Afričan

• Česko Afričan (viac)

Francúzska komédia sa odohráva uprostred panenskej prírody kdesi v chránenej rezervácii v strednej Afrike. Podivínsky ochranca prírody Viktor miluje krajinu, kde žije, rovnako ako domorodé obyvateľstvo, medzi ktorým má mnoho priateľov. Stále však miluje aj svoju bývalú ženu Charlottu, ktorá prišla vyhliadnuť najlepšie miesto pre nový turistický komplex. A ako sa zdá, len cez Viktorovu mŕtvolu. A tak tento "Afričan" musí nielen odhovoriť Charlotte od tohto bláznivého nápadu, ale zároveň chrániť zver a ich oboch pred neľútostnými pašerákmi slonoviny. (STV)

baroko16857

Vtip, poetika příběhu, osobitost Noireta i Deneuveové, prostředí africké přírody a mistrný český dabing jsou v tomto snímku velmi vkusně namíchané. L´ Africain je pro mě osobně "Číslem 1". ()

gizi

Moc pěkná komedie, hodně slovního inteligentního humoru, nic přehnaného, krásná Afrika a nádherná Deneuve. To vše dává dohromady neokoukatelnou komedii. 80%, 20.4.2015. ()

sherpa

Něco mi na filmu nesedělo. Určitě to byl ten Řek, to bez diskuze, ale měl jsem pocit, že i ostatní herci nebyli přirození. ()

de-souza

Výborná komedie z exotického prostředí Afriky s vynikajícím Noiretem...nenásilný humor, bavím se u toho pokaždý a převzal jsem si hlášku "všichni mě jenom nasíraj" ()

Ondrish

Vždy keď vidím výpravné filmy, moje srdce zaplesá. A keď to urobí Phillippe de Broca tak je v tom ešte aj niečo navyše. Sú tam skutočné ľudské emócie - voňavé ako čerstvo upečená bageta. Je viacero filmov, ktoré sú podobné ako Afričan - Bohovia musia byť šialený, Honba za diamantom...atď, ale tam to funguje akosi ináč. Francúzska optika proste dokáže zachytiť príbeh komplexnejšie a nejakým záhadným spôsobom hlbšie zaangažovať dušu diváka na osudoch hlavných hrdinov... neviem ako to robia, ale robia to dobre. Ten povznášajúci pocit, ktorý film vo mne vyvolal, len tak ľahko nevyprchal a ja som si na hodnú chvíľu uvedomil, aký je svet krásny a žiť sa oplatí.... ()

Von Kempelen

Pořád to má svoje kouzlo a ne že ne. Zlatá doba francouzských dobrodružných komedií vyprodukovala spoustu vynikajících filmů a tohle je jeden z těch nejlepších. ()

v.pohode

Tenhle film můžu vidět po tisící a pokaždé se z něho budu těšit. Tohle je festival herectví. Příjemná dobrodružná komedie podpořená krásným českým dabingem. Tenhle film spolu se Soubojem o poklad Yenkee Zephyru patří k mému mládí. A tak to má být a tak je to správné! ()