Matriošky

• Česko Matrjoški (viac)
TV spot
Belgicko, (2005–2008), 16 h 40 min (Minutáž: 50 min)

Tvorcovia:

Marc Punt, Guy Goossens

Kamera:

Michel van Laer

Peter Van den Begin, Axel Daeseleire, Luk Wyns, Marc Van Eeghem, Lucas van den Eynde, Ljubomiras Laucevičius, Manou Kersting, Veerle De Jonghe (viac)

Každý rok sú stovky žien odvlečené z domovov a nútené k prostitúcii a k sexuálnemu otroctvu. V desaťdielnej dráme sa odvíja príbeh desiatich z nich... Belgický kriminálny gang si to namieril na východ do Litvy, aby odviedol mladú ženu, ktorá je na hranici biedy. Sľubujú jej, že získa prekrásny život ako členka tanečnej skupiny, preto priam dychtivo ponuku prijíma. Najprv prešla prípravou na Cypre, no neskôr sa do toho zaplietla práca v striptízovom klube a špinavá robota v Belgicku. Od toho momentu je jej život plný znásilnení, týrania, vrážd a utrpenia. Polícia je pomalá, skorumpovaná a zločinci sú vždy o krok vpredu pred zákonom. Iba ctižiadostivý belgický novinár je pripravený riskovať, aby objasnil ilegálny obchod s bielym mäsom. Dievčatá zatiaľ neustále myslia na to, ako by ušli z tejto nočnej mory. To, čo nasleduje, sa dá nazvať nebezpečnou a smrtiacou hrou na mačku a myš. Ich životy visia na vláskoch. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa dawe787 k tomuto seriálu (2)

Matriošky (2005)

Zcela náhodou jsem přepínal programy a zahlídl kousek druhého dílu druhé série Matrjošek, což mě donutilo k tomu, abych se podíval na celou první sérii, která mě chytla a bavila po více směrech. Vše začíná daleko na východu, kde si členové zločineckého gangu vybírají naivní děvčata pod záminkou dobrého výdělku na tancování v Evropských diskotékách. To, že se nebude jednat o tanečky, je jasné od první chvíle a je do nebe volající, že i některé děvčata, které byly varovány okolím po tom skočily. Zanedlouho poznávají pravou tvář své budoucí kariéry a úmysly svých nových pánů. Tito bossové s bílým masem byli vybráni velice pečlivě a své role hrají opravdu okázale. Snad nejlepší je výkon Petra Van den Begina, který oplívá nejvyšším IQ a vede celou bandu a řeší problémy po dobrém i po zlém. Nejednou jsem čuměl na bednu s otevřenou hubou anebo naopak jsem se smál jak u Mr.Beana, když jsem poslouchal ty jejich hlášky. Seriál je podán upřímně, syrově a celé je to takové sociální a hodně dramatické, takže ne každý to vsákne, když si ve finále uvědomí, že se to děje každý den a pro některé mladé dívky tato zkušenost bohužel končí i smrtí. ()

Season 2 (2008) (S02)

Vzhledem ke vztahu k 1.sérii musím dát silnou čtyřku, ale pro mě to bylo velmi úspěšné pokračování hlavních postav i nových tváří ze světa podsvětí a obchodování s bílým masem. Jen tak dál ČT2, bravo! ()