Cahill, U. S. marshal

• Česko Maršál Cahill (viac)

Šerif J.D. Cahill jede do malého texaského městečka, aby zjistil, že tam byla vyloupena banka, šerif i jeho zástupce zavražděni a ve vězení čekají čtyři vězni. Dva z nich Fraser a Brown, jsou cizinci, ale ty druhé dva zná velmi dobře. Jeden z nich je Struther, který pracuje na jeho několik mil vzdálené farmě a druhý dokonce jeho vlastní syn, sedmnáctiletý Danny. Ten mu vypráví, jak se nechali s Billy Joem přemluvit k účasti při vyloupení banky. Cahill ví, že ač nikoho nezabili, podíl na loupeži z nich nikdo nesejme. Společně se stopařem a Dannym se vydává po stopách ostatních lupičů, aby je dopadl, zabavil jim uloupené peníze a zbavil syny, alespoň částečné viny. (TV Nova)

Han22

Druhý Wanovský western v roce 1973 a opět čistokrevný průměr. Je tu pár hlášek, něco málo přestřelek a parta bankovních lupičů, ale celé je to v podstatě rodinné melodrama. Wayne jako tatík nemá kvůli chytání zločinců čas na děti, což je nutně vede k tomu přidat se k bandě grázlů a pomoc s vyloupením banky. A pak přemýšlí jak z toho ven a taťka přemýšlí taky je z toho dostat ven a zároveň jim dát za vyučenou. Má to samozřejmě jistý standard, nenudil jsem se a celkově to nebylo špatné, jen to nebylo nic strhujícího co bych stokrát neviděl. ()

zdeny99

Vyloupení banky na začátku filmu, byla bezvadná akce. Jenže pak se z filmu stává takové rodinné putování s Johnem Waynem a Gary Grimesem, ve kterém se toho moc neděje. Což je fakt škoda, protože John Wayne je klasicky parádní a svůj. Především jak shodí svého syna z koně do bláta za to, že odmítl smeknout před Indiánkou. Prej špatná výchova. [243. hodnocení, 20. komentář, 65%] ()

ostravak30

Western se prý prvně od 50. let dočkal velké kritiky. Nemyslím si, že by měl. Ačkoli jsem všechny westerny slavné legendy neviděl, tak si určitě nemyslím, že by patřil k nejhorším. Pro mě je zajímavý hlavně morálním dilematem, které šerif náhle měl. Jeho vlastní synové patřili ke zločincům. Ačkoli se následně snažili vše napravit. Je pravdou, že zase tolik zajímavých přestřelek a akcí jsme vidět nemohli a to byla ještě část natočena ve studiu. John Wayne určitě natočil lepší filmy. Za průměrem jistě stojí možná i nezkušenost scénáristů, kteří zase tolik filmů nedělali. Závěrem si velmi pochvaluji hudbu, která se mi líbila. ()

brasek

John Wayne má aj na staré kolená ešte "gule". Chýba mu už síce testosterón, ale o to lepšie a presnejšie strieľa. Vcelku zaujímavý western. ()

PTuranyi

Klasický western tentokrát na tému otec šerif zanedbávajúci výchovu dvoch synov, ktorí sa kvôli tomu dajú na lúpežné chodníčky. Samozrejme svedomie im nedovolí a nakoniec sa všetko na dobré obráti a nezodpovedný otec si vstúpi do svedomia. Pred tým však predvedie všetky svoje pištoľnícke schopnosti. ()

milos.bradik

John Wayne už sice měl 66 let, ale přesto je jako šerif uvěřitelný. Klasický western s trochu naivními hrdiny v podání dvou nezletilých šerifových synů. Zápletka je poněkud mimo, ale jako celek je to koukatelné a za smích toho Lightfoota musím ještě aspoň jednu hvězdu přidat. Takže celkem 4. ()