Země se zmítá v chaosu a jediný, kdo může vše napravit, je Doctor. Pátrání po původu chaosu ho zavede ke starému známému Hračkáři. Nějak se ze své reality dostal do té naší. Aby se vrátil zpět, musí si s Doctorem zahrát hru. Pravidla jsou jasná – když vyhraje Doctor, Hračkář zmizí, ale když vyhraje Hračkář... (Varan)

Final

Od začátku 14. sezóny tady byl hype , který lákal na všechno, co jsme chtěli (nebo jsme údajně měli chtít). David Tenant, jako nejlepší navrátivší se Doktor, Cathrine Tate jako Dona a spousta otázek a odpovědí. Budování základny pro návrat 10. doktora bylo vlastně jen pár průměrných epizod, který do vesmíru nepřináší vůbec nic nového. To by se dalo považovat za velké mínus, jenže ono je to velké plus. To, že doktorův vesmír je už rozvratný víc, než je děr v ementálu a snad už alespoň stokrát slepovaný narychlo kobercovkou, je asi taky v pořádku. Pokud to někdo dokoukal do 14. sezóny, tak zkrátka musel dávno spolknout tu hořkou pilulku. Ale finále třetí epizody zanechává něco horšího, než jen hořkou pachuť v ústech. Tenanta jsme už jednou obrečeli, a podruhé či potřetí by to už asi nemělo ten správný dojemný efekt. A tak jsme se dočkali ne regenerace (protože Tenant byl jen host, který se měl pouze na chvíli ohřát), ale rovnou bigenerace (asi musíme jít s dobou), což je vlastně jen jiný výraz pro "klonování"? Teď se mužem rozhodnout, kterého doktora sledovat dál. Ale co s jednou tardis? Už tolikrát nám bylo sděleno, že je jedna jediná, nenahraditelná a "nenaklonovatelná"? Ne, tady už ztrácím naději na to, že Doktor ještě někdy bude tím, čím byl, když jsem ho miloval. Nevím, zda za to může ďábel Disney, jenž spálí vše, čeho se dotkne, na popel, a nebo prostě jen jakákoli neschopnost a rezignace autorů. ()

tein

Neil Patrick Harris je zde výbornej ale celej díl je takovej nějakej uspěchanej a chaotickej, a to obzvlášt v porovnání s minulým dost ukecaným dílem. Celkově je potenciál tohoto dílu úplně promarněnej, a z těchto několika málo nových dílů lze vidět zoufalý pokus o návrat ke starým populárním časům Doctora Who, po tragických propadákových pár sériích. Bohužel ani krátký návrat starého dobrého dua Doctor-Donna to nezachrání, pokud se tato série bude stále držet toho nového ubohého konceptu. ()

Hornet.CZ

68% / Ze začátku velmi dobře budovaná atmosféra s Toymakerem, po jeho poražení to těžce padá a i když nový (druhý) doktor nevypadá zle, tak mezi mé oblíbené díly tento nejspíše nepůjde, ačkoliv jak říkám první půlka je opravdu Gold. Uvidíme co dál, stejně jako mnohé jiné dám i já novou šanci tomuto seriálu. ()