Mladý tučniak Cody Maverick, začínajúci surfer, sa chystá na prvý profesionálny pretek. Cody, prenasledovaný filmovým štábom, ktorý má dokumentovať jeho zážitky, opúšťa rodinu a rodný kraj v Antarktíde, aby sa na ostrove Pin-Guí zúčastnil surferského memoriálu Big Z. Cestou sa stretáva so surferom Kuraťom Joeim, známym propagátorom surfovania Reggiem Belafontem, hľadačom surferských talentov Mikem Abromowitzem a nadšenou záchranárkou Lani. Cody je presvedčený, že víťazstvom získa vytúžený obdiv a úctu, ale keď sa náhodou stretne so starým, odpísaným surferom, začne chápať, čo je skutočne dôležité a že ozajstným víťazom nie je vždy len ten, kto dorazí do cieľa ako prvý. (TV Markíza)

lennyd

Cody Maverick je tučnák. Ale není jen obyčejný tučňák, jaké všichni známe, co se plácá na někde na břehu, ale on je mimo jiné vynikající surfař. Cody se s televizním štábem vydává na ostrov Pin-Guí, aby se zde zúčastnil nejprestižnějšího surfařského závodu. Ale aby jej mohl vyhrát, musí se nejdříve naučit pokoře a víře. Když potká starého surfaře Big Z, který byl jeho dávným vzorem, zjišťuje, že ho čeká ještě velmi dlouhá cesta. Pokud bude schopen obětovat vítězství pro život kamaráda, pak teprve se stane opravdovým vítězem ... Animák jako dokument či reality show jsme tady ještě neměli. Je to vcelku zajímavý pokus, který mi ale nijak moc neseděl. Animace samotná je skvělá i myšlenka dokumentu zpracovávajícího život surfaře, ale ... no nevím. Možná mi tam jen vadí to surfování - to je jeden z mála sportů, který mi absolutně nic neříká, a to ani v provedení tučňáků :) ()

KitFisto

Nejlepší animák posledních let. Kdysi jsem kreslené věci miloval ale postupem let s přišlou počítačovou animací můj zajem o tento žánr upadl. Tohle mě ale dostalo svojí originalitou- animák natočený jako dokument o historii tučňáčího surfování? Proč ne. Vtipné interwie se surfaři, drsné hlášky, postavy, závodění. Rozhodně žádný řadový animák. ()

honz

Vskutku netradiční pojetí, ale o to lepší a originálnější je výsledek. Spousta "akčních" scén, vtipů, hlášek... Pro mě jeden z nejlepších animovaných filmů posledních let. ()

BoncheR

Dosť zaujímavé, no nie až tak. Je to podobné ako Happy Feet ktoré ma moc nezaujalo. Ale toto je o pár percent lepšie ako Happy Feet. Scény sú vtipné no nie až tak ako by som chcel...:) ()

Iroquaise

formát televizní "reality show" ten tradiční a schematický říběh dost osvěžuje...skvělá animace...hlavně u pasáží ve vodě jsem se tetelil blahem...a celkově mi ten film hrozně sednul... na vytrhávání písniček z jejich původního obsahovýho kontextu jsem docela alergickej...ale jakmile tam zazní Holiday a Welcome to paradise od Green Day, tak jsem měl přesně ten správnej pocit, že jsem na odpočinkovém letním filmu...ač tý písničky s pohodovym prožitím léta nemají nic společnýho - spojitost je jen ve veselých, úderných melodiích a názvech... mladistvý punkáč by se měl v těchto případech nasrat, že překrucují jeho manifestní songy,... stařičký punkáč už je dávno nasraný, že tohle někdo může vůbec považovat za punk...a já si užívám surfující tučňáky... ()

T-pack

Mám rád všechny ty lidi, kterým patří hlasy (to víte, Shia) a dokumentární ztvárnění vpálilo všem filmařům, že se na poli animace dá furt udělat leccos originálně právě v době, kdy animák dělalo každý druhý studio v honbě za kasovním úspěchem. ()

