Země se zmítá v chaosu a jediný, kdo může vše napravit, je Doctor. Pátrání po původu chaosu ho zavede ke starému známému Hračkáři. Nějak se ze své reality dostal do té naší. Aby se vrátil zpět, musí si s Doctorem zahrát hru. Pravidla jsou jasná – když vyhraje Doctor, Hračkář zmizí, ale když vyhraje Hračkář... (Varan)

SimcaJB

Nevím, jak znáte seriál Pán času, ale pro mě je to vždy překvapení, pokud se v moderním díle pokračuje se záporákem, kterého jsme mohli (Češi spíše nemohli) vidět v poprvé a naposledy v díle více než půl století starém. Jedním z velkých návratů je tajemný Hračkář, který zatopí Donně s Doktorem v letošním posledním speciálu věnovaném návratu 10. doktora hraném Davidem Tennantem. Příběh je zase jednoduchý, tajemný Hračkář znovu chce zničit zemi a jediný Doktor může zachránit svět. Jde ale o to, jak je dobrý záporák a jak je dobré vyvrcholení celého příběhu. Začneme záporákem. Hvězda amerických seriálů, režisér, spisovatel zpěvák  a bůhvíco ještě… Neil Patrik Harris se stal jedním z velkých záporáků, kteří opravdu „zahulí“ zemi a Doktorovi. Jeho postava Hračkáře více než polovinu dílu dokáže utáhnout svoji temnou stranu tak, abychom se museli o doktora bát a takový strašidelný a děsivý pocit z tohoto dílu jsem už z Pána času dlouho neměl. Bohužel to strašidelné a temné nevydrží celý díl, a tak po návratu doktora do přítomnosti, část dílu se totiž odehrává v roce 1926, se stává díl zábavný a přestane být tak temný. Neil Patrik Harris patři mezi herecké hvězdy, a tak si jeho hvězdné výstupy, jako Hračkáře, budou fanoušci Pána času pamatovat moc dlouho. Bohužel od záporákova tance v základně UNIT se už člověk začne nudit. Samozřejmě, že se dočkáme poražení Hračkáře a návratu oblíbených postav, Amy, Rose…a návrat společnice z 80. let Melanie. A co nový Doktor, hraný novým hercem Ncuti Gatwou? Tak se také nakonec objeví. S tím, že poprvé neproběhne jenom nová regenerace, ale nový druh "bi-generace", je jasné, aby nový Doktor mohl být nezávislý na svém starém já. Je vidět, si tvůrci udělali novou regenerací do mladého a vtipného černocha zadní vrátka, aby se jim mohl kdykoliv vrátit jejich oblíbenec David Tennant. Těším se na Vánoční díl, dle ukázek bude hodně zajímavý, objeví se létající loď, noví mimozemšťané a samozřejmě i nová společnice, která novému Doktorovi bude zrcadlem, určitě nejen vzhledem, ale i povahou. Hodnocení: 90 % ()

tein

Neil Patrick Harris je zde výbornej ale celej díl je takovej nějakej uspěchanej a chaotickej, a to obzvlášt v porovnání s minulým dost ukecaným dílem. Celkově je potenciál tohoto dílu úplně promarněnej, a z těchto několika málo nových dílů lze vidět zoufalý pokus o návrat ke starým populárním časům Doctora Who, po tragických propadákových pár sériích. Bohužel ani krátký návrat starého dobrého dua Doctor-Donna to nezachrání, pokud se tato série bude stále držet toho nového ubohého konceptu. ()

Hornet.CZ

68% / Ze začátku velmi dobře budovaná atmosféra s Toymakerem, po jeho poražení to těžce padá a i když nový (druhý) doktor nevypadá zle, tak mezi mé oblíbené díly tento nejspíše nepůjde, ačkoliv jak říkám první půlka je opravdu Gold. Uvidíme co dál, stejně jako mnohé jiné dám i já novou šanci tomuto seriálu. ()