Dej sa odohráva v stredoveku na kórejskom ostrove, ktorý je známy produkciou papiera. Správca papierne, komisár Kang, bol neprávom obvinený z praktikovania západného učenia - katolicizmu - za čo bol v tom čas trest smrti. Počas piatich dní zabijú denne jedného člena jeho rodiny - syna prepichnú kopijou, dcéru zaživa uvaria, manželku zaškrtia, matke rozbijú hlavu a na piaty deň popravia Kanga rozštvrtením. Ten pred smrťou prisahá pomstu. O päť rokov neskôr začnú na ostrove, rovnakou smrťou ako Kangova rodina, zomierať udavači. Dedinčania sú presvedčení o tom, že Kangov duch prišiel vykonať svoju pomstu. Celý prípad má vyriešiť kráľovský vyslanec Lee Won-kyu, ktorý je presvedčený, že vrahom nie je duch, ale niekto, kto chce pomstiť Kangovi smrť... (badygorila)

laik_60

film vyžaduje divákovu pozornosť od samotného začiatku, inak sa v príbehu v obrazoch a postavách zamotá. Je to unavujúce a dlhé. Neviem , čo je na tom "historického" dej sa odohráva v "nástom storočí" a to je na historičnosti celé. Čakal som viacej. ()

majo25

Zaujímavá historická detektívka s mysterióznym zauzlením. Na môj vkus je však zápletka príliš komplikovaná, hlavne v závere. Tiež jej nepridávajú ani podobné typológie postáv a už tradične ťažko zapamätatelné mená, ktoré musí európsky divák v jednom kuse lúskať. Inak je to remeselne dobre zvládnuté, pre nadšencov brutality nechýba množstvo gore efektov a režijne to pripomína západnú produkciu. ()

Cedr

Ze začátku jsem byl dost zmaten množstvím postav a chvíli se rozkoukával co se to vlastně děje. Po chvíli se ale začnete celkem orientovat a pomalu začnete pronikat to mimořádně kvalitního detektivního příběhu v historickém prostředí. Některé momenty jsou docela dost naturalistické, ale dost mě mrzí, že atmosféra mohla být ještě o dost hutnější kdyby prostředí nebo celý film by o něco víc "temný" a ne takový... prosluněný. Ale to už by asi nebyla detektivka ale solidní horor. Rozhodně doporučuji, zápletka na mě velmi zapůsobila. Silné čtyři hvězdičky. ()

t_gon

Povedeny snímek, který staví hlavně na scénáři, jež je vskutku výborný. Zajímavý mix thrilleru s historickou krimi by byl zcela bezchybný, kdyby nebylo v příběhu nastíněno hned zpočátku příliš mnoho postav a situací z minulosti, jež v divákovi zpočátku vyvolají chaos. Takže to chce větší dávku pozornosti, aby jste se v ději a ve všech příběhových liniích neztrácely... ()

ivan_drago

Exotické prostředí, nábožensko-mysteriózní téma s detektivní zápletkou (CSI: Korea)... leč mi film přišel překombinovaný, ztrácel jsem se v ději (postavy a jejich jmény se mi dost pletly) a ani tempo filmu není kdovíjaké... ()

Pedross800

"JEDNOHO DNE, AŽ BUDE MÁ KREV PADAT JAKO DÉŠŤ PROSÁKNE PŮDA VAŠÍ KRVÍ A MASO VÁM OPADÁ Z KOSTÍ! " Syrová a brutalitou nasáklá atmosféra odlehlé malé komunity lidí. Mysticismus smíchaný se strachem lidí z odplaty z onoho světa, ponurost a stísněnost a uprostřed toho charismatický vyšetřovatel snažící se věci přijít na kloub.Toť ty správné ingredience pro výbornou středověkou detektivku! A i když je to na začátku smícháno poněkud nepřehledně, přece jen se tato krvavá lázeň rozjíždí nad očekávání dobře do naprosto úchvatné cesty za odhalením tajemných úmrtí s koncem z kterého mrazí! ()

