Krysy útočia

• Česko Krysy útočí (viac)

Z jedné laboratoře uniknou na svobodu nebezpečné krysy, na kterých tamní profesor prováděl hormonální pokusy. Pomocník profesora, Walter, ani netuší, že profesorovy pokusy způsobí nadprůměrně rychlý růst a zvýšenou agresivitu pokusných krys… Nebezpečí v laboratoři i mimo se stupňuje z minuty na minutu… (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Jde o hodně špatný krysí horor, který už nechci nikdy vidět. Výběr herců se moc nepovedl, ale oni nebyli tím nejhorším co je zde k vidění. Stupidní dialogy, otřesné efekty a především samotné krysy jsou tou opravdovou katastrofou. Plyšové zvířátka na kolečkách a kostým z maškarního rozhodně nikomu srach nenažene. Jediný důvod proč nedám čistý odpad je ten, že se zde přece jenom objevilo i několik laciných gore scén, které mi alespoň částečně zvedly náladu. ()

kpt_ROCOR odpad!

prasklo to a je to venku aneb balvan plnej sajrajtu: jó, někdy v 90´ sem boural starej altánek, kterej byl vysrán ještě za první republiky, v jeho útrobách žila byla taky taková velká krysa... zkráceně VK, celou tu dobu nás určitě šmírovala, kradla zásoby, studovala fenomén chemtrails (chemtrails studieren) nebo vedla rozsáhlou kartotéku, jenž byla zároveň skartovačkou... "Popílek zaletí do úzkých škvír, pod krytinu střechy, do koberců, do spár ve zdech, do mezer mezi parketami atd." - tohle všechno měla ta vychytralá krysa důmyslně vyřešený vševidoucím polystyrenem (kterej, jak je známo, je tvořen takovými malými vševidoucími očky), ...ale, dyž sem zboural ten její chrám, celá ta bublina naozaj praskla, VK neměla už kde bydlet, kde vysírat a tak místo toho, aby třeba pokojně emigrovala do jinýho altánku, spáchala sebevraždu! - jednou tam tak nějak implementovala rozpláclá-definována po celý silnici! no, krysa jak koule, pak asi za štyry hodiny dobře uválená placka! naprostá tragédie! ááách Dragosááni, občas si na ní vzpomenu, jak si tam v tom architektonickým skvostu asi selešila ...byla to válečná krysa VK! this is song for you: https://www.youtube.com/watch?v=adEeEt_ZDNw ()

eraserhead666

Kdyby se bratří Kučerové jen trošku, ale opravdu jen trošičku snažili, mohli by natočit alespoň horror podobné kvality. Jenže to by se museli snažit, věnovat se trochu filmu a ne jen tomu, jaký provařený ksicht do něj obsadí. Krysy útočí aka Krysy překvapí a v paměti zústanou poměrně dlouho již tím, že navzdory českému názvu ve filmu nezavadíte ani o krysí chlup, natož krysu celou. "Běžný" divák to má asi v paži, ale dlouhodobí chovatelé potkanů ví své. Ten film je v podstatě naprosto šílený. Scénář je unikátní svou prostotou a dialogovou plochostí. Skupinka zcela mimózní mládeže (když už jsem to zmínil, která jako by vypadla z filmů bratří Kučerů) vede naprosto nesourodé, ujeté a bezduché dialogy. Dvě rozmlouvající postavy jako by ani nerozmlouvali spolu a to ani jak v jedné prostorové tak ani v časové rovině. Kdyby jste to takhle chtěli napsat záměrně, pěkně by jste se při tom zapotili a snad by se vám to ani nepovedlo. Zvláště jedna postava, která si vystačí hlavně převážně s výrazem "Jasně" je až nesnesitelná. O chování postav radši ani nemluvím. Dalším esem jsou digitální triky. Dobrá, zasmějete se jim, zasmějete se jim dost. Co mě ale naprosto odrovnalo je první digitální trik, který je naprosto zbytečný (o to víc do očí bijící), neboť je později vhodněji nahrazen klasickými přirozenými závěry. Což jeho objevení fakt staví na hlavu. Chce se mi napsat, že přistoupíte-li na pravidla a podstatu filmu, je to alespoň zábavné (což se mimochodem o díle bratří Kučerů říct nedá), ale ono to vlastně ani tak moc zábavné není. Digitální triky a zmutovaní potkani zábavní jsou, to je pravda, humor jde však stranou s herci, kteří kazí i to málo, co je na filmu "zajímavé". Abych to shrnul, filmů s českým názvem "Krysy" je jako sraček, což paradoxně vystihuje jejich obsah, protože to většinou jsou sračky. Tohle sračka je, ale tak nějak jí ten odpad dát nemohu. A vlastně ani nechci. Protože si to možná snad ještě někdy pustím. A přece jenom, alespoň trošku mě to bavilo. I když ne asi zrovna tím, čím by mělo. A když už nic, snad oceníte alespoň ta nahá prsa (zbytek herečky ale asi ne).... ()

tron odpad!

Ed Wood by mal radosť - a nielen preto, že v tejto obludne zlej snímke figuruje veľký muž oblečený v kostýme krysy. Nemá zmysel baviť sa o tom, čo je tu menej prítomné: či herecké výkony, aspoň diletantská réžia, strih, kamera, niečo, čo by sa aspoň zďaleka podobalo na scenár, alebo nebodaj atmosféra, či výprava (jeden dom a priľahlá ulica preboha nestačia!). Áno, tento film je taký zlý, až je zábavný. Jeden z mála „odpadov!“, aký som udelil. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/172973/Krysy-utocia-0.html ()

Faustka odpad!

Nebetyčná stupidita nejvyššího ražení,která nestojí ani za zmínku,ale nedalo mi to abych se k tomuhle krysímu hnusu nevyjádřila. "Fuj!" ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)