Legendární série koncertů na podporu výzvy Boba Geldofa a jeho přátel v předvečer summitu G 8 v Edinburghu na začátku července. Účinkují: Annie Lennox, Bob Geldof, Coldplay, The Cure, Dido, Sir Elton John, Joss Stone, Keane, Madonna, Mariah Carey, Sir Paul McCartney, Pink Floyd, R. E. M., Robbie Williams, Snoop Dogg, Sting, U2 a další. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Uplynulo 20 let od koncertu Live Aid. Zatímco jeho smyslem bylo vybrat peníze na pomoc hladovějícím, letos Bob Geldof naopak vyzýval "nechceme peníze, chceme vaše jméno" a spolu s obrovským množstvím muzikantů na mnoha světových podiích tak hodlal podpořit summit G 8 v Edinburghu. Jak dopadl, to už dnes víme, projev dobré vůle je jistě chvályhodný, ale jak kdosi řekl : "kdo to zkontroluje?". Snad tahle dojemná snaha všech účinkujících - a pravdou je, že jsem se často neubránila slzám (zvlášť vůči Annie Lennox nejsem imunní) - nepřijde vniveč, snad už nebude třeba užívat pro názornou demonstraci třívteřinových intervalů k lusknutí prsty, ohlušujícího lusknutí, které stále ještě znamená interval dělící jednu africkou lidskou smrt od druhé. PS: pro ty, co to nepochopili - hudba tentokrát nebyla cílem, ale prostředkem!!! ()

MM_Ramone

"Live 8" bola séria benefičných koncertov, ktoré sa konali druhého júla roku 2005 po celej zemeguli. Na tejto megalomanskej akcii vystúpilo tisíc dvesto päťdesiat hudobníkov, interpetov, spevákov a speváčiek a sto päťdesiat hudobných skupín. Hrali v mestách: Londýn (Anglicko), Philadelphia (USA), Paríž (Francia), Moskva (Rusko), Berlín (Nemecko), Ontário (Kanada), Johannesburg (Juhoafrická republika), Cornwall (Anglicko), Rím (Italia), Tokio (Japonsko). Celé to vyvrcholilo šiesteho júla v škótskom Edinburgu. *** ()

Spooner

Na tomto koncertu si každý najde ten svůj styl a svého oblíbence.Je to pro dobrou věc a ještě se to dobře poslouchá.Sice všechny zúčastněné poslouchat nemusím,ale za tu pestrost dávám plný počet ()

Beckett51

"It's actually quite emotional, standing up here with these three guys after all these years, standing to be counted with the rest of you. Anyway, we're doing this for everyone who's not here, and particulary of course for Syd." - Roger Waters, Pink Floyd Reunion ()

kingik

Spíše slabé. Nemám rád zpěváky, zpěvačky a kapely, co se takto zviditelní. Většina z nich, co na koncertě byli, už nejsou populární, ale vesele oprášili nástroje a hlavně hlasivky a naposledy vystoupili před šílícím davem. Asi si dovedete představit, jak koncert vypadal, když tam vedle sebe vystoupili "spasitel chudých" Bob Geldof, Robbie Williams, co neví, jestli je víc na holky nebo na kluky, Elton John, co už ví na co je, zapomenutý Sting, zapomenutá Mariah Carey a exhumovaná Madonna a desítky dalších celebrit. Mně se nelíbilo ani jedno vystoupení, ale tak když je to bavilo. 50% ()

