Matriošky

• Česko Matrjoški (viac)
TV spot 2
Belgicko, (2005–2008), 16 h 40 min (Minutáž: 50 min)

Tvorcovia:

Marc Punt, Guy Goossens

Kamera:

Michel van Laer

Peter Van den Begin, Axel Daeseleire, Luk Wyns, Marc Van Eeghem, Lucas van den Eynde, Ljubomiras Laucevičius, Manou Kersting, Veerle De Jonghe (viac)

Každý rok sú stovky žien odvlečené z domovov a nútené k prostitúcii a k sexuálnemu otroctvu. V desaťdielnej dráme sa odvíja príbeh desiatich z nich... Belgický kriminálny gang si to namieril na východ do Litvy, aby odviedol mladú ženu, ktorá je na hranici biedy. Sľubujú jej, že získa prekrásny život ako členka tanečnej skupiny, preto priam dychtivo ponuku prijíma. Najprv prešla prípravou na Cypre, no neskôr sa do toho zaplietla práca v striptízovom klube a špinavá robota v Belgicku. Od toho momentu je jej život plný znásilnení, týrania, vrážd a utrpenia. Polícia je pomalá, skorumpovaná a zločinci sú vždy o krok vpredu pred zákonom. Iba ctižiadostivý belgický novinár je pripravený riskovať, aby objasnil ilegálny obchod s bielym mäsom. Dievčatá zatiaľ neustále myslia na to, ako by ušli z tejto nočnej mory. To, čo nasleduje, sa dá nazvať nebezpečnou a smrtiacou hrou na mačku a myš. Ich životy visia na vláskoch. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Luk Skywalker k tomuto seriálu (2)

Matriošky (2005)

Zpracování je stejné jako u jednoho (snad) britského filmu, který byl před lety na ČT 1, byl dvoudílný, kde se jednalo o slečny ze Srbska a Jugoslávie, které musely šlapat v Británii, název nevím, takže to nemám ani v hodnocených. Jen se zde jedná o seriál, takže čekám, že to bude více rozvedeno. Po třech dílech to má dobře našlápnuto, první dva mě velice zaujaly a doslova jsem je hltal, ve třetím má nadšení trochu opadlo, ale i tak se jedná o velice dobrý seriál a těším se na další díly. EDIT: Další díly se nesou v relativně stejném duchu a posouvá se děj dále až na závěr, kde je to už dost krimi. Až na to, že o mnohých slečnách jsme se nedozvěděli, jak to s nimi skončilo (kromě těch, které zemřely nebo zůstali v Belgii), to má celkem dobrý konec. Sice je to fiktivní seriál, ale mnohé z toho bude to, co se odehrává ve skutečnosti v tomto nezákonném byznysu. ()

Season 2 (2008) (S02)

Hodnotím stejně jako první řadu, i když je to pokračování a to bývá slabší než původní film nebo seriál. Nejdříve je děj rozdelěn do více větví, která se proplétají až se spojí. Postavy z první řady: některé chybí, další během seriálu zmizí (nebudu psát které a proč) nebo mají epizodní roli a některé jsou tu až do konce. Pak tu jsou samozřejmě nové postavy, a i když to dějové jiné, tak to prostě připomíná první řadu. Vadilo mi měnění charakteru postav, pár dílů je zaporák i klaďas, aby se za pár dílů stal zase záporákem nebo naopak, na jednu stranu je to dobré, bo svět není černobilý, ale tady je to takové náhlé. A opět jako v první řadě nevím, co se stalo s postavami, které byly vedlejší, ale hrály podstatnou roli. ()