topi80

Legendární díl, který se pro mnohé stal etalonem pro typické seriálové vycpávky a vaření z vody. Já se ale včera při sledování skvěle bavil. A dnes ráno jsem v krámu neodolal a koupil si Pribináčka, protože za chvíli se jdu na dvůr ohánět krumpáčem a lopatou a potřebuji dostatečný počet kalorií, které už ze mě spočítali pánové Vochoč a Hálek. ()

sator

Kombajnéři dostávají ke svačině Pacholík, tento výrobek pod stejným názvem je na trhu od 60 let. Pacholík, smetánek, pramen zdraví z Posázaví, Lipánek - podobné svačinové dezerty, obsahující pod jiným jménem prakticky to samé. Jemný krém ze smetany a tvarohu. ()

javlapippi

"Rozhodující je, aby v takových vypjatých situacích jako jsou žně, byly vztahy mezi námi opravdu soudružské!" Kořínková prinesie na pole desiatu, Samek prejaví názor na kvalitu občerstvenia rozkopnutím kelímkov až sladký smotanový krém lieta široko-ďaleko a tým je zahájená veľká Pribiňáková sága. "Kopat do potravin, soudruzi, u nás nepřipustíme!" Atmosféra medzi kombajnistami a vedením družstva výrazne zhustne, nechýbajú vypäté emocionálne scény na poradách, slovná prestrelka nasratý kombajnér Menšík versus frázy plkajúci riaditeľ JRD Vochoč patrí k mojim najobľúbenejším z československej kinematografie, takže nakoniec Hartlovi nezostane, než napochodovať k zosobneniu pravdy, lásky a spravodlivosti v podobe Okresného výboru KSČ, kde všetci majú pochopenie, tykajú si a pekne všetko nabonzovať. "To jsi s tím soudruhu brzo hotovej." V srdcových záležitostiach, po prikvitnutí frajera svojej vyvolenej, už taký úspešný nie je, ale aspoň sa zvyšok brigády konečne otvorene prikloní na jeho stranu proti rebelantskému Samekovi. "Tady žádný já není, tady je brigáda a  ty nám děláš vostudu, tak si dej bacha ať tě odsud neženem svinským krokem!" Skvostná epizóda plná vynikajúcich hereckých výkonov, okrem už spomínaných stojí určite za zmienku vedúci kuchyne Hálek, námestník Teplý a okresný súdruh Řehoř. "Já tady sklízím vobilí, vostatní musej pomáhat mně!" Päť plných Pacholíkov. ()

Rattlehead

"Kopat do potravin, soudruzi, u nás nepřipustíme !" Povedený díl, který se točí hlavně kolem toho, že kombajnéři dostávají ke svačině Pribiňák a dva rohlíky. Hádka Menšíka a soudruha ředitele je docela luxusní a vůbec ten nápad postavit celý díl na takovéhle kravině je úžasně zábavný ! Pan Dietl holt uměl. ()

• V epizodě si táta Holeček (Vladimír Menšík), vyslaný na žňovou brigádu jako „krytí zad“ Víťovi (Jan Hartl), čte před spaním román „Chirurg“ od Julije Krelina. Ten pojednává o lékaři, jehož práce mu přináší konflikty, ale zároveň i životní naplnění. (Všežrout)
  • Kombajnéři dostávají ke svačině Pacholík, tento výrobek pod stejným názvem je na trhu od 60. let. Pacholík, smetánek, pramen zdraví z Posázaví, Lipánek – podobné svačinové dezerty, obsahující pod jiným jménem prakticky to samé – jedná se o jemný krém ze smetany a tvarohu. (sator)