Hvězdná srážka

• Taliansko Scontri stellari oltre la terza dimensione (viac)

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Cimr

Existuje jedna taková fráze... ,,To se nedá popsat, to se musí zažít!" Nerad to používám, ale pro Hvězdnou srážku mě nenapadá žádný jiný komentář. I když si představíte tu největší blbost, co dokážete, pořád to nebude ani z poloviny tak blbé jako tenhle film. Můžete se těšit na roboty, neandrtálce, planetu, kde je teplota - 1 000°C (a hlavní postava si na ní vykračuje jen v lehkém kabátku), ale hlavně na nejméně napínavé vesmírné souboje v dějinách kinematografie. Spočívají v tom, že lidi klidně sedí a koukají na obrazovku, na které se čtvrt hodiny objevuje jeden výbuch za druhým. Hrůza, děs, ale samozřejmě také bezedná studnice hlášek a veselí. ()

majo25

Sci-fi na báze hviezdnych vojen, len ešte horší. A to jak prihlúpym príbehom, D-čkovým spracovaním, sporoodetými dievčatami, vtipkujúcim robotom a inými naivnými postavami. Slabé efekty - hrozná stop-motion technika pri obrovskom striebornom obrovi či vybuchovanie vo vesmíre, ktoré je rovnaké pri vybuchovaní vesmárnych lodí či vybuchovaní planét - iba iskry a biela para stúpajúca hore. Hasselhoff hraje iba menšiu rolu, rovnako