8 žien

• Česko 8 žen (viac)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiálny text distribútora)

winstonik

Málokedy máme možnosť preniknúť pod kožu čírej esencii ženstva, ale tomuto filmu sa to darí vskutku unikátne. Tieto ženy sú staré i mladé, mocné i chudobné, plaché aj sebavedomé. Jednoducho - jedna veľká banda rozkošných intrigánok! ()

Rodin

Docela zábavné, až na ten přebarvený materiál a svěží zpěvná čísla. Poměrně jsem se občas i pobavil, baby hrály moc dobře, evidentně se bavily velice velmi (rvačka jim vyšla pěkně), ale celkově jsem měl pocit, že ti před kamerou a za kamerou si užili o moc víc legrace, než ti před plátnem. O napětí snad ani není třeba se zmiňovat, neboť prakticky žádné nebylo. Necelých 70%. P.S. - poznámka "Mysteriózní" je opět nevýslovně pitomá. Kdo to, proboha, pořád dělá? Už chybí opravdu jen přípodotek "Podobenství". ()

DadysGirl

Ozonovi filmy jsou mi většinou sympatické, stejně je tomu i zde... Příjemné retro s hezkými písničkami a krásným obsazením... Ani zápletka není marná... ()

Sláveček

Den přetvářek, závisti, odplaty a pomluv se odehraje za 24 hod. v jedné vile na samotce za krásného zimního počasí. Herecké výkony výborné, kulisy také. Chválím maskér(k)y za dobové účesy a kostymér(k)y za vhodně vybrané ošacení. Vše do sebe na oko pěkně zapadá, až na jednu "skoro" vraždu. Kdo je vrah? Vlastně sám pan domu - oběť. Oběť všeho. Viděl jsem v hronovském Jiráskově divadle toto představení a musím říci, že jsem měl z toho pěkný guláš. Guláš však shlédnete i u televizních obrazovek. Na mě trochu přeplácané, ale napodruhé shlédnutí opravdu promakaná detektivka! :) Doporučuju těm, kdo večer před spaním rádi přemýšlí, ale také těm, kteří rádi ostatním závidí nebo ostatní pomlouvají. Třeba uvidí sami sebe... ()

Vrtulka103

Tak tohle jsem tedy vůbec nepochopila. Navzdory úžasnému hereckému obsazení měl tenhle příběh zůstat na divadelních prknech...Také písničky se do filmu naprosto nehodí a působí anorganicky. Úplně souhlasím s kiddo a dávám dvě hvězdy. Lépe je podívat se na filmy s jednotlivými herečkami, které zde byly obsazeny. ()

Shitonit

Asi so sorry, ale mě to poněkud minulo. Zfilmovaná divadelní adaptace, užvaněnost, trochu zpěvu kterýmu nerozumím, nesympaticky neuvěřitelný figury, a jeden mtrvák kolem kterýho se točej všechny ty příšerný kecy. Brrr. ()

mros

Francois Ozon zde ukázal svojí "jedinčnost", tohle není detektivka, ani komedie, v podstate spis psychologicky film s nadsázkou. Kdyz se sejde vynikajici scenar, vyjimecny reziser a 8 žen, nemůže to dopadnout špatně. Akorát mi tam vadily některé zbytečné "vztahy", jako lezbická záležitost matky a služky, to mi přišlo narušující jinak nepředvídatelnost děje. Vyzvedl bych především herectví obou dcer, a jak už jsem se zmínil, tak také režii, vynikající film! ()

imarvin

8 žen uvězněných v domě s mrtvolou muže – obrovská příležitost rozehrát spoustu neuvěřitelných situací. A tomuhle filmu se to daří do puntíku. Je až neuvěřitelné, jak mohl režisér ukočírovat tolik hereckých osobností najednou, aniž by jedna vyčnívala na úkor druhé. Hudební vstupy jsou skvěle vymyšlené a film obohacují o další zajímavou dimenzi. Prostě parádní počin mého oblíbeného režiséra. ()

tereza.s

Vtipné, napínavé, stylové a s francouzským šarmem. OOOO qui tak to je 8 žen. Všechny jsou svým způsobem svůdné a noblesní. Jen někdy moc muzikálové, ty písně se tam vůbec nehodily a to muzikál miluju..... taky to bylo někdy až moc přehnané, ale zápletka je zkrátka skvělá. A jsem pyšná, že mám zrovna tenhle film ve své filmotéce. ()

