Kosatka Willy sa stretáva s priateľom Jessem, ktorý pomaly dospieva a cez prázdniny pracuje na malej výskumnej lodi pri pobreží Tichého oceánu. Willyho a jeho rodinu však v tých istých vodách ohrozuje veľrybárska loď, ktorej posádka sa zaoberá nelegálnym lovom. Jesse na svoju stranu získa desaťročného veľrybárovho syna Maxa, ktorý sa musí podriaďovať tradícii rodiny. S pomocou dospelých priateľov sa chlapcom podarí lovcov usvedčiť a odovzdať do rúk polície. Max pritom nestratí rešpekt pred svojím otcom: ich rodinné puto je napodiv týmto konfliktom vzájomne posilnené. (TV Markíza)

korbitch22

Celkem mě překvapuje jak hluboko kleslo hodnocení.Tohle patřilo k dětství nejednoho z nás a bojuje to za správnou věc.Neříkám že je to něco převratného ale 27% je sakra málo a spousta zbytečných píčovin,má víc % než tenhle slušný eko dětsko dojemný příběh pro děti. ()

heyda

No co k tomuto závěrečnému snímku dodat. Řekl bych, že zde docela slušně zahrál Jason i ostatní, ale celkový příbeh filmu už je moc průhledný a už toho moc nenabízí. Přesto jsem rád, že vznikl a zároveň ukončil tento filmový kosatkový počin. ()

MM11

Ale to snad ne, už po třetí. Tentokrát ve vykrádacím příběhu, jenž svou neoriginalitou doslova překvapuje. Navíc Richter hraje způsobem, kterým si dojde pro zlatou malinu. Kosatka nám už "bohužel" zemřela, takže se nemusíme obávat dalšího dílu. Jen doufám že v budoucnu nechytnou nějaký další ohrožený druh a mi nebudem muset zachraňovat něco jinačího, třeba žraloka... ()

corpsy

Priznávam, že ide už len o kŕčovité dojenie čo sa ešte dá, ale odsýpa to svižne a bez nejakých problémov. Jednoduché pokračovanie. ()

Jillen odpad!

A je to tady přítelé! Trojka...jak už jsme možná zvyklí se opět dopracovala na dno filmařského světa. Dávám 0% ()

lekr odpad!

Tupý a nemožný film který neměl nikdy vzniknout!! Jakási laciná kriminálka, klackovitý Jason James Richter a nemožný scénář dávají dohromady něco co má připomínat to že máme chránit zvířata....film se taky snažil zaútočit na moje city zápletkou spravedlivého syna a zločineckého otce což v kombinaci s klasickým Willym něco absolutně nemysliteného.....ODPAD!!! ()