Druhořadý spisovatel Marton (J. Abrhám) tráví své stáří v luxusním domově důchodců. Kromě vnuka (J. Nosek), který žije kdesi v Austrálii, nemá na světě nikoho. Žena ho dávno opustila, ale zapomenout na ni nemůže. Zdá se mu, že prázdný a stereotypní život mezi stejně opuštěnými lidmi neunese. Svému deníku svěřuje, že spáchá v nejbližších dnech sebevraždu. Jenže přijíždějí noví hosté – krásná paní Rouvrová (E. Balzerová) s invalidním manželem (J. Pohan). Mezi Martonem a paní Rouvrovou rychle přeskočí jiskra, sebevražda je zapomenuta. V domově se ovšem množí záhadná úmrtí. Posléze se nedá pochybovat o tom, že se jedná o vraždy. Na vrahově seznamu se nakonec ocitne i Marton… (Česká televize)

mh.mail

40% - Jojo, česká detektivka a ještě k tomu televizní. I přes účast výborných herců včetně mého oblíbence Josefa Abrháma jsem nedokázal udržet bdělost po celou dobu trvání. Rozluštění bylo logické, ale nikterak překvapivé, ovšem scéna, kdy Radoslav Brzobohatý čelí smrtelnému nebezpečí od vraha a jeho komplice, byla realizována přesně v mezích věty, kterou jsem napsal na začátku. Jako celek mě to nebavilo a to je u detektivky poměrně podstatný zádrhel. ()

anitae

Luxusní námět trošku kazí televizní zpracování, spisovatel sebevrah Marton a manželka invalidy paní Rouvrová, k tomu nečekaná úmrtí, strach a nedůvěra = film nenudil a rychle plynul. 3,5* ()

Schlierkamp

Český kriminální film odehrávající se ve Francii v 70. letech 20. století v luxusním domově důchodců Magnolia. Hlavní postava, osamělý spisovatel trpící depresemi Marton (J. Abrhám) je znepokojen, neboť v Magnolii umírají za podivných okolností jeho obyvatelé. Série úmrtí začala v okamžiku, kdy se do penzionu nastěhuje manželský pár Vouvreových, přičemž nerudný manžel J. Pohan je upoután na invalidní vozík a jeho mladší manželka Odile (E. Balzerová) se prezentuje tajemným a podezřelým chováním. Přestože mezi spisovatelem a Odile vzplanou více než přátelské city, Marton podezřívá svou přítelkyni ze smrtí obyvatel penzionu, kteří jí byli v jistém smyslu nepohodlní. Stejně jako Marton, který taktéž jen o vlásek unikne smrti, je i divák přesvědčen, že Odile má na svědomí smrt svého bývalého manžela A. Švehlíka, paranoidního starce S. Zindulku a nakonec i svého manžela, který údajně nešťastně uklouzl ve vaně, neboť její chování tomu nasvědčuje. Úmrtí v penzionu vyšetřuje komisař P. Štěpánek, avšak je pouze okrajovou postavou, neboť na překvapivou stopu skutečného viníka přijde jiný obyvatel Magnolie, generál ve výslužbě R. Brzobohatý. V menších rolích jsme mohli sledovat ředitelku penzionu D. Kolářovou, služebnou Klementýnu J. Smutnou či malíře bez většího významu J. Kepku. Snímek Z. Zelenky hodnotím zcela určitě nadprůměrně, neboť velmi dobře napsaný příběh s překvapivým závěrem, herecké výkony zkušených herců a výsledný dojem tomu odpovídají. ()

Nalimator

Na televizní inscenaci to nebylo úplně špatné, avšak bylo to celkem zdlouhavé a vytváření atmosféry občas nefungovalo. Závěr byl spíše komický, kdy seschlý Brzobohatý zmlátil 30letého mlaďocha a stodvacetikilovou Jitku Smutnou. ()

ostravak30

Film má skutečně komorní prostředí. Z domova důchodců se prakticky nehne, což je asi jeho největší slabina. Na druhé straně disponuje velmi kvalitním obsazením. Ale mě se nelíbil scénář ani kostýmy. Že by mi prostředí a právě již zmíněné kostýmy připomínaly Francii v 70. letech to tedy ne. A že jsem viděl mnoho starších francouzských filmů. Pointa je pro méně chápavé celkem překvapivá a Eliška Balzerová tak nakonec není vrahem. Slabší je i hudba. Ale právě díky kvalitním hercům a postupně britsky detektivnímu vypointování až v samém závěru se na toto dílko dalo hodinku a půl docela dívat, přestože repete si už asi nedám. Není nic nového, co by mi film mohl nabídnout, zvláště, když znám rozuzlení. ()

Pitryx odpad!

Guláš je to perfektní, ale pro mne nestravitelný. Konec velmi špatný. Devadesát minut naprosto zbytečně strávených u monitoru. ()

honzic

Průměrný kriminální příběh s nevyváženými hereckými výkony a scénářem, určitě to mohlo být lepší, ale zároveň to vysloveně nezklame. Hodnocení: 55 % ()

Ondrew

Hm, herecke obsadenie priaznive, rovnako i dej je kompatibilny s tradicnym detektivnym ocakavanim. Clovek caka, ako sa to napokon cele rozuzl. Lez, ten, kto uz ma za sebou nejednu detektivku urcite skor ci neskor zacne tusit, ze to cele moze byt inak, ako sa zda... Lenze -- je to naozaj tak? 60%. ()

Kozlowski8

Klasický televizní - komorní příběh z francouzského penzionu pro bohaté důchodce. Spisovatel Marton - jeden z řady obyvatel penzionu, je znaven životem a samotou a je odhodlán s ním skoncovat právě ve chvíli, kdy do penzionu přijíždí půvabná paní Rouvrová se svým postiženým manželem. V tu chvíli dostává Martonův život nový impuls. Velice dobře natočený kriminální, nebo spíše psychologický příběh z detektivní zápletkou. Zelenka velice dobře zužitkoval výbornou práci scénáristky a s výtečnými herci vytvořil velice dobrý TV film. Abrhám, Zindulka a Balzerová především, ale i někteří další herci krásně ztvárnili své postavy a jejich mnohdy složité povahy a vtiskli jim duši. Nízkorozpočtové TV filmy a inscenace čeští tvůrci vždycky uměli dělat dobře, a toto je jeden z příkladů z novější doby. 75%. ()

Stefi_836

Někdo tady píše, že pachatele vyčíhnul už ze začátku a tak mu to zkazilo celou inscenaci. Já vraha zjistila až na konci, takže jsem si užila detektivku, tak jak se má detektivka užít. Příběh, mrtvoly, napětí. Víc nepotřebuju. ()