Píše sa rok 2002 a kalifornské úrady sa rozhodli znovu otvoriť najslávnejšiu väznicu všetkých čias - Alcatraz. Bývalý väzenský úradník Donny (Morris Chestnut), ktorý sa vydal na cestu zločinu, plánuje s pomocou špeciálneho komanda preniknúť do zmodernizovanej väznice a zistiť, kam ukryl zlato v hodnote 200 miliónov dolárov trestanec Lester, odsúdený na trest smrti. Väzeň Nick Frazier (Ja Rule) musí pomôcť tajnému agentovi FBI Saschovi Petrosevitchovi (Steven Seagal) zjednotiť ostatných väzňov, aby sa spoločne pokúsili zastaviť Donnyho a jeho komando skôr, než sa mu podarí zabiť sudcu najvyššieho súdu USA, ktorý je v súvislosti s blížiacou sa Lestrovou popravou prítomný vo väznici. (oficiálny text distribútora)

Mouzon

Steven a velká spousta nigazz... Je hodně dobré, že se Stevenovo filmové alter ego stalo takovou značně internacionální postavou - jednou eskymácký konvertita, podruhé americký policajt, jindy zase rusko-americký agent Saša, to vše navíc s jasně čitelným asijským nádechem (díky všemožným bojovým uměním)...........Mno, nutno uznat, že Steven má to nejlepší už za sebou, ale stále si myslím, že ještě může překvapit. MUSÍ překvapit (jak se mu to povedlo např. v MUŽI ZÁKONA). A ve chvíli, kdy se vpraví do role amerického agenta s ruským jménem, jehož Ja Rule hlasem Martina Sobotky neustále označuje za "negra", nepřivádí mne to k zoufalství jako většinu místního osazenstva, ale naopak mne to baví. Nedovedu si to vysvětlit, ale Steven Seagal je (snad kromě Bruce Willise) jediná osoba z filmové branže, které stačí na plátně pouze stát a já se stoprocentně bavím. Ten muž má charisma! ()

Sochorisko

Tak je pravda, že Seagal hrál už i v lepších filmech. Ale pokud se na tento film koukáte s nezaujetím a s přimhouřenýma očima, tak to není tak zlé a skromnému divákovi se zalíbí i "šťastný" konec, který tomu přidá minimálně půl hvězdičky. Nicméně celý děj je jaksi nevykonstruovaný a chybí zde dějová linka a tak moc není co hodnotit. Navíc se jedná o spojení několika filmů dohromady a nová myšlenka není žádná- Alcatraz, nejslavnější "filmové" vězení, dokonce i Hrabě Monte Christa s odsouzencem na smrt a pokladem bychom zde mohli brát jako "předlohu" .. Nu, kopie... ()

artas odpad!

Neuveriteľné aké blbosti dokážu niektorí scenáristi napísať a režiséri natočiť, ale čudujem sa producentovi, že na to dal peniaze, to už ich mohol radšej darovať charite. ()

ViktorEl

v poslednej dobe má Segal daleko od herectva, neviem sice ci bol niekedy dobrým hercom, ale jeho starsie filmy sa mi pacili, ale tieto novšie, to sú riadne blbosti neviem prečo tieto filmy vôbec predavajú v stánkoch a ja som tiež hlúpy ze si ich kupujem ()

Luqi

Prišlo mi to ako keby scenár z Prepadnutia v Pacifiku prerobili do prostredia väznice. Z kuchára je väzeň, z Jonesa je Chestnut, rakety samozrejme vo väznici nie sú, tak ich nahradili sudca a zlato atď.............. Lenže toto je tak trápne, že aj Prepadnutie v Pacifiku vedľa tohto vyzerá ako klenot svetovej kinematografie............ ()

boyd.

Tak máme tady třetí propadák v seagalově kariéře, i když v mých očích to zas tak špatné není, je pravda, že po lovci policajtů se očekávalo daleko více, ale alespoň se to dostalo do kin narozdíl od jeho novějších snímku a to by přeci nějakou kvalitu zaručovat mělo. No dávám sice 3* ale to jen proto, že když to porovnám s jeho novými filmy černý úsvit a podobně, tak je to skutečně o třídu výš, kdyby alespoň točil něco takového i v budoucnu,byla by to "sláva" ()

Puol

Ak by som toto veľdielo videl v kine tak sa idem z toho vyspovedať (unikajú mi oveľa zaujímavejšie kúsky). Totálne B-čko akých sú vo videopožičovniach stovky. Zábavný je akurát tlstejší Seagal a tá kožená krásavica. Strata času. ()

SkyCaptain

Tento film je hrozná vykrádačka, ale koukat se na něho docela dá, když vypnete mozek tak je to docela sranda, zatím nejlepší film, který jsem od Stevena viděl.... ()

helloween93

Seagal a parta černochů spasiteli obnoveného Alcatrazu. Příběh 100x vyvařený, který dokáže předvídat i 10 letej kluk, zběsilá kamera a otřesný střih. Nevím proč, ale přišlo mi, že se pořád bijí jen na řetězech. Působilo to fakt komicky, nejen to, ale celý film. Stevene, vítej ve světě video-filmů, tenhle film tě tam poslal. * ()

GOREGASM odpad!

Stevie Seagal a hromada necharismatických a ultradrsně se tvářicích černochů, kteří jsou podle očekávání v base, která se jmenuje jak jinak než Alcatraz a kluci si tam můžou v klídku zahrát basket a kdyby se tam náhodou neodehrál jeden z nejhloupějších filmů roku 2002, žili by tam všichni a zejména Ja Rule ve svém nezpochybnitelném alpha male macho bludu spokojeně dodnes. Z tohoto snímku se mi téměř zvedá kufr, smát se není komu, a proto upadám na úroveň většiny castingu a křičím... FUCK THAT SHIT, BLACK ASS BIAAATCH :-). 0% ()

Fifipek

Steven Seagal se vraci ve tme,aby nebylo videt jak¨tlusty,nemotorny a neuveritelne pomaly vlastne je.Zapletku samotneho pribehu snad ani nema cenu rozpitvavat,protoze bych musel ubrat dalsi hvezdicku na celkovem hodnoceni.Musi vam holt stacit,ze Skala 2 se tento film jmenovat nikdy nebude.Kdyz si budete myslet ze uz vas z te "podivane" boli oci,tvurci velmi citlive uvedou celou obrazovku do tmy,takze pokud nemate vybrousene cocky jako Riddick,tezko neco uvidite!Steven nam jen potvrzuje,ze zadni policky videopujcoven budou jeho mistem,kde bude travit svuj zaslouzeny duchod! ()