V hostinci u Kolodějů slouží dvě hezká děvčata – mlsná Líza (A. Elsnerová) a falešná Berta (K. Trojanová). Líza ráda ochutnává z talířů, které jí nepatří. Berta má svého mládence Václava (M. Zounar), který na ní může oči nechat. Přesto závidí všechno všem a nejvíc Líze. Když se Berta dozví o kouzelné houbě, jež umí přičarovat lásku, ukradne ji a uvaří s přáním, aby se do ní zamiloval syn paní hostinské Jindřich (M. Kubec). Nejde jí tolik o mládence, jako o majetek. Nepřejícné děvče se totiž touží stát paní hostinskou. Jenže Líza ochutná jako první a fešný pan Jindřich se zamiluje do ní. To už ale Berta Líze neodpustí a podvodně Lízu obviní z krádeže. Jak dojde k napravení Líziny mlsnosti a Bertiny závisti a nepřejícnosti? (Česká televize)

Bohemák

Veliký potenciál této pohádky: z jedné třetiny se odehrává v hospodě (je zmíněna i "štamprlička"), z druhé v kuchyni (stále se něco míchá na kamnech) a z poslední v lese a blízkém okolí. Škoda těch paňácovitých mužských rolí, protože ty ženské působí, podle mě, velmi roztomile. ()

ArthasKarfa

Pohádka, která je vlastně hezká točí se i částečně venku a na rozdíl od ostatních "nízkorozpočtových" má docela pointu. Mě tedy vždycky dostává scéna, kdy hospodský, který má pípu lítá do sklepa pro lahvový pivo. :D Ale vlastně se u ní vždycky bavíme. :) ()

PavelZava

Roztomilá pohádka, holky Líza (A.Elsnerová) a Berta (K.Pollertová-Trojanová) se opravdu legračně perou, cukrováni Lízy a Jindřicha (Mário Kubec) je až dojemně legrační. Jinak jde o milou pohádku, která pobaví :-) ()

GIK

Perfektní pohádka. Povinnost pro všechny houbaře! Objevíte zatím neznáme druhy jako například muchomůrku láskyplnou nebo muchomůrku pravdomluvnou. Vystupují dvě půvabné hospodyňky Andrea Elsnerová a Klára Pollertová, dva parťáci ze slavného seriálu Chlapci a chlapi Mário Kubec a Martin Zounar a správná hospodská Blažka Holišová. ()

DadysGirl

Kdyby tam nehrál Zounar bylo by to lepší, ale holt si nemůžeme vždycky vybírat... Andreu Elsnerovou můžu ve všem a nezklamala ani tady... ()

Pitryx

Ty holky se mi furt pletly. Nevím jak koho, ale mne zde zaujal jen pan Kostka, ale jinak to bylo prostě mrtvé. I den děj byl zbytečně „doplantaný“, měl být „přímočařejší“. ()

ostravak30

Pohádka to vyloženě není špatná, pomáhá kombinace studia s lesními exteriéry. Ovšem výrazy jako "šlohla"... Zrovna Andea Elsnerová a její nevinný, romantický výraz je do pohádky jak dělaný. Pohádka disponuje kvalitními herci, takže i přes lehoulince slabší námět je koukatelná i přes kapánek přetaženou stopáž. ()

sunjata

Sice málo známá, ale velmi milá, dobře zahraná pohádka s kvalitním scénářem. Takovýchto slušných pohádek se dnes točí čím dál méně, přitom dříve to býval standard. ()

natalanka

Pro mě humorná a krásná pohádka :-) Hodně, hodně se mi líbí. a sakryš... hnedle bych si dala nejen smažené bedly ale i guláš z penízovek a omeletu s hříbkama.... tahle pohádka je fakt gurmánská. Hodně dobře jsem se bavila a nejednou se k ní vrátila. :-) Klobouk dolů všem hercům :-) ()

jecmen2

Nejím houby. Ale při téhle pohádce jsem si myslela, že takové houbové karbanátky jsou ta největší laskomina na světě! Vždycky se na ní s chutí podívám - ba dokonce jí vyhledávám! Sice studiovka, ale parádní! ()

parazit

Jedna z nejoblíbenějších pohádek, kdy se mi nejednou na tváři objevil úsměv. Mario Kubec se svým fešným knírem, nenažraná Elsnerová, zlodějská Polertová a velikostně radioaktivní houby :)) Nechápu tak nízké hodnocení, asi to bude tím, že plno 'intelektuálů' nedokáže ohodnotit a ocenit pohádku jako takovou. ()

Lilith03

Pohádky paní Janečkové jsou kouzelné a tato je jedna z mých nejoblíbenějších. Navíc mám moc ráda Mária Kubce i Martina Zounara. Je to takové mikoučké, vtipné ale i pořádně houbové. ()

HankaVitova

Pohádka samotná průměr. Akorát se mi u ní moc nezdá (a asi i nelíbí), že z ní de facto vyplývá, že okrádat zákazníky na jídle je OK. Samozřejmě chápu, že jde o proporcionalitu - krádeže, co prováděla Berta, byly jasně závažnější, přesto bych si u žánru jako je pohádka představovala trochu jasnější apel na morálku. Protože to, co prováděla Lízinka, taky nebylo rozhodně košer... ()

ssarka

jedna z mých top deseti nejlepších tv pohádek....originální příběh,perfektně zahrané,krásné interiéry i exteriéry,prostě moc pěkné kdykoli se podívám.. ()