Landier

Stylizace nejvyšší míry, která je však francouzské mentalitě tak blízká. To by mohlo být krátké hodnocení tohoto snímku. Bohužel já jsem 8 femmes protrpěl ... Jak mam rád francouzské filmy, kultura, jazyk ... toto na mě bylo příliš. Ano, naleznete zde prakticky to nejlepší, co současná fr. ženská herecká scéna má, ale celý děj na mě působil stylem jednoho dlouhého nevtipného vtipu, který byl ještě navíc neúměrně natahován "krásnými" podkreslující popěvky. Donc : "Pourquoi les Français ont-ils choisi le coq comme emblème ? C'est le seul animal capable de chanter les pieds dans la merde. " Vive la France ! ()

nakiniki

Opravdu skvělý film, velice příjemné propracování všech postav. Příběh každé z žen je tak překvapující, že doslova strhne naši pozornost a nelze se odpoutat. A ačkoliv zrovna muzikálové filmy nemusím, v tomhle mi to přišlo jako vhodné pozdvižení. A je opravdu skvělé, když člověk celou dobu netuší, na čem vlastně je. Myslím, že tenhle film je velikou třešničkou francouzské filmografie. 4 hvězdičky. ()

boombang

Luxusní, výborně zahraný babinec a pastva pro oči. Nečekané a podmanivé hudební vložky a vůbec docela překvapivý děj. Zavání to trochu divadlem, ale navadí to. A z hereček je nejkrásnější Emmanuelle Béart. Ale proč tam chybí Audrey Tautou? - neměla čas nebo co? :-) ()

miligretchen

Pro mě 65 - 70% za perfektní a důmyslný námět!Tady přesně vidíte, co se může stát, když necháte tolik ženských společně uvězněných v jednom domě, přičemž jedna z nich má být vražedkyní.Muzikálová podoba filmu, kterou někteří hodně odsuzují, mě naopak bavila, protože narušení dramatické dějové linie něčím takovým, jako je zpěv doplněný o podivný taneček a pokyvování hlav všech žen, je něco neuvěřitelně zábavného.Celkově je však dějová linie filmu zbytečně zdlouhavá a doplněná o spousty zbytečností,které by se mohly klidně vystříhat a filmu by to zřejmě prospělo. ()

subic

Pokud vezmu za etalon divadelní představení Mahenova divadla v Brně v titulní roli se Zuzanou Slavíkovou, je tohle filmové zpracování v titulní roli s Catherine Deneuve velmi slušně udělané. Přesto dávám jen 3 hvězdy, protože když se tyhle holky, no dobře dámy, rozezpívají anebo nedejbože i roztančí, tak to jednoho spíš vyděsí. ()

PeterJon

Takto sa robí originálny scenár. Strašne fajn padnú hudobné vložky, odľahčujú vážnosť toho celého a toto je na tom pekné, že celý čas je film s nadhľadom braný. ()

PlayEasy

Film, který jen dokazuje, že Francouzi už na to prostě nemají. Protože takhle zabít zpočátku slušnou pohodu s jedinečnou atmosférou, do trapné situační a praštěné sračičky (ty vzájemné vztahy jsou fakt trochu moc!) plnou leseb, těhotenství apod. No, ženám se možná líbí, obzvláště Francouzskám, ale tuhle ptákovinu plnou příšerných písniček, ovšem dost dobrých hereckých výkonů, opravdu nemusíme. Zklamání. 65% ()