Celoživotní kriminálník a naprostý smolař John Lyshitski (Dax Shepard – Nekecej a pádluj) přišel na to, jak by se nejlépe pomstil soudci, který ho poslal do vězení: Kéž by mohl jednou vidět jeho nesnesitelného syna Nelsona Biedermana IV (Will Arnett – Rodinná dovolená a jiná neštěstí) taky sedět v base. Když je pak jednoho dne Nelson nespravedlivě obviněn a poslán do vězení, John se s radostí nechává zatknout s ním. A aby měl jistotu, že se jeho novému kámošovi dostane opravdu „správného zacházení“, zajistí si ubytování ve stejné cele. Hra začíná! Život v base nahání hrůzu, jídlo je ještě hroznější, a když si navíc vůdce vězeňského gangu Velký Barry usmyslí, že se nováček stane jeho “zvláštním přítelem”, Nelsonovi nezbývá, než si hodně rychle osvojit zlaté vězeňské pravidlo… NIKDY NESMÍŠ UPUSTIT MÝDLO! Přichází čas sprchování s gangstery, takže si nabruste břitvy a bavte se při téhle neuvěřitelně legrační vězeňské komedii. (oficiálny text distribútora)

Dever

Soundtrack Alan Elliott: 1. Let's Go to Prison - The Naked Trucker Band ,2. Main Title ,3. Bus is Not for Sissies ,4. Move This (Shake That Body) - Technotronic ,5. Barry's Love Theme ,6. Kidnapping ,7. Rahzel Interlude ,8. Rubber Biscuit - The Blues Brothers ,9. Funeral is for Sissies ,10. Escape Montage ,11. Rahzel in the Park ,12. Busted ,13. King of the Crapper ,14. From Behind ,15. The Stroke - Billy Squier ,16. Fresca ,17. Yearning for Nelson ,18. The Mole ,19. Meat the Press ,20. The Hole ,21. Lynyrd Killing ,22. Penpal is for Sissies ,23. Mozart is for Sissies ,24. Feels So Good - Chuck Mangione , ()

leafroller

Je spousta filmů, které kdyby se vešly do 90 minut, byly by výborné. Bohužel všechna ta vata navíc z nich dělá průměr. Toto se naštěstí netýká této sice béčkové, ale o to víc sarkastické komedie. Jasně, že je to drsnější humor, taky se to odehrává v base, ale film tak hrozně frčí, že se ani nestihnete natáhnout po ovladači a je konec. Přidávám procenta za obsazení. ()

Matty

„Vítej v pekle, bažante“– tohle budou pravděpodobně první slova, která uslyšíte při nástupu do svého nového, snad pouze dočasného, bydliště. Po seznámení s nekompromisním ředitelem věznice („Mám notoricky suchý smysl pro humor“), následuje první perná noc na cele. S trochou štěstí nedostanete za spoluvězně dvoumetrového černocha, neotrávíte se jídlem ze zdejší jídelny a váš drsný výraz („Vypadá, jako by sežral hovno“) odradí případné zájemce o některé z vašich životně důležitých orgánů. Přežijete tedy prvních pár dní, ale pak vyvstává vcelku logická otázka „Co tady budem dělat?“. Možností není mnoho, dopisování s jakýmsi cizincem vás brzy omrzí („Ale teď musím končit, protože na mě někdo močí“), pravděpodobně nepadnete do oka šéfovi zdejšího „white power“ gangu a jedinou cestou ven bude tudíž sebevražda („Dej mi čistidlo lodí a stříkačku“).___ Nevím, nakolik se tvůrci Hurá do basy chtěli svézt na „vězeňsky pozitivní“ vlně vzedmuté úspěchem Prison Breaku, není to vyloženě parodie, dokonce zde ani nejde o útěk, což docela zamrzí. Právě silnější příběh, který by směřoval odněkud někam, filmu schází nejcitelněji. Chybí rovněž hlavní hrdina, jenž by usiloval o naše sympatie. Jeden z ústřední dvojky je nám jako padouch prezentován, druhý se tak chová, dobrým hercem není ani jeden. Hurá do basy ovšem v komické formě prezentuje většinu situací, jež se vám vybaví při slovech „vězeňský film“ a narážky jako „Tys neviděl žádný vězeňský film?“, ač nejsou vysloveně geniální, potěší. Stylem svého humoru mi snímek nejvíce asocioval nedávný Absurdistán, který rovněž drobet dementním způsobem ironizoval jistý společenský problém. 55% ()

Arkanoid

Fakty o väzení a vtipné situácie a herectvo Daxa Shepard, Willa Arnetta, Boba Odenkirka, Michaela Shannona poteší, aj keď nenaplní predstavy kvalitného a hlavne pamätného výkonu. Život vo väzení je zobrazený celkom komplexne a s humorom, ale príbeh bohužiaľ nemá jasné smerovanie, len v úvode má jedna postava cieľ a po príchode do väzenia sa aj ten stáva nejasný a dokonca tvorcovia pracovali s postavami tak, že žiadna nebola hlavná a nemala ten správny ťah na bránku, ktorý by zaujal a vďaka tomu by ste jej bezpodmienečne fandili. Film, čo nemá jasný cieľ, ani posolstvo, len žánrom je určite komédia. Béčko, čo poteší, ale aj rýchlo vyšumí z hlavy. ()

genetique

Veľká škoda, že väčšina vtipov, ktorými sršia jednotlivé znamenito vybraté charaktery postáv, sa vystrieľajú už v prvej polovici. Potom je to už len také doťahovanie do celkom fajn zvládnutého konca, ktorý ale tú dieru nezalepil. Takže film sa z toho silnejšieho priemeru nedostal, ale aj tak som sa slušne zabavil. Umenie spraviť podobnú komédiu bez nechutností a humusovín je teraz už umenie, takže aj za to si film cením a možno ešte niekedy aj rád pustím. 65%. ()

• Než jdou bojovat John a Nelson na život a na smrt, hraje píseň „Enter Sandman“ od Metallicy z alba „Metallica (Black Album)“, avšak trochu pozměněná. (Shr1nK)
  • Barry (Chi McBride) navštíví ve vězení Nelsona Biedermana (Will Arnett) po podmínečném propuštění. Ve skutečnosti by se však setkat nemohli, protože vězeň propuštěný na podmínku se nesmí setkat s druhým vězněm ze stejného vězení. (Lajty)