Teenagerův notebook infikoval virus, který ho postavil před nelehkou volbu: vykonat rozkazy, které mu chodí v SMS, nebo riskovat odhalení jeho intimních tajemství. (Netflix)

Untentrauer

Nebudeš to komentovat! Říkal jsem si. Tolik dílů to má a tolik dobrých dílů! Kdybys každý komentoval, tak by ses upsal. Ale tenhle díl mi prostě nedal.  Představte si člověka, kterého je vám od začátku líto, kterého si dobírají ostatní a který poctivě proplouvá svým životem. Nenápadný jedinec, který působí na okolí tak, že by mouše neublížil! A k tomu všemu ho ještě vydírá hacker, který mu naboural noťas a natočil ho, jak si skromně a soukromě leští flintu ve svém pokojíčku. Udělej co po tobě chceme, nebo to video odešleme všem tvým kontaktům! Chudák kluk. Tak dělá co po něm chtěj, ale úkoly mají vzestupnou tendenci. Počkat? Tohle mám udělat? A on to fakt udělal? Není lepší se na to vykašlat, protože to co po něm chtějí nedokáže vyvážit fakt zveřejnění videa....Tady totiž něco nehraje! Díl s pro mne fantasticky nečekaným rozuzlením. ()

fallanga

Ne, že bych věřil, že mě přes webku sledují Číňané, ale i tak ji mám raději přelepenou. A teď k tomu mám ještě jeden důvod. Nejsem paranoidní člověk, ale tento příběh mě celkem dostal. Asi jako každá episoda Black Mirror. Musím vypíchnout herecké výkony. V Black Mirror se herecké obsazení mění od dílu k dílu a tak kvalita hereckých výkonů často kolísá, ale ve třetí sérii je to zatím špičkové a tento díl nasadil laťku hodně vysoko. ()

IvonaK

Ponaučení z tohoto dílu? Pokud by mě někdo začal vydírat a použil by jako prostředek to, že roznese všude že jsem se koukla na gay porno, že je nemám vůbec poslouchat. Dělala bych si zbytečně zle a trapas a ponížení by se dostavilo později. V každém případě jsem si u toho nikdy nic nedělala, takže by se na mě snad vykašlali když bych jim nepřišla nějak eroticky zajímavá. ()

movemat

Tentokrát sa tvorcovia zaobišli aj bez sci-fi a dopadlo to úplne fantasticky. Napínavé, strhujúce, v podaní hlavného herca výborne zahrané a vďaka kratšej stopáži bez možnosti nudiť sa. A hlavne to nezachycuje možné problémy budúcnosti ale reálne problémy súčasnosti. ()

maoc

Celou dobu jsem si říkal, že to, k čemu a jakým způsobem se ti lidé nechali dohnat, je horší než to, když se jim vysypou kostlivci ze skříně. Ale připusťte, že oni osobně to ohrožení vnímali skutečně jako fatální. Přistupte na tu hru. Pak je Shut Up and Dance skvělé. Pokud na ni ale nepřistoupíte, pak je spíš komickou parodií. A co se onoho sci prvku týče... V roce 2022, kdy jsem se díval, je kyberbezpečnostní vizionářství této epizody již dost zaprášené realitou. Ale asi jak pro koho. Moje žena si po shlédnutí přelepila kamerku na ntb náplastí s batmanem. ()

hrumsrt

Před pár lety nastal takový trend, hlavně tedy mezi mladší generací, že všichni měli na svém notebooku svoji webkameru běžně pořád něčím přelepenou. Dost možná příčinou byla tahle show (nebo spíš obecné haló ohledně sledování lidí přes webkameru). Příběh je výborný a táhne to chemie mezi hlavní dvojicí, kdy obzvláště mladému supertalentu Alexovi Lawtherovi věštím velkou budoucnost. Jeden z nejreálnějších příběhů, který tenhle seriál, kdy napsal.. ()

Sidarius

Herci byli sice skvělí a nápad oceňuji, protože se to snaží o osvětu ohledně osobní IT bezpečnosti, kdy něco takového je možné uskutečnit už teď na rozdíl od většiny ostatních epizod, ale ten scénář není reálný. Některé ty "break pointy" by většina lidí prostě nepřekročila. SPOILER: Vykrást v zásadě bez krytí banku nebo zabít vlastníma rukama člověka je snad lepší, než koukat na dětské porno? O tom dalším se lidé také přece dozví. Navíc každého by napadlo, že nemá žádnou záruku a dělat takové šílenosti bez záruky je totálně šílené. Ty páky byly za mne zkrátka slabé (hlavně u toho druhého hrdiny) a dost to celou myšlenku i zpracování (které bylo skvělé) sráží dolů. Většina ostatních epizod byla uvěřitelnější i přes technologie, které neexistují. ()

kuki164

Po zhliadnutí tohoto dielu som videl podobnosť s až nebezpečne veľkým množstvom mojich známych a dostal som chuť zrušiť si účet na každej sociálnej sieti kde som sa zaregistroval. Bohužiaľ je to smutná realita dnešnej doby. Black Mirror sa opäť vrátil v skvelej forme a chválim aj soundtrack k tomuto dielu, o ktorý sa postaral môj obľúbený Max Richter. A plus pridám aj za "Kutila Tima" :D :D ()

palmovylist

Zamyšlení nad tím, kam až by byl člověk schopen zajít, aby se tajemství určité závažnosti nedostalo na veřejnost...zdvižený prst vůči kyberšikaně...závěrečná pointa vcelku očekávatelná, kromě jednoho důležitého detailu. Zároveň jedna z nejvtipnějších bankovních loupeží :D ... 85% ()

PaTeXx

Nijak originální námět, ale provedení bylo kvalitativně nadstandartní. Doposud měly všechny díly špatný temný konec, ale vzhledem k tomu, co jsme se teď v závěru dozvěděli, to dopadlo vlastně dobře. Snad ten klučina ještě neobjevil darkweb. ()