Policajt samurai

• USA Samurai Cop

Los Angeles je sužováno brutálním řáděním Fujiyamova gangu. V džungli velkoměsta existuje jen jeden zákon: mlčet, mlčet jako hrob. Jediný, kdo je schopen postavit se tváří v tvář šíleným zabijákům, je policejní důstojník Joe Marshall, specialista na bojová umění. Jeho přezdívka zní: Samuraj... (Davay Home Video)

Corpsegrinder

Tohle je typickej příklad toho když se řekne "osmdesátková blbost". Ten film je tak ujetej že nevim o čem psát dřív, jestli o tom jak se hlavnímu hrdinovi během jedný scény třikrát změní množství vlasů na hlavě, o tom jak v drtivý většině scén nesedí dialogy k tomu jak herci hejbou pusou nebo o tom kaskadérovi co hrál hořícího frajera a když ho hasili tak se rozhlížel na všechny strany a smál se :))) Ten film má víc chyb než minut stopáže a přehrávající herci si to dávaj jak hovado, na druhou stranu z toho čiší taková ta bezstarostnost tý doby kdy jim bylo jedno že vypouští ven takovou hovadinu, a dneska se u toho dá příjemně zasmát. Rozhodně to neni špatnej film kterej chce člověk hned vypnout, jen prostě dnes funguje jako taková komedie a ukázkovej příklad toho jak to vypadat nemá. Pro milovníka osmdesátek je to nátěr jak svině. ()

Paxxx.cz

Na film Samurai cop jsem poprvé narazil na youtube ve videu The Best of Bad Acting. Podobně jako u "klenotu" The Room zde tak úplně nezáleží na hodnocení. Pokud se díváte na film seriozním okem, tak jasně vidíte, o jaké filmové céčko jde - japonský boss zde je drsný asi jako šmirgl papír, celkově směšný hlavní hrdina (který se snaží být jako Rambo), umějící na něj vystřelné kulky ztrácet ve vzduchoprázdnu. K tomu všemu má navíc sex appeal větší než měl agent 007 a tak bez větších problémů dostane do postele každou buchtu, kterou si zamane (a střihne si s ní soft porno momentku). Zmínit musím i velmi laciné triky, často stupidní dialogy a celkově amatérské výkony hodné nějakých ochotnických herců. Film ale podobně jako zmíněný The Room boduje tím, že todle opravdu myslel někdo vážně, ale výsledek je až tak špatný, že prostě divák se minimálně dobře nad tou vší špatností zasměje více, než u kdejaké dnešní moderní komedie. Policajt samurai navíc dle hereckého obsazení by obstál i dnes, jakožto politicky korektní film. Pokud někdy chccete výplach, díky kterému zabijete hoďku a půl a pořádně se zasmějete a procvičíte krk, jak budete nevěřícně kroutit hlavou, tak doporučuji...4/10. ()

Goldbeater

Jízda. Amir Shervan natočil legendárně špatný snímek, který svou naivitou a tvůrčí bezradností budí jeden výbuch smíchu za druhým. Ze začátku jsem byl na pochybách, zda Samurai Cop není tak nezvládnutý úmyslně, ale bylo to myšleno fakt vážně. Z ranku „so bad it's good“ filmů je tohle naprostý top, který budu v budoucnu hodně doporučovat známým. ()