bloodvomit

Dost slušně zpracované vyšetřování vraždy v nějaké čínské provincii... resp. na ostrově. Je to i trochu mysteriozní a má to dost slušnou atmosféru. Určitě doporučuju. ()

pijavica

6,5/10 Čakal som radovú žánrovú produkciu, Blood Rain je však inteligentnejší než sa na prvý pohľad môže zdať. Celým dejom sa vinie diskusia medzi liberalizmom (obhajuje ho mladý vyšetrovateľ) a ázijským, na hierarchii založeným spoločenským zriadením. Import zo západu napokon zostal odmietnutý, a v tomto svetle treba chápať aj záver filmu (takýchto počínov bude predpokladám iba pribúdať). Na konečnom počte hviezdičiek ubralo sterilné natočenie filmu (príliš častý neduh moderných filmov, obzvlášť Spielbergovho Mníchova) a priam kriminálne okyptenie Rachmaninovho koncertu pre klavír a orchester č.3. ()

Martyr

Nevedel som si zapamatat korejske mena a preto som mal v hlave z deja mišmaš. Vo filme je hrozne veľa postáv a situácii a preto sa treba 100% sústrediť, inak vám ujde niť. 70% ()

KoleckoR

Perfektní detektivka z neobvyklého prostředí - středověká čínská papírna. Celý námět - rituální vraždy podle vzoru mě připomněl nám známější film "Sedm". Na ostrov, kde je papírna, přijíždí vyšetřovatel objasnit vraždu a požár lodi s nákladem papíru pro císařský dvůr. Ale každý další den přibývá další vražda. A provedení je stejné jako u předešlého majitele papírny, který byl před lety křivě obviněn a s celou rodinou krutě popraven - nabodnutí na kůl, zaživa uvařen, rozčtvrcení apod. Jediným malým mínus byl u filmu složitě se prolínající děj a občas i několik časových linií. 4 a půl * si to zaslouží. ()

JimiH

Detektivka ve stylu Agathy Christie + historické pozadí Koree + asijské vypravěčské postupy = Blood Rain. Výborný film, který je opravdu napínavý a potěší fanouška asijských filmů i klasických detektivek. ()

Al44...

Vynikající a do posledních detailů propracovaná a promyšlená historická detektivka. Trochu mi to připomínalo film Jméno růže. Malinko na škodu je ten fakt, že je třeba neustále dávat pozor na každičký dialog, ale hlavně rozlišovat jednotlivá korejská jména a (velmi si podobné) postavy. Konec je dá se říci nečekaný a také jaksepatří otevřený k různým dohadům či morálnímu ponaučení. Chtělo by to více takových filmů. ()

wege

Bylo to na mě až moc chaotické. Možná to bylo tím jazykem, možná příběhem, možná skákáním mezi časovými rovinami. A ani to pro mě nebylo žádné historické obohacení, co to mohlo jako poslední zachránit. ()

intro

Velmi velmi vydařený mysteriózní detektivní thriller. Jižní Korea nezklamala. Blood Rain můžu doporučit. Já dávám 75% ()

muti

stredoveka krimi kde sa nesetria kohuty ani kone. no co, keby som bol unikajuci zloduch tak neusetrim ani komisarovho kona, to je jasne. preco si tym kazit hodnotenie filmu. zial sa mi postavy tak nejak poplietli navzajom a jednoducho som ich bral ako ostrovanov, bez nejakeho hlbsieho rozlisovania. mozno to bude aj tym, ze vyvoju postav sme sa nemali cas venovat, pretoze bolo treba predijst dalsej vrazde. zabijak, ktory vyuzil povercivost dedincanov a zabijal podla sablony bol celkom vybaliezavy - nebyt dej v Korei, videl by som to ako na cast Poirota. skoda ze take tie flashbacky neboli jasnejsie odlisene od pritomnej dejovej linie, zabranilo by sa mensim zmatkom pri pozerani (minimalne v mojom pripade). koment: kitano. suhlas s: Adrian ()