Hitler a holocaust

• Česko Hitlerův holocaust (viac)
Nemecko, 2000, 5 h 6 min (Minutáž: 50–52 min)

"Tento film představuje odkaz milionů obětí," řekl o dokumentárním cyklu Holocaust známý lovec nacistů Simon Wiesenthal. Byl natočen v německé televizi ZDF pod vedením Guida Knoppa, který je podepsán i pod dalšími dokumentárními seriály - jako byli "Hitlerovi generálové", "Hitlerovy děti" a "Hitlerovi pomocníci". Holocaust - nacistická genocida Židů - patří k největším zločinům lidských dějin. Jen těžko jej lze popsat pouhými slovy, ale dochovalo se překvapivé množství filmového a fotografického svědectví, o nějž se autoři cyklu mohli opřít. Díky tomu vznikl tento dokument, který je svědectvím, vzpomínkou i varováním. (oficiálny text distribútora)

Hanes88

Viděl jsem a se zájmem jsem dokoukal. Bylo to opravdu drsné. Ale upřímně - po druhé už to vidět nemusím. Každopádně ale i skvěle natočené. ()

ClimbVibe

V těchto dokumentech obvykle mluví oběti, nebo potomci obětí. Vždy je to nesmírně sugestivní a vždy jde o strhující příběhy. Tady se ke slovu dostávají ale i lidé z druhé strany. Ať už to jsou vojáci, kteří litují, že něčeho takového byli svědky, nebo se přímo zúčastňovali zvěrstev, je důležité tyto výpovědi z jejich úst slyšet. Výborně zpracovaný cyklus o kapitole lidských dějin, která nesmí být zapomenuta. ()

Atheas

Toto je dokument,který by měli povinně vysílat na v hodinách dějepisu na základních školách.Proč? Je třeba si opakovat to,čeho jsou lidé schopní,aby mladí pochopilI, že to právě člověk vytváří zlo . ()

Baron Noktur

Úžasný dokument (aj keď sa nič spojené s holokaustom považovať za úžasné nemôže) o holocauste čítajúci takmer 6 hodín plný informácií, detailného rozpisu vzostupu a pádu koncentračných táborov a skutočných, desivých záberov. Každý diel predkladá svoje vlastné časti mozaiky až to celé vyvrchoľuje v najmorbidnejšej šiestej časti, v ktorom sú naturalisticky zobrazované nájdené mŕtvoly v táboroch, ich odpratávanie buldozérmi i hádzanie na kosť vyschnutých mŕtvol zajatými nemeckými dôstojníčkami do masových hrobov. Na seriáli oceňujem aj to, že sa nebál v prestrihových rozhovoroch s preživšími väzňami či nacistickými dôstojníkmi priniesť aj názory, že nie každý z nich ľutuje to, čo sa dialo. Až to dáva tomuto dokumentu punc desivej mrazivosti. Toto by mali povinne púšťať žiakom na školách, aby sme sa nemuseli báť, že nám vyrastie ďalšia generácia slepo nasledujúca svojho vodcu Mariána Kotlebu!!!! 9/10 ()

Rodin

Brrrr... Tady fakt nevím, co bych tomuto seriálu mohl vytknout. Líbí se mi hlavně ta věcnost podání, jsem si totiž vědom skutečnosti, že hromady dětských botiček už na otrlého diváka příliš nezabírají. Tento seriál mě moc překvapil a přes 90% se u mě rozhodně přehoupnul. ()

brectule

Povedeny dokument. Efektivni jsou hlavne zpovedi, tehdy mladych, vojaku a zamestnancu Hitlera, kteri byli jen ovlivneni svou dobou. Dokumentu se dari ocistit jmeno Nemcu a zobrazit je jako lidi. Tato doba nebyla jednoduch a obcas se vydarilo "drzet hubu a krok". ()

Kokutek

Vynikající dokument o nejhnusnějších událostech za posledních minimálně sto let. Nedokážu si představit utrpení lidí, kterým museli projít...třeba zpověď matky, která byla donucená zabít vlastní dítě morfiem, mě dostala totálně na kolena... Raději bych byl, kdyby se to nestalo, ale už se stalo...musíme se poučit, toto už nesmíme nikdy dopustit... ()

MariusDee

Velmi, velmi kvalitní dokumentární cyklus...seděl jsem vždy jako zařezaný a poté jsem musel vypnout televizi. Dojem umocňovala hudba na konci každého dílu, mám dojem (ovšem je to už 9 let) že to byla Beethovenova symfonie č. 7...při jejím poslechu mě mrazí...stejně jako při celém dokumentu ()

Burnes

skvělý dokument, který vás nepřestane udivovat... uvidíte jak je možné sfanatizovat davy k nenávisti a zabíjení nevinných lidí. Jednou bych tento dokument rád viděl promítat v našich školách jako třeba jako součást dějepisu nebo občanské výchovy. ()

Bohdy67

Jedna minuta dobových záběrů v těchto filmech vydá za hodiny moderních počítačových animací... I tak, kdo to nezažil,ten to nikdy nepochopí :-( 100% ()

pájap

tragické ale dokumentárně krásné ..a silné......překvapila mne maličkost....hudba z kraje jurského parku..........takový kousky....jinak to byl vážně hnus celá ta hitlerova éra.... ()

slamic5

Co se týče daného tématu, je tento dokument z těch lepších. Hlavně díky stáří, kdy mnoho pamětníků ještě mohlo sdílet vzpomínky na tuto strašnou dobu ()