movie

Amir Shervan a jeden z jeho nejkultovnějších amerických videozářezů, jehož video obal evokuje, že by se mohlo jednat o dílo ve stylu MANIAC COP, případně PSYCHO COP, ovšem nenechte se zmást - je to klasická full on action a žádná useknutá hlava ani uniforma ve filmu není. SAMURAI COP nemá ke zmatenosti a dramaturgické mimóznosti kultovního THE ROOM příliš daleko a v mnoha žebříčcích stojí tyhle filmy bok po boku, oba je natočil tvůrce s evidetním zápalem a láskou filmu tak silnou, že do doslova stříká z každého záběru. Shervan je očividný "doer", i když jeho snaha nemá úplně pevné základy (tady hlavně scénář, mentální návaznost a nějaká smysluplnost režijního vedení). Charaktery, motivace a tělnatost postav je tu průsvitná jak dobře vymlácené okno. Shervan se soustředí jen na okoukané konkrétní prvky, které mají maximálně hloubku kaluže po jarním deštíku (jejda, to je ale množství přirovnání): namátkou třeba klasický uřvaný policejní šéf, kterému se v okrsku kupí mrtvoly a kterého známe z každé policejní buddy movie. Anebo podivná fascinace japonskou mafií a jejich kodexem, byť s informovaností založenou na prvním odstavci z wikipedie ("Kód mlčení!"). My ovšem dobře víme, že Shervan se řídí zcela jiným kodexem, tzv. BBG - boobs, blood and guns. Dámského poprsí je tu snad až zbytečně moc, Policajt Samurai by měl sice řešit neúprosné řádění gangu Katana, ale většinu filmů řeší jen to, jak se dostat někomu pod sukni, což často vyústí do aktu, který se dá popsat asi zhruba jako první milování panického důchodce. Krve tu je taky fůra, tedy pokud vám stačí, že po zásahu kulkou se na oběti rozplácne červená paintballová kulička a bouchaček tu mají všichni plné kufry. Ale kdy se policajt Joe Marshall (jediná role Matta Hannona) konečně prokáže jako ten SAMURAI COP? To je otázka, kterou samozřejmě Shervan zodpoví až v úplném konci svého staminutového spektáklu a divák si může úlevně oddychnout: "tak to, tyvole, fakt byl Samurai Cop, já už sem si myslel, že tu katanu do ruky nevezme." Co je tedy na filmu tak dobré, že si zaslouží 4 kvalitní direct-to-video brakové hvězdičky: samozřejmě všechny negativa vyjmenováná + ROBERT Z'DAR TADY MÁ PLNOVOUS A NIKDY NEVYPADAL LÍP (https://www.worstmoviesevermade.com/wp-content/media/2014/01/samurai-cop-12.jpg). ()

robbiee

[imdb: 3.3/10] | me: Videl som filmy zlé i výborné. Zažil som už kadečo, ale toto dielo posúva človeka niekam ďalej. Toto je to kvôli čomu si človek váži film ako taký. Zvykol som vravievať, že som videl zlý film keď sa mi nepáčil dej, alebo herecké prevedenie, alebo ... proste keď som nemal dobrý pocit a pripadal mi ako strata času. Ale až teraz som pochopil čo spojenie "zlý (ale kur*a zlý) film" znamená! Áno, teraz už viem. Niečo také som ešte nezažil. Tento film sa nedá popísať, to jednoducho musí každý vidieť. Je to studnica všetkých nedostatkov, ktorá nemá dno. Neviem si predstaviť tú dokonalú súhru negatívnych javov, ktoré museli neustále sekunda čo sekunda pôsobiť na celé natáčanie, pretože niečo také sa nedá natočiť schválne, to nejde. Takýto film sa zrodí raz za čas a všetko čo bolo jeho súčasťou sa v sekunde stáva kultom. Toto je kult, tento film je výnimočný. Je to hrôza filmárskeho umenia, pohroma filmu, proste katastrofa v rámci kinematografie ale neopísateľných rozmerov. Odporúčam verziu aj s druhou zvukovou stopou - komentárom znalca tohto typu filmov. Potom už človek nikdy nebude pozerať na film rovnakými očami. Nikdy. ()

• Celý film se odehrává ve dne, režisér Amir shervan si totiž natáčení během noci nemohl dovolit. (antonchigurh)
  • Mathew Karedas si v průběhu natáčení ostříhal vlasy, proto ke konci filmu nosí poměrně nápadnou paruku. (antonchigurh)