Špičkový morský záchranár Ben Randall (Kevin Costner) stratil počas záchrannej akcie v zúrivej búrke celý svoj tím. Jeho nadriadení sa obávajú, že po tomto tragickom incidente už nebude schopný náročnú prácu vykonávať, a tak ho napriek jeho vôli preradia na miesto inštruktora vo výcvikovej škole pre mladých adeptov. Ben sa vrhne do učenia jediným spôsobom, ktorý mu je vlastný, a svojimi nekonvenčnými metódami obráti celý výcvikový program naruby. Vie však veľmi presne, čo je v stávke – trúfalí nováčikovia, ktorí sú zatiaľ plní humoru, budú musieť jedného dňa prijímať mučivé rozhodnutia, koho zachrániť a koho nechať zomrieť v rozbúrených vodách. Keď narazí na egoistického plaveckého šampióna Jakea Fischera (Ashton Kutcher), rozpozná v ňom človeka, ktorý má potenciál stať sa najlepším z najlepších. To však len v prípade, že dokáže svoj talent skombinovať s odhodlaním, ktoré táto práca vyžaduje, a vyhnúť sa chybám, ktoré urobil sám Ben. Jake vyráža na svoju prvú misiu do divokých vôd Beringovho mora a po prvý raz spoznáva, aké je to riskovať život svoj i životy ostatných. Popri tom musí zužitkovať všetko, čo sa od Bena počas výcviku naučil, aby sa jeho prvá záchranná akcia nestala zároveň aj poslednou. (TV JOJ)

Fanucci

Neuvěřitelně natahovaný konec, obří stopáž a velmi předvídatelný příběh tento film obral o jednu hvězdu. Těžký průměr...Kosťa poslední dobou točí samé sračky:-( Chci druhý Dances with Wolves!:-) ()

fallangell

Kutcher je strašný dřevo, vážně si toho v Hollywoodu ještě nikdo nevšiml? No tady se naštěstí většinu času jen topí, takže to tolik nevadí. Kevin byl zase jednou v příjemné, civilní formě a celé je to hezký mrazivé. ()

dyfur

....snáď neprezradím spoiler.... ak áno -tak už nečitajte ďalej ....ale už od začiatku je resp. bolo - musí byť každému jasné,že ten starý záchranár nakoniec po vyše 2 hodinách iste na konci filmu už nebude medzi živými,aby sme všetci mohli dojiť slzy...aké originálne :( ()

maverick10

V podstate nic noveho tu neuvidite. Klasicka kostra pribehu dobre natocena s zadnym korenim, ktere by tuto rutinu pozvedlo na prvni cenovou . . . Cele to stoji na ustredni dvojici ucitel - zak a to je malo. ()

lioncel

Konečně se mi díky televizi podařilo odčinit další nedostatek, film s mým velkým oblíbencem Costnerem ke mně dorazil s menším zpožděním a možná mě nezastihl v té správné náladě - a možná, že mé hodnocení nemá s náladou nic společného .. každopádně musím předeslat, že filmy opěvující různé náročné odborné profese mám moc rád, ale tohle bylo pro mě velké zklamání .. samé klišé – předvídatelný děj /celá ta průhledná zápletka a chování jednotlivých postav/ .. zdá se mi, že tyto filmy v posledních letech točí za mořem podle jednoho, stále stejného, už značně provařeného scénáře .. zde: nejprve na sebe narazí dva velcí tvrďáci, dvě silné vůdčí osobnosti, jeden je na konci své úspěšné profesní dráhy, druhý naopak teprve na jejím začátku, většinou oba mají pro náročnost své práce problémy ve svém soukromém životě .. navzájem si jdou hezky dlouho po krku, aby na konci, kdy jeden z nich /sluší se, že většinou ten starší/ zařve, pochopili, jak jeden druhého uznává, mezitím vším ale ještě oba postupně vyměknou a jeden druhému prozradí v chlapáckém rozhovoru u piva své bolístko, svou noční můru .. au, au, au … jinak, práce pobřežní záchranné služby je něco neskutečného a zasluhuje bezmezný obdiv i od nás suchozemských krys .. jen z úcty k nim, je ta má třetí * ... ()

Martin741

Priemerna drama o obetovani zivota z dielne rezisera Andrew Davisa. Scenar je klise, k tomu sice Costner hra obstojne, ale sekunduje mu tragicky Kutcher, ktory vazne nema herecky talent. Tymto filmom som sa o tom zas a znovu presvedcil. Sceny filmu su dost roztahane /vycvik vo vode ...../ a dialogy taktiez. Nuda, nuda a nic viac nez nudny priemerny film. 66 % ()

dezorz

Dalsi z trenerskych filmov o tom, ako menejcenny hlupacikovia k rozumu a moralke prisli, tentoraz nie z prostredia gheta, kde jedine sport dokaze dat mladym sancu, ale z prostredia zachranarov, kde iba patetizmus, nelogickost, a az nasilne vnucovanie jedinej spravnej moralky dokaze kazdeho znudit na smrt. ()

Lopic

Už sem se někde zmínil, že s Kevinem Costnerem snesu cokoliv a potvrdilo se mi to i tady. Škoda, že se v posledních letech v moc filmech nevyskytuje, určitě ne v žádných hitech. Za záchranáře se určitě stydět nemusí. Filmy, kde probíhá nějaký výcvik nebo něco takového se mi líbí skoro vždy. Ashton Kutcher zahrál v rámci svých možností docela solidně. ()

C0r0ner

Kdyby to tak bylo o hodný kus kratší a scénář se nespokojil s laciným a dlouho očekávaným koncem... Jinak to totiž byla moc zajímavá sonda do další kasty záchranných složek, o které jsem doteď nevěděl nic. Na rozdíl od ohně mě ale voda nepřitahuje, takže možná i proto nakonec ty tři hvězdičky. 65% ()

BUD-SFIS

Ocekaval bych od Kuthcera vice jako mladeho rebela. Ale nejak hlavni hvezdou filmu byl Costner, kteremu to vitezstvi opravdu patri. NIc zvlastniho jsme ve filmu nevideli, nicim neprekvapi, nic neobjevuje ale to asi neni smyslem. Podivana je pekna. Takovy Top Gun na vode. (Cruise byl lepsi nez Kutcher) ()

PROCESOR

Myslím, že tento vodní svět sednul Costnerovi mnohem lépe. Ani Kutcher nehraje špatně, ale Zeck měl pravdu je příšerně nadabován. Jako kdyby ho mluvil 12. letý kluk, nebo kastrát. Oceán je zde impozantní. Ke klasickému výcviku nemá smysl se vůbec vyjadřovat. Hurá, hurá, hurá-je to paráda randit do rána. Malinkej šťouchanec, všichni obdivují záchranáře, jaký to jsou chlapáci, ale ženská na mateřský co zůstala úplně sama a jede téměř nonstop- to je ten pravý záchranář. Vážím si lidí, kteří něco dokázali a zároveň z toho nezblbli. Dělal jen svou práci-není klišé. ()

Martrix

Standardní blikačka napříč programy...hele to je Costner, hele jak tam dává zabrat mladým záchranářům...to je dobrý, nechám to tam. Minuty ubíhají, vztahy se tříbí, kluci už všechno umí...přesto to vypadá, že film je teprve ve druhé třetině...co se bude dít dál? No co by? Bude se prasit konec a ten se navíc udělá pěkně dlouhej. Vybavte si všechy ty filmy o mladých rebelech, kteří jsou TAK talentovaní, ale brzdí je ta jejich nechuť dělat věci jako ostatní...ale oni to nakonec dokážou a budou ještě lepší... . Máte? Třeba Top Gun, že? A teď si představte, že všechno, co se vám zdálo být v těchto filmech přitažené za vlasy, nebo klišé, tak najdete i v Záchranářích. Což přesto neubírá na zajímavosti mnoha scén z výukového programu záchranářů. Ale příběh je to pitomý. Ono by se to dalo pobrat, kdyby to celé skončilo po 90-ti minutách odchodem Fische třeba na Floridu. Ale ne, on si prostě pan scénárista řekl: Mám tam Costnera...ten nemůže přece nastoupit do auta a odjet na ryby. Tak to nemůže skončit. Udělám konec po našemu, po amerikánsku! Nacpu tam patos, hromadu keců a i když budou diváci dopředu vědět jak to dopadne, stejně budou dojmutí... . Ne, nebyl jsem dojmutej, byl jsem nasranej. Úplně mi to zkazilo dojem z jinak dobrých 90-ti minut filmu, takže ty tři hvězdy neuděluji...ty zvracím. ()

Juto

Vyčerpávajúce tréningové sekvencie filmu majú zvrátenú fascináciu, a hoci film nie je ničím zvláštnym, tak som sa bavil. 7/10 ()

fars

Tolik klise v jednom filmu jsem uz dlouho nevidel, ale v tomhle pripade to bajecne fungovalo. Na zachranare se bajecne kouka, pokud od nich necekate megaoriginalni trhak. Jde spis o pohodove becko se skvelym Costnerem, kteremu takovy ti tvrdi a zaroven hodni, dosebeuzavreni chlapci vzdycky sli. No a abych neopomnel Ashtona zlatou rybku, i ten se mi tady libil, a jak byl konec predvidatelny tak me oba v zaverecne akci stejne dojali :-) ()

O´Hara

Zajimavý námět, dobří herci, vtipné dialogy, dostatek akce, to vše mi nabídl tento film, ale bohužel pořád mi tam něco scházelo, nevím co, ale je to pro mě takový ten lepší průměr... ()