Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

Ulrich

Ne tak špatné jak jsem čekal. Asi nejlepší Cageův film od Lord of War... což není moc dobré vysvědčení, ale alespoň to není tak směšné (až na scénu vyhýbání kulce - znáte z traileru), jako jeho poslední kousky. ()

Dogmeat

Celou dobu jsem měl pocit, že to šlo zpracovat mnohem, ale mnohem lépe. Myslím, že to nebyl jen pocit. Už jen hlavní zápletka je tolikát provařená, že spíš rozčílí než cokoli jiného. Být navíc i jiný konec (useknout o 3 minuty dříve), tak tomu odpustím i laciné triky 90.let. Ještě jsem snad neviděl zbytečně nevyplýtvanou předlohu od P.K. Dicka, skoro vždy to skončí přinejlepším průměrným filmem. ()

Luqi

S Cageom to ide posledné roky dolu vodou. Vyberá si filmy, ktoré majú ambíciu sa stať trhákom ale nakoniec je z toho len priemerný alebo podpriemerný film. Tvorcovia opäť raz zbytočne tlačili na pílu. Príliš veľa (väčšinou trápnych) demonštrácií schopností hlavného hrdinu a príliš veľa nepodstatnej omáčky, ktoré sú filmu len na obtiaž. To všetko v snahe urobiť z filmu ešte akčnejší a zároveň ešte romantickejší, čo ten film prakticky potopilo. ()

melloun

Příjemný film. Jen jsem si říkal, proč svou milou zachraňuje tak složitě, když by to šlo s jeho schopnostmi daleko jednodušeji. ()

Mat21

Většina filmů s Nicolasem Cagem se vyznačuje umírněným rozpočtem, nebo tak alespoň působí na nezasvěceného diváka, a naopak staví na silném příběhu. Ne jinak je tomu u filmu Next. Cris Johnston žije poklidným životem druhořadého kouzelníka z Las Vegas a člověka s utajenou schopností vidět 2 minuty do své budoucnosti, možností ohýbat ji a měnit ve výslednou nejlepší cestu svým životem. Jeho život však záhy změní dvě ženy. Osudové a ve své mysli dlouho dopředu viděné setkání s Jessicou Biel se láme na životní citové pouto. Jeho mimořádné schopnosti však neuniknou pozornosti agentce FBI Julianně Moore, která ve snaze zabránit hrozícímu a blížícímu se výbuchu jaderné bomby vidí spolupráci s Nicolasem jako jediné možné řešení. ● Musím podotknout, že ač se film již jednou zmiňovaným rozpočtem a s tím spojenými filmařskými triky drží většinou při zemi, má to hlavní: napětí po celou dobu stopáže. Především dvě scény mě přímo nadchly, nejprve řítící se kmeny, zemědělské muzeum a auta z prudkého svahu a mezi nimi bravurně kličkující Nicolas, ke konci filmu klon své mysli na každé z křižovatek podpalubí za účelem nalezené své milované. V Nicolasově podání jsou jeho schopnosti jako jediné opodstatněné oproti všem dalším akčním hrdinům, kteří se zvládnou vyhnout i palbě z kulometu...viď, Rambo? Pouze volba Jessiky Biel do hlavní role se mi zdá nešťastnou, neb mě jako herečka neoslovuje. ║15.3.2009║ ()

El-Barto

Next má skvělý spád, výborný nápad a hodně velký potenicál na to, aby se stal jedním z těch lepších akčních filmů. Nicolas Cage ještě neni úplně nejhorší a docela jsem mu to žral. Pointa to ale zhodila o několik pater dolů, ta snaha z toho udělat "chytrý" film tam vůbec nesedí. ()

RedHot

Na americký akční film rozhodně to není špatné. I když Cagea jako herce skoro vůbec nemám rád, zaujal mě zde v neokoukané formě příběhu s časovou smyčkou a otevřeným závěrem jak vrata od garáže. Ostatně, mít neomezený počet možností, jak sbalit holku v kavárně, je svým způsobem velmi zajímavé. ()

Indian88

Pohledy z auta, helikoptéry a speciální efekty > návrat tak 10-15 let dozadu. No a jinak to je takový vynucený a umělý, prostě celý je to úplně mimo. ()

Pidzey

Neviužitý potenciál,zase.Už ani nevím u kolika filmů jsem si tohle pomyslel.Geniální námět,ale už trochu horší realizace.Nicolas není špatný herec,ale zdá se že má posledních několik let smůlu na filmy(mimo několik málo vyjímek). ()

SpeedyCZ

Těšil jsem se. Možná až moc. Bohužel jsem se nedočkal toho, co jsem čekal. Cage je v roli člověka, který vidí dvě minuty své budoucnosti, kapku prkenný, Jessica Biel je sice moc pěkná, ale herečka je to mizerná a ani Julianne Moore nezahrála svou obvyklou metu. Vcelku se mi líbily akční scény, Tamahoriho mám rád + cameo Petera Falka a vychází mi to na rovné tři hvězdičky. Nic víc, nic míň. ()

zelda82

Baqjecny akcni thriller, ktery narozdil od podobne ladeneho filmu Deja Vu netrpi takovou kopou nelogicnosti. I kdyz na druhou stranu se slusi rict, ze vsechny tri ustredni postavy predvadeji kazda po trech ctyrech hloupych oblicejich a tim jejich herecky repertoar konci. Ale zaver na lodi a ve skladisti je pro milovniky akcnich filmu tresnicka.... ()

Axident

Potenciál masivní, ovšem výsledkem je hodně nemastný, neslaný filmeček. Herecké výkony nevýrazné (na Julianne Moore si asi už nezvyknu a jako agentku už vůbec ne) a zpracování.., hmno, na půl cesty.. Velmi nepřesvědčivé, škoda, těšil jsem se, P.K.Dick je klasika, ale tohle je zabitá možnost... ()

Voloda737

Len pár filmov ma dokázalo TAKTO sklamať. Zaujímavá myšlienka a uveritelné efekty nie sú nič platné keď človek na konci filmu zistí, že práve "zabil" 96 minút zo svojho života... a nezachránili to ani Cage a ani pekné herečky. Lee Tamahori sa akosi nevie dlhšiu dobu vymotať z C-éčkových akčňákov... ()

Lobotomas

Nadprůměrný sci-fi snímek s originálním nápadem. Nevím co se Vám na tom nelíbí, asi jste moc nároční:-D Btw. taky bych rád viděl do budoucnosti, ale pochybuju, že by mi pouhé 2 minuty stačily. Potřeboval bych aspoň jeden den, lépe však týden či měsíc.. ()

robo7773

Film nič moc, cakal som od tohto filmu trosku viac. Nicim ma neprekvapil a malinko zaujal. Akoze da sa to pozerat ale tak ani Jessica Biel to moc nezachranila, ani kozicky neukazala :)) ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)