdejší smetánky, ale dokonce podnik podle ní pojemnuje (Bílá hraběnka). Třebaže ežisér J. Ivory a scénárista K.Ishihuro (Soumrak dne) do filmu dostali jak politické tak i erotické napětí, prospěla by mu kratší minutáž. ()

Sharleen

Po menšej pauze, si konečne pozriem nejaký film (ktorý som ešte predtým nevidela) a to sa ku mne musel dostať práve tento. A ja že Ralph Fiennes, tak zlé to hádam byť nemôže..no môže. Uťahané, nudné a tým pádom aj neskutočne dlhé..priznávam sa dobrovoľne..pretáčala som, inak sa nedalo. ()

NikiVai

Docela příjemný snímek se zajímavým příběhem. Jen byl zbytečně zdlouhavý, až většinu času nudný, ale to zřejmě patřilo k vykreslení atmosféry. ()

Filmyx

Zajímavé pozadí příběhu, zajímavé osudy hlavních postav, tak proc to byla taková nuda??? Navíc jak mám Ralpha rada, tak tady mi vůbec nesedl... Navic jsem si az v posledních 15 min. filmu vzpomněla, ze jsem ho už vlastne viděla- dukaz toho, jak moc nezáživné to bylo. Jediný klad tohoto díla byla herečka představujici Sofii. ()