heyda

Bob Geldof - Ir, který se ničeho nebojí. Zorganizoval největší světový koncert, jehož výdělek doufejme šel na pomoc hladovějícím a jinak strádajícím lidem v Africe a jiných rozvojových zemí. I přes jeho délku se jedná o překrásný koncert se spoustou hvězd, který mě opravdu bavil a myslím, že každý si našel svého oblíbeného interpreta. Zajímavé ale docela bylo slyšet na živo některé zpěváky či zpěvačky. Třeba taková Dido byla skoro celou dobu falešná jak sviňa :-) ale jinak nic proti. Chci tím říct, že pokud je z vás někdo trochu muzikant a slyšel to, tak musel být malinko překvapený jako já, protože bylo tam pár jedinců, kteří teda na živo nic moc hlas nemají nebo jsou dokonce falešní. Ale snaha byla znát u všech, takže co k tomu více dodávat. Pokud výdělek opravdu doputoval tam kam měl, tak byl účel splněn a já jsem o to víc rád. 5 hvězdiček tentokrát věnuji všem dětem a lidem, kteří neví, co je to internet, počítač, mobil, topení a jejich největším životním cílem je sehnat vodu, jídlo a přežít. ()

ad-k

Money, its a crime. Share it fairly but dont take a slice of my pie. Money, so they say. Is the root of all evil today. But if you ask for a raise its no surprise that theyre giving none away. 60% ()

Chermy

Škoda, že se to netočilo jen v Evropě.....Americká vložka mě skoro vždycky štvala...... Taková Annie Lenox, Coldplay, Dido, Muse....proti hrůzostrašným The Black Eyed Peas, Jay Z, Snoop dogovi....no to se opravdu nedá ani srovnat..... ()

Falcor

Krásné gesto z hudebního Parnasu. Podobná akce se nevidí mnohokrát za život. Inu, ale co to poudám. Dyk já sem nejčkon ještě mladý jura. A když pámbů dá, možná že podobnou taškařici zhlédnu, u jóviše, každé osení. Jen esi já se takového spektáklu na starý kolena ještě dočkám. Inu no. Ba ba. ()

Kryton

Hodně nevyrovnaná směs interpretů. Zajímavý nápada , který má navazovat na kdysi slavnou Live Aid. Jen to někdy působí příliš uměle. ()

sta

Geniální byli především Green Day (které miluju a jejichž American idiot je prostě úžasné album) a to, co předvedli Black Eyed Peace, nebo jak se to píše, protože tohle byla totální energetická bomba, které mohla lecjaká "rocková" kapela jen závidět. Tohle prostě musím mít na DVD! ()

Popluh

Je mi celkem jedno, co se dělo v těch několika zemích celý den předtím. A to i přes to, že se zapojili třeba U2 nebo moji oblíbení Muse a desítky dalších. Nene, přestože jsem před pěti lety Live 8 sledoval, tehdy jsem ještě nemohl docenit pravý význam té akce. Nejen ten lidský, ale hlavně ten hudební. A vrchol všeho nastal v Londýně kolem jedenácté večer, když na scénu nastoupila parta šedivých taťků, možná až dědečků, od rodin a rozehrála svůj Epilog. David Gilmour a Roger Waters po více jak 20 letech od rozpadu nejslavnější formace Floydů opět na jednom pódiu. Samozřejmě nechyběl ani Nick Manson a Rick Wright. A už od pohledu bylo jasné, že si to tahle čtveřice i přes všechny ty spory, které několikrát vedli až k soudním tahanicím a souboji právníků, nepokrytě užívala a desítky tisíc fanoušků v publiku s nimi. Floydi potvrdili, že jejich hudba nestárne a opět nabídli dokonalé hudební představení a potvrdili, že jejich hudba je silná i bez jinak typické monumentální světelné show. Pozorovat Waterse s klukovsky radostným výrazem ze hry užívajícího návrat do svého milovaného a léta hýčkaného dítka nebo Gilmoura, který i přes ztrátu vlasů neztratil nic ze svého geniálního hudebního umu bylo pro mě nepokryté potěšení. I když je tohle dost možná poslední tečka, kterou Pink Floyd ve své nejslavnější a nejsilnější sestavě předvedli, ty radostné pocity u mě převládají nad tou melancholií. ()

gogos

desne dlouhy a po vetsinu casu desne nudny koncert.... vetsinu kapel sem bude neznal nebo nesnasel, nejsem popovej typ.... jediny co bylo dokonaly byly Pink Floydi.... ()