Kmotr76

Z filmu přímo dýchá atmosféra surfování na odlehlém tropickém ostrově. Nápad je originální a neokoukaný. Surfující tučňáci - koho by to napadlo? Nemluvě o soundtracku a úžasné animaci (hlavně ta voda! Divoké vlny ukazují, že animáky, které pobaví děti i dospělé netočí jen Pixar. Spousta scének a momentů nějaký čtyřletý prcek nepochopí nebo neocení. Třeba staré černobílé ukázky z historie surfování nebo rozhovory s reportéry. Škoda, že příběh a jeho vyvrcholení je dost předvídatelná. I tak jsem se ale skvěle bavil! ()

ywo666

Nuda. Pamätám sa, že ma to vôbec nebavilo. A mínus bolo, že som si predtým nechtiac pozrel aj Happy feet, kde som čakal, kedy tučniaky začnú surfovať. Nezačali a skoro som sa unudil na smrť. Bohužiaľ surf up je len trošičku lepšie. ()

yeniczek

Řekl bych, že to je jeden z nejzábavnějších animáků, co jsem za dlouhou dobu viděl. Hlavně ten neokoukaný reportážní styl je fajn a hodně mě zaujal výborný (originální/anglický) dabing postav. ()

Beatle

Velice sympatická "pohádka". Sice jsem byla na začátku trochu zmatená, když probíhal povětšinou jako interview s tučňákem, ale několik velice povedených vtípků (především se mi líbí rodiná fotografie posledního dne života Codyho otce nebo fotka Codyho a jeho bratra těsně po vylíhnutí). V mnoha ohledech působí DIVOKÉ VLNY (v originálním znění) poněkud pubertálně, takže si nejsem ani zcela jistá, pro jakou věkovou skupinu je film určený...své tříleté sestřence bych ho asi nepustila :) Ale je to slušně naanimovaný film o naději a přání. Oceňuji, že film není moc protknutý zamilovanými scénami, ke kterým se tvůrci animáku občas uchylují... 75% ()

hroubek

Za posledních pár let nejstylovější animák, který má neuveřitelnou nadsázku a tváří se jako fiktivní dokument o surfování.Animace je velmi povedená nešetří se barvičkami aby to bylo co nejvíce pestré a né jako Happy feat, který byl až chladně realistický.Prostě stylový animák o surfujících tučnácích co jsou v pohodě,mají cool hlášky a jeden z nich má za nejlepší kámoše kuře Joeova z Pardubic.Zatím jednoznačně nejlepší pohled na tučnáky. ()

smolicek04

Zo začiatku trochu nudne ale potom sa to rozbehlo. Cody Maverick to všetkým ukázal že si treba ísť za svojím snom a prekonať všetky prekážky a nikdy sa nevzdať. lebo len to je cesta víťazov. Film ma udrel priam do srdca keď som zistil že keď vo mňa nikto neverí a nemôžem sa obrátiť na svojich najbližších tak nemám strácať hlavu. To som konečne potreboval. Film spĺňa všetky moje očakávania. ()

davidek

Dokonalá animace a perfektní nápad. Fakt je ten, že animáků už je tolik, že je těžké najít dobré téma a proto hodnotím velmi pouitivně dobrý nápad. ()

blackJag

Velmi lituji, že jsem to viděl v kině s dabingem, protože seznam původních dabérů ve mně vzbuzuje netuctové očekávání :-) Nápad natočit animák jako dokument je skvělý (schválně neřeknu geniální, protože nevím, jestli tímto stylem nebyl už některý animovaný film ztvárněn - takový přehled zas nemám), dává nové možnosti, jak obohatit předem odhadnutelný děj a předkládá živnou půdu pro neokoukané vtípky a komické situace. A ještě jeden výrazný klad má tento film - krásnou animaci (a nebral bych to ani dnes jako samozřejmost). 80% ()

Vertigo666

Tak tenhle animáč se mi fakt líbil. Výbornej nápad pojmout to jako dokumentární film. Sice jednoduchej, ale moc sympatickej příběh a kuře Joe prostě nejlepší. ()

mirec88

Animovaný dokument som ešte nevidel :) Jeden z výrazne lepších animákov posledných rokov, kedy sa nebudete mať čas nudiť a na záver budete mať buď obrovskú chuť si zasurfovať, alebo sa stretnúť s tučniačou osôbkou Codym Maverickom. ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (viac)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)