Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

• Slovensko Sin City 2 (viac)

Je ďalšia dusná noc. Bezvetrie a horúčava. Dwight (Josh Brolin) premýšľa o tom, koľkokrát to už v živote zbabral a čo by dal za to, keby dostal šancu začať znovu a s čistým štítom. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Greenová) a požiada ho, aby ju ochránil pred násilníckym manželom. Dwight však netuší, že Ava má úplne iné úmysly... Marv (Mickey Rourke) sa prebudí na diaľnici, obklopený niekoľkými mŕtvymi telami a ani za nič si nemôže spomenúť, kde sa tam vzal. Sebavedomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce v hre poraziť najväčšieho zloducha v meste, senátora Roarka (Powers Boothe). No zahráva sa s nebezpečným mužom a udalosti sa vymknú spod kontroly. Striptérka Nancy (Jessica Albaová) sa len ťažko vyrovnáva so smrťou Johna Hartigana (Bruce Willis)  a rozhodne sa ho pomstiť za každú cenu. (TV JOJ)

eMovieMan

Opět velmi zajímavá (nikoliv však už nová) stylizace ve které vynikne červené kabrio a zelené oči Evy Green. Bohužel hlavní kladné postavy se nechávají prostřelovat a lámat prsty jen proto aby... -Proč vlastně ? Chápu že komiksová postava nemusí mít propracovanou psychologii od dětsví až k chmurnému konci, ale úplně blbí by fakt být nemuseli. Tajkhle se nechávají zcela bezdůvodně mrzačit, aby se pak pěkně chutně pomstili s použitím hraček které (až na kleště v taxíku) nevyvolavají emoce už ani v dětech z mateřské školky. Zkrátka kdo čeká pěkné nasilíčko a vražděníčko,dočká se ho ale nijak překvapivé a je tam vlastně proto, že tam tak nějak být musí. Ve filmu ale rozhodně být nemusí Bruce Willis jehož postava tak nějak zbytečně postává v koutech a vůbec je tam k ničemu. Víc než 2 hvězdy tomu dát nejde. ()

kratajirka

Až se mě někdo bude ptát jaké je nové SinCity, řeknu s klidem na tváři "o kozách" a to ne ledajakých. Ale spíš než pro Ejvu bych vraždil pro Jessicu! No a zpátky k filmu. Efektově opět velice zdařilé. Líbilo se mi převzetí některých scén z KillBillu a WalkingDead aneb se samurajským mečem jsi král. Bruce hrál druhý housle, ale svůj účel splnil. Kvalitní zábava pro celou rodinu - teda pro skoro celou - teda jen pro muže. 85% ()

BStone

Sin City 2 sází pouze na někdejší úspěšnost prvního snímku,stejnou vizuální stylizaci a Ewu Green.Nic víc totiž nemá.Je to nastavovaná kaše první třídy,což mě od Rodrigueze dost mrzí.Na půl cesty mezi odpadem a 10% ()

Edwin44

Nebylo to tak hrozny jak zdejší hodnocení může napovědět. Asi jako všichni, musím říct že Eva Green v tom filmu byla asi nejlepší a nebylo to jen pro herecké nadání!!! Příběh Josh Brolina byl asi nejzajimávější, nejakčnějí a nejzábavnější! Za to příběh s postavou Josepha Gordon-Levitta byl uplnej opak. Nějak jsem nepochopil tu jeho touhu najednou zdiskreditovat svýho otce atd a ten konec byl taky ta trochu WTF. No a takovej průměr byla část s Jessicou Albou, která prostě nepochopila co pro ni v jedničce udělal Bruce a začala hrozně chlastat a mstít se. EH dafuq? No lepší by bylo kdyby víc prostoru dostal Mickey Rourke (který tady vypadá líp jak v reálu) !! Postava Bruce (spíše tedy duch) tam teda byla dost zbytečná, ale tak někde se to hvězdný obsazení muselo nabrat.... celkově co se týče stylu a akce to je stejný jako jednička proto za 4* ()

icewhite

Tak tady se asi nic jiného čekat nedalo, jelikož Rodriguez nechal polovinu hlavních postav v prvním díle vymlátit, takže prostřihy z minulosti a pozvolná návaznost na jedničku byla fajn. Nicméně místa kde mi příběh přišel nafouklý a chvílemi nudný se našli, takže pokračování příště? Slovy Miloše Knora "Proboha proč?" ()

vampvegetar

Slabší než Jednička, no či o 1 nebo až 2 hvězdy, na to ( a také na detailnější recenzi ) se musím podívat ještě jednou. Nebyť fajn holek a šílené A(E)vy, tak už by to nestálo za prohodnocení. Tudíž řečeno, trochu rychlé, dějově ploché a povrchní, s množstvím "copy" scén ( mečoví holky z Kill Billa a pod. ) a "navrhnuto" na natočení čísla 3. Místo toho to mohlo být o pulhodku delší s nějakou tou zajímavější pomstou a volnějším dějem, takto to bylo násilně uvedeno ve stopách jedničky á la Noir-krimi bez silného scénáře. Ale několik kousku tam vopravdu vyniklo, jako nabízené odseknuté ruky, nedokončenej sex s Avou, černoch bez oka resp. s novým zlatým, smích všemocného senátora ( teda do doby jeho smrti ) a Jessica(Nancy) dobrovolně si ničící svou hezkou tvář. Více po tom shlédnutí ještě jednou. ()

lineker

V porovnání s jedničkou absolutně žádný problém. Na Sin City, je potřeba nahlížet jinak, a když tento úhel pohledu či filtr vlastníte, máte skvělý filmový zážitek. Eva Green se s tím tedy vůbec ne..re. Můžeme být rádi za její částečné severské kořeny, protože nevěřím, že by jinak po zdravotní stránce bez větší újmy ustála chodit třetinu filmu s odhaleným hrudním košem. Což samozřejmě kvituji, jen bych byl nerad, aby se s ohledem na její ochotu vystavit své nádherné křivky v každém druhém filmu nezapomnělo, že je především skvělá herečka. ()

Tobias_Sin

Je to tak na pomezí .. klidně bych i přidal, ale za příběh, ve kterém všechno vyřeší brutální třískač Rourke, si bohužel víc nezaslouží.. Greenová dokonalá, Brolin průměrný.. A Johnny? tak od toho jsem čekal trochu víc.. jinak v celku povedená podívaná.. ()

Bednobuch

Chabé pokračování. Nebýt toho, že tam půl filmu Eva Green ukazuje pěkná prsa, tak není nač se koukat. Nevíte, co byl před a co po prvním dílu. Myslím, že znovu už to vidět nemusím. Ještě, že jsem na to nešel do kina. ()

Raduzka

Průšvih....zvlášť v porovnání s jedničkou. Chvílemi to vypadalo jako splácanina Šestého smyslu a Kill Billa. Nicméně i tak dávám tři hvězdičky, ale jen za nahatou Evu Green, která se ukázala ze všech světových stran a za mého oblíbeného Raye Liottu. ()

FrankLucas

Pokračovanie kultového Sin City, Vás opäť zavedie do najzapadnutejších kútov mesta hriechu, plného kriminálnikov, skorumpovaných policajtov, zabijakov a prostitútok . Oproti prvému Sin City tu trochu chýba dej a pointa na konci. Tvorcovia to však nahradili ešte väčším množstvom násilia, krvy a ženských tiel. Vizuálne spracovanie v čierno bielej, v ktorej len občas zažiaria zelené oči osudovej ženy, zostalo zachované a rovnako aj komentovanie rozprávača, ktoré vás ešte viac vtiahne do mesta hriechu. Ja osobne som sa v kine celkom bavil, ale niečo tomu stále chýbalo. Na konci som čakal rozuzlenie ktoré by ma donútilo odísť s otvorenými ústami ale to sa bohužiaľ nekonalo. Dokonca sa o tom filme kvôli absencií deja v podstate nedá viesť ani zmysluplná konverzácia. Ale moja láska k atmosfére Noir filmu mi nedovolí dať nižšie hodnotenie. Každopádne, film určite stojí zato si pozrieť. Na svoje si prídu vyznávači komixov, noir, čierneho humoru a filmovej krvy. 7/10 ()

nolitimere

Predpokladal som správne , že na svojho predchodcu to určite nebude mať ... myslím si ,že režísérske duo Rodriguez a Miller mohli s toho určite vytrieskať viac /času mali habadej/ než nám ponúkli ... absencia Q. Tarantina je tam pre mňa značne citeľná inak verím , že by hodnotenie bolo vyššie .... A teraz samostatná ,, kapitola ,, filmu Eva Green/Ava/ .... hneď pri prvom zábere /nemám na mysli ten erotický/ ako sa objavila na scéne sa mi prudko zdvihol tlak a následne nie len ten :-) ... teta zelená je kombináciu ztelesnením anjela a satana v jednom balení a k tomu ešte ten jej pár nádherných tvarovaných ceckov ... to ako pohybuje telom - ako vie perami gestikulovať plus ten jej pohľad uffff ,,, tam nemám čo vytknúť plných 5* a ešte čosi naviac. ()

jarkametelka

Sin City 2 neni vubec spatnym pokracovanim.I kdyz jednicka je v nekterych mistech pusobivejsi,tak dvojka je na druhe strane o trochu vice akcnejsi,i kdyz akcni sceny nejsou nejak prevratne.I kdyz jsou v nem nektere momenty,ktere jsem nechapal,jako napr.proc se Levit vice na senatora lepe nepripravil,kdyz vedel(?),jaky je to zvrhly typek,a necha se klidne odbouchnout,nebo proc senator premysli o tom,jak by pravnicky a vlastne slusnou cestou zlikvidoval Albu,kdyz muz jeho razeni by k tomu pouzil jinych prostredku,kdyz vrazdi lidi bez povsimnuti verejnosti,pasaz s Levitem mohla byt dramaticteji pojata,a podle me nejslabsi pasaz,tak i finale se senatorem mohlo byt lepe akcnejsi...Ale snimek urcite nezklame a uspesne navazuje na jednicku,ktera podle me mela obcas nudnejsi pasaze,coz se mi zda,ze se jich tvurci v tomto pokracovani chteli zbavit a film udelat dynamictejsi ,coz se jim tak nejak podarilo a divakovu pozornost se jim tak dari udrzet az do konce,i kdyz neni tak brutalni,jako jednicka.Za to je tu vice pachu po sexu o ktery se stara Eva Green a ze 3 a pul hvezdicek zaokrouhluju na 4. ()

Killerrade

Komiks sice neznám ale vzhledem k tomu že na natáčení spolupracoval i tvůrce očekávám že je to podle jeho vize. Nechápu jak od skvělé jedničky (ještě k tomu když jim trvalo natáčení dvojky tak dlouho) to mohlo takhle hluboko padnout. V některých scénách si hrají na realitu např. když utíkají z toho sídla a Evě Greenové dojdou náboje a hned v další scéně přijdou s takovým výmyslem jako je rychlopalná přebíjecí kuše. No nevím co si o tom mám prostě myslet jednou se to chová jako stylizovaná realita a podruhé jako science fiction. Chápu že je to komiks ale některé aspekty filmu mě prostě vadí a stačilo mě to vidět jednou. ()

zlord23

Oproti prvnímu dílu je to zklamání. Čekal bych, že do toho vnesou poutavější příběh. Nicméně takhle zfilmovaný komiks u mě bude vždy koukatelný. ()

jawjaw

Mašírovanie ksichtov proti jedničke úplne zaostáva, pocitujem nepatrné sklamanie z toho nevyváženého deja. Chýba mi ta ponurosť SC ()

grrusa

Pro fanoušky Evy Green jasná povinnost, tj. 5/5. Pro fanoušky původního Sin City příjemný návrat oblíbeného prostředí, postav i vizuálu, který ale jako celek za původním filmem citelně zaostává hlavně kvůli slabšímu scénáři. Trochu to připomíná zážitek z návratu do Středozemě v trilogii Hobbit - fajn připomenutí původního skvělého diváckého zážitku je ještě zdůrazněno kontrastem s o poznání slabším zážitkem novým... řekněme 4/5. Pro ostatní diváky je to navzdory celkově slušnému obsazení jen průměrný film, takový, jaký v televizi nepřepnou a dokoukají, ale plné vstupné v kině by za něj nedali. Tj. 3/5. Teoreticky musím připustit i existenci diváků, kterým se nelíbí ani pvůdoní Sin City, ani Eva Green - ti ale asi hodnocení v hvězdičkách nepotřebují k tomu, aby se novému Sin City vyhnuli obloukem. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona