Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

Glance8

Přes fakt, že Nicolas Cage je muj nejoblíbenější herec od filmu "Město andělů" a bránila bych ho zuby nehty, tak teda nechápu co si to nechal udělat na hlavě, prokrista, dyt já se celej film soustředila jen na jeho vlasy a lesk na rtech, kterej byl snad ještě víc byjící do očí než ty vlasy. No jinak já mam ráda filmy, kde je šlověk tak trochu jiný než ostatní a hlavně, když toho jiného hraje právě Nicolas. Pro mě byl film na 4hvězdičky, ale jen proto, že to byl další krásný romantický film, kde láska váží víc než cokoli jiného a kde se navíc událo několik akčních scén...Ale ježiš, kde je ten Akční film?...No, jinak nebýt konce, tak bych dala 3*...Ale furt to zůstává mezi těmi filmy, o kterých budu mluvit pozitivně... ()

P3RS3CUToR

Nechápu jak může takový herec, PAN HEREC, brát role typu Next, Rituál, Ghost rider apod. V poslední době jen samé béčka. Kdyby aspoň ty béčka za něco stály, tak proč ne, jenže i Next zklamalo. Triviální příběh, trapné zpracování, hudba nic moc, trapný závěr. Ale scéna v kavárně, kde se nechal naschvál zmlátit, aby sbalil onu slečnu, byla fajn. Jinak nuda z Brna. ()

mitush

V poslednej dobe to Nicolasovi s výberom filmov nejako nejde. Síce keď si to porovnám s Ghostriderom, tak je to fajn, ale cakal som viac. Každopádne film ubehne rýchlo a človek sa pri ňom nenudí, ale hrozne mi vadili Cageove vlasy. Fakt neviem čí to bol nápad, ale filmu to vôbec nepomohlo. ()

Aleššek

Chtěl jsem dát tři, ale ten konec, to mělo bejt jako co!!?? Ještě že to nebylo tak dlouhý, čučet na to tři hodiny a bejt tam tenhle konec tak vemu ovladač a hodim ho po telce!! ()

smazilek

Velké očekávání, velké zklamání. Až na roztomilého Cage - nic. Vyloženě promarněné zajímavé téma. Je fakt, že už Nicolas Cage docela dlouho nehrál v nějakém pořádném filmu. Asi si špatně vybírá.... Měl by sundat to bezva háro a nebrat každej brak. ()

Vandislav

Docela koukatelna a zabavna ptakovina. Nicolas Cage odvadi tradicni vykon, Jessica Biel me vubec neoslovila. Konec se myslim koncepcne dal zvladnout daleko lepe, cimz by se zlepsit celkovy dojem. ()

Marčus

Jestli na někoho platí přirovnání o kukuči čerstvě vyorané myši, tak N. Cage je horký kandidát. Film sestává ze dvou částí a jednoho milostného intermezza. První, primitivnější, se zabývá úvodem do mistrových prediktivních schopností. Druhá, po technické stránce zajímavější, je mixem aktivit padouchů a strážců zákona, kteří se snaží mistra zlikvidovat, resp. využít při lokalizaci a likvidaci jaderné bomby. Závěrem se dozvídáme, že děj druhé půlky vlastně nebyl realitou, ale jakousi primitivní rekurzí s hloubkou dva. V první úrovni, která je rozsahem vícehodinová mistr prožívá, co se stane s tím, že v rámci toho dále aplikuje své krátkodobé dvouminutové výhledy. Závěrem mistr zjistí, že je to zlé a raději jde oklikou, kterou ovšem, diky bohu, utnou titulky. Hlavně ne druhý díl. 50 % ()

Ladeo

Nejsem moc velký přívrženec filmů, kde se děj odehrává v časových dimenzích. Byl jsem překvapen, že to jde natočit i takto a řekl bych, že se to docela povedlo. Jediné co by mne docela zajímalo, kdo vymyslel ten speciálně vytvarovaný účes N.Cage. ()

EricNor

to jsem měl nějakou blbou verzi filmu nebo je to opravdu tak krutě useknutý? Film jinak neurazí, nenudíte se, ale určitě se dalo vytřískat víc. Cage moc nemusím, vadí mi ten jeho konstantní trpitelský výraz, ale Jessica je přišerná kočka. ()

Lynnet

Velmi slaboučké. Jak je vidět tak filmy s nadpřirozenem a podivnou mystikou nejsou pro Cage to pravé ořechové. V Městě andělů to ještě utáhl na nějakou romantiku, v Rituálu mu role á la Mulder nevyšla vůbec takže za jeho největší průšvih považuju právě tento film. Next má své chvilky ať už akční, matrixové nebo romantické,ale stále je to jen plytká polívčička která nemá čím zaujmout. Cris je taková unylá loutka která je sitacemi poháněna tam či onam a ani milostné vzplanutí nemá tu potřebnou atmosféru. Překvapivý konec se vzhledem k ději dal očekávat. ()

B.B.Blue

Filmy tohoto typu mají většinou nejlepší začátek, kdy seznamují s oním skvělým nápadem, na kterém je film postaven, aby to pak bylo čím dál horší, přeplácanějsí a méně uvěřitelné. Zde jsem měl opačný pocit. Zde jsem zezačátku tápal a stále se zamýšlel nad "jakže to přesně funguje a jak to Nicolas ovládá", ale od chvíle kdy jsem to zkrátka přijal, jsem se bavil. Postupný děj totiž nevrší více a více nesmyslů na sebe, ale drží se předem stanovené logiky a člověk má příležitost začít si schopnosti hlavního hrdiny patčičně užívat. 70% ()

babuca

Myšlienka s vidinou 2 minútovej budúcnosti je veľmi zaujímavá, ale v niektorých častiach deja sú aj chyby.......preto strhávam jednu hviezdičku. ()

tomaskenny

Zajimavej napad vidět věci dopředu i když mi to připomělo film 10 minut života který se mi ale líbil o poznání víc.Ale to bylo asi tak jediný co se mi na něm líbilo, je to klasický americký snímek do USA se pašuje atomová bomba a může tomu zabránit pouze jedinej člověk bůh ochranuj ameriku a nikoho jiného.Osobně to vidím jako podprůměrný film. ()

Naihonn

Původně jsem chtěl dát o jednu hvězdičku míň, ale tak ta poslední je za ten povedený (!!!) konec, navzdory dost lidem tady. Ale být navzdory dost lidem tady je věc vcelku normální a dokonce dost často si říkám, no ještě že tak, když nějaké ty komentáře tu a tam čtu. :0) ()

Lion438

Jeden z mála sci-fi, který mi chytnul a bavil. Je dost pravděpodobné, že kdyby hrál hlavní postavu někdo jiný než Cage, nedíval bych se. Takhle 4 hvězdy. ()

mezonek

Film by nebyl špatný, kdyby neměl tak useknutý konec. Opravdu mě to zamrzelo. Jinak nebyl k zahození, ale žádná slává. 50% ()

nogi

Na jednu stranu brak, na tu druhou mě zase překvapil. Dost často bývám otrávená, že poznám co se stane za chvíli, ale tady jsem rozhodně nečekala, že nahlédne tak daleko. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ale jen bez přílišných očekávání briliantních akcí (které na konci vymizely a staly se nudou: "Tady je bomba, tady je laser...") a s překousnutím dětské větičky: "Ten chlápek je tvůj kluk? Kouká na tebe jako můj bratr na svou holku..." ()

djsaly

Podľa obľúbenosti i spracovania je to priemerná americká akčná i svojím spôsobom sci-fi poviedka vo filmovom prevedení kde hlavnú postavu, ktorú som s údesom sledoval hlavne pre jeho výraz tváre a úletu na hlave mimochodom môjho obľúbeného herca. Bolo mi to smiešne ale asi tvorcovia vedeli prečo tak Nicolas Cage vyzeral:D Rád som si pozrel už dospelú Jessicu Biel aj kôli, ktorej som pred rokmi s obľubou sledoval rodinný seriál "7th Heaven" každú nedeľu doobeda. V príbehu by som radšej videl iný dôvod potreby pomoci hlavného hrdinu pre FBI ako nástroja pre zamedzenie použitia nukleárnej hrozby a na druhej strane komu by sa nepáčilo vidieť svoj osud aspoň dve minúty dopredu však? Čo ma zobudilo a zanechalo otvorenú myšlienku na film bola posledná minúta a ten nečakaný zaver filmu..moje hodnotenie je 3 a1/2* ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)