Will (Jude Law) a jeho kamarád Sandy (Martin Freeman) jsou spolumajiteli vzkvétající londýnské firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Nedávno své moderní studio přestěhovali na Kings Cross – do centra nejambicióznějšího regeneračního projektu v Evropě – kde však jejich kanceláře vzbuzují zvýšený zájem místních zlodějských gangů. Will se v rozhořčení z dalšího vloupání rozeběhne za jedním z mladých členů gangu, Mirem (Rafi Gavron), a pronásleduje jej až do bytu, kde mladý zloděj žije se svou matkou, bosenskou emigrantkou Amirou (Juliette Binoche). Will se s Amirou spřátelí, aby s její pomocí mohl pokračovat ve vyšetřování loupeže, avšak jejich přátelství nabere nečekaný spád. Amira brzy zjistí, že Miro vykradl Willovu kancelář a začne spekulovat o tom, s jakým úmyslem s ní sympatický architekt navázal vztah. Když jej pak z obav o osud svého syna začne vydírat, je Will, jehož život se noří do stále vážnější krize, donucen poznat divočejší stránky města i sebe samého. (oficiálny text distribútora)

dormouse

Filmu dávám 3 hvězdy a jsou to spíš slabší 3 hvězdy. Příliš mnoho věcí mi vadilo, ať jž z ryze subjektivního hlediska, či jiného (existuje jiné?). Postava Willa je nejen nesympatická, ale i nevěohodně podaná. S takovými nevyrovnanými hezouny nemám slitování. Postava autistické dcery Bee byla pro mne příliš zraňující, až moc si dokážu představit tíhu takového života. Postava Amiry příliš plochá (tedy charakterově, jinak bohužel fyzicky až moc tělnatá). Postava Beeiny matky příliš trpitelská. Chyběl mi tam moment, kdy někdo praští pěstí do stolu a řekne "A dost!". A Willovo "charakterní" gesto na konci takovým "A dost!" rozhodně nebylo. ()

DannyBoy80

Nemá to špatný námět, ale přišlo mi tam ža příliš hluchých míst. Na tu stopáž, kterou to má, je tam málo situací které by to utáhly. Za zmínku stojí výkon Juliette binoche, který je skvělý a o třídu přehrává Lawa, ostatní jsou až za nimi. Závěr se mi nelíbil, čišelo z toho klišé jak hrom. Jsem asi emocionálně plochý, ale tento film ve mě žádné emoce nevyvolal. ()

conery1

Film o ľuďoch, ktorí nie sú sami, sú len osamotení a nepochopení.Prvú tretinu som sa nudil,čo sa našťastie pomaly menilo a film ma vťahoval do svojho deja, aj vďaka nenápadnej úlohe prostitutky. Lawa môžem a Juliette bola rozkošná ako vždy. ()

sona123

Výborně natočeno, komorní film o vztazích, výborní herci. Hodnotím s odstupem času, kdy se mi vykouřil z hlavy děj, ale atmosféru si pamatuji a to je to, co se počítá...A můj miláček Binochetovová je prostě kouzelná, jako vždy! ()

Pawlisman

Tak kdybych tendle film neviděl, tak bych myslím o nic nepřišel. Ano, dá se na to koukat - a dokonce docela i pěkně. Ale že by to přinášelo v jakémkoliv ohledu něco nového? A proč takový název ( ČR i orig.)? Zkuste si vymslet jiný...Nějaký... :) 7/10 ()

laFei

Jude Law je prostě moje jednička. Podle začátku jsem spíš čekal nějaký kriminální film. Z hlavního hrdiny se ale nakonec vyklube rozporuplná postava, která stojí na hranici pochyb v partnerském životě, což nakonec řeší nevěrou. Problém je v tom, že se dobrovolně zapletl se ženou, jejíž syn ho právě vykradl a on ke konci vůbec neví na čem stojí. Zkrátka, milostné drama jako řemen podtržené skvělým výkonem Jude Lawa, trosku horší sekundující manželku. I tak, ***** si plně zaslouží....doporučují ()

RomanHyde

Nyní nevím jestli mám být přísný nebo shovívavý... Minghella je i můj oblíbený režisér a jeho filmy byly vždy "epochální" "kolosální" díla. Nyní udělal "film", možná trošku televizní se špičkovými herci. Děj je na první pohled zajímavý, ovšem po shlédnutí se ve mne rozlil pocit prázdnoty možná až zbytečnosti.. Tohle téma by se mělo opravdu zpracovat jako televizní a tak dobří režiséři a herci by neměli na tomto plýtvat svůj čas. Určitě je to snímek bez potenciálu zajímavosti, který už nikdy nemusím vidět znovu a tohle si tyto tvůrčí kapacity nezaslouží. Šeď města prostě Minghellovi nesvědčí. Čtyři hvězdičky dávám možná za zásluhy, dobré herecké výkony a Juliette nahoře bez :) ()

Martyr

Rozvleceny, mozno az zbytocne dejovo natahovany ale zato nenudny typicky anglicky pribeh. Zacinam mat anglicke filmy naozaj rad mozno preto, ze nepotrebuju sokove sceny a zbytocnosti ale dokazu vas zaujat aj samotnym dejom a vykreslenim situacii, ktore sa mozu v zivote stat kazdemu. Jude Law a ostatni ma sice zaujali ale rozhodne nie ohurili a preto nemozem dat plny pocet. 75% ()

merigieren

Nenudil, nenadchnul. Prostě mi to přapadlo trochu divný, ale takovej je asi život, osobně bych to netestoval v takovém pořadí jak nám to autor líčí :-) ()

MartinX.

Nejvíc mne na Breaking and Entering zaujalo, jak křehké jsou všechny jeho postavy. Užil jsem si 110 minut soucitu, a přitom jsem se nenudil. Výborně vybraní herci - citlivý a hezký Jude Law, jemná a vznešená Robin Wright Penn, dojemný a kamarádský Martin Freeman, ženská a pořád krásná Juliette Binoche, charismatická Vera Farmiga... Moc dobrý film, pokud jste na podobné vlně, ale umím pochopit, že se s mnohými mine. Jediná stránka, která mi trochu nesedla, bylo to příliš doslovné, prvoplánové balkánské etno. Pro mne tak 81%. ()

hazaba

Úžasný film o obyčejných životech, který mi vyrazil dech a připoutal do křesla. Vynikající Jude Law, Robin Wright a Julitette Binoche. Skvělá neotřelá a přece všude pronikající hudba... prostě samá superlativa :-) ()

burton

Když se díváte na něčí problémy a trápení zvenčí a nejste jejich účastníkem, naleznete jejich řešení mnohdy snadno a nechápete, že to ti druzí, jichž se to týká, hned nevidí. Ale tak jednoduché to není. Tady v tom filmu mě zaujala jedna podstatná věc, a to obrovská velkorysost všech hlavních postav dramatu. A tak, jednoduchý příběh, který by se mohl stát komukoliv z nás, je nám nabídnut k rozpitvání a my si můžeme užít ten luxus vymýšlení, jak bychom to vyřešily my. PS: velkorysost se nedá naučit. Musíš jí pracně získat za cenu svých osobních, mnohdy velkých obětí. ()

frbulka

Když si člověk přečte obsah tohoto filmu, najednou ví všechno a nedostane už o nic víc. Nevím, co dodat. Ano, herci byli skvělí, téma pro mě bylo také v pořádku, ale nebylo zde nic, co by mi (až na jednu scénu-a to bylo ještě vyvoláno mým momentálním ne zrovna dobrým citovým rozpoložením) vymáčklo slzu z oka, co by mě oslovilo a zasáhlo. Dobře, Jude Law hraje dobře nevěrné milence a Juliette Binoche i Robin Wrigt jsou krásné a charismatické, ale to mi jaksi nestačí. Snímek si pořád pluje na vodorovné pozvolné vlně a po celou stopáž z ní nevybočí...60%. ()

Lucas87

Když jsem si pustil Dveře dokořán tak jsem neměl tušení, že si pouštím něco víc než jen průměrně natočený film, opak je pravdou. Zlodějská banda kterou tvoří uprchlíci ze Sarajeva a k tomu spolumajitel architektonické firmy, která je několikrát vykradena, k tomu záhadný J. Law, který se snaží poznat motiv zloděje a zároveň se nedokáže plně věnovat své ženě a věrohodně nevlastní dceři. Hudební doprovod k tomuto příběhu jsem zalíbil, a určitě vynaložený čas u tohoto není pro mě zklamáním. ()