Legendární série koncertů na podporu výzvy Boba Geldofa a jeho přátel v předvečer summitu G 8 v Edinburghu na začátku července. Účinkují: Annie Lennox, Bob Geldof, Coldplay, The Cure, Dido, Sir Elton John, Joss Stone, Keane, Madonna, Mariah Carey, Sir Paul McCartney, Pink Floyd, R. E. M., Robbie Williams, Snoop Dogg, Sting, U2 a další. (oficiálny text distribútora)

Windu85

Souhlasím s plomem, to už by tady pak mohlo být skoro vše co někdy vyšlo na dvd nebo VHS, mám třeba kazetu Vídeň 1996 (z MS v hokeji), kazetu Aleš Valenta neb mnoho záznamů z koncertů které vyšly na dvd. Konec konců je to česko-slovenská filmová databáze. Jinak musim se pochlubit, Live 8 sem viděl naživo (ten Londýnskej) a byl sem absolutně unešenej. Z hudebního hlediska *****. ()

M.I.K.E.

Souhlasím s Dudekem, tady nejde o to co tam hrají, ale za jakým účelem to hraji. Myslím, že výdělek stál za to. Nejlepší show předvedli Will Smith, U2 a Green Day. ()

AIMÉE

Taková škála umělců... to se snad "musí" líbit většině. Zkrátka každý si zde najde to své. Ale pravděpodobně nejdůležitější je ta myšlenka a účel, kterému je tento velko-kapacitní přenos určen. Mnohokrát mě některé momenty dohnaly k slzám. Bohužel jsem sledovala Live v době, kdy to vysílala TV, tudíž není (témeř) fyzicky možné sledovat veškerý materiál. Přesto jsem ráda za těch cca 14 hod. vkuse (!). DVD tak musí být o to lepší a kompletně shlednutelné. ()

Luukec

No nemůžu říct že všechno co tam hrálo se mi líbilo, ale byla to zajímavá podívaná. Vidět koncerty z různých míst na světě. ()

Pfff

bylo to skvělý! něco takovýho jsem už dlouho neviděla. Mám to celý nahraný na VHS,ale v listopadu to má vyjít na 4DVD takže půjdu do toho ;o) ()

simon84

Jak tam řekl jeden účinkující. Dokud Evropa a USA neotevřou Afričanům své trhy, hlavně ty zemědělské, tak Bob může tyhle akce pořádat třeba každej rok, ale ty děcka v Africe budou pořád umírat hlady. Posílání peněz nic nezmění. ()

filmer

Celé v kuse se to opravdu zhlédnout nedá, ale určitě tomu věnujte víc dní a bude to stát za to. Takovýhle seznam hvězdných jmen je pohromadě k vidění opravdu asi jenom na Live 8. Samozřejmě ne všichni muzikanti byli takovej odvaz, ale můj celkový dojem je 90 %. ()

shudeee

Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Jako koncert slušná a velkolepá show, která by si zasloužila možná 4, nicméně okatě stupidní záměr a prostředek k lobbování u G8 z této akce činí frašku. Odpouštěním dluhů a litím dalších a dalších finančních prostředků do afrických zemí bez silného státního aparátu, jenž by zajistil jejich přerozdělení, je prostě stupidní, z ekonomického hlediska neobhajitelný, přístup k této problematice. Pokud vám někdy záleželo na tom, aby se lidé v Africe měli lépe, tak jste neměli hlasovat pro vstup do EU. Její politika, která bohužel v tomto směru určuje trend, vyvolává natolik negativní a neefektivní dopady na chudé africké země, až se mi z toho chce brečet. Afrika potřebuje najít samu sebe, potřebuje volný mezinárodní obchod a potřebuje, aby se vyspělá západní civilizace neschovávala za celní bariéry a tím Africe znemožňovala zbohatnout! Rozhodně nepotřebuje tato trapná gesta, která slouží tak k tomu, abychom se chvíli cítili lépe, že se aspoň trošku snažíme, a tím si vyžehlili svědomí, i když hned další den najedeme do stejných kolejí, které celou situaci zhoršují! Koncert dobrý, účel hanebný! ()

KarlWalf

Když Peter Gabriel namítal, že na akci, která je určená pro Afriku, nevystoupí ani jeden africký umělec, tak mu Bob Geldof řekl, že tohle přece není nějaký Womad. Nakonec Peter Gabriel usmlouval aspoň zařazení malého pódia, kde vystupoval společně s afričany a Dido. Takže. Jedna hvězda pro Pink Floyd. A ty zbylé čtyři pro Geoffrey Oryemu a mnoho dalších, kteří s Peterem Gabrielem vystupovali na pódiu v Cornwallu. Většina těch umělců "šla prostě zpívat na charitu". Ovšem na Gabrielově přístupu se cením to, že se vzdal místa na central pódiu pro dobrou věc. A o tom je dobročinnost. ()

CliffLee

Tohle bylo víc než jen pár koncertů, tohle bylo poselství... i když jsem cca 75% muziky neslyšel (přepnul jsem) poněvadž některé interprety obvzvláště nemusím, tak jsem byl z některých nadšen, např. Green Day , Muse, The Who nebo U2 byly úžasní, ale největší nářez pro mě byly Pink Floyd opět s Rogerem Watersem... ()

jprmusic

Hodně silné - především vystoupení Madonny, Coldplay, Robbieho Williamse a hlavně kompletních Pink Floyd. Trošku se však obávám, že pro většinu lidí byl tahákem spíše atraktivní program než Afrika. ()

ESNYR

5 plných a nebudu se rozepisovat. Miluju tydle lajf koncerty. Možná že to nepřekoná legendární Woodstock, ale stálo to za to. ( Shlédnuto prakticky v kuse z pár přestávkama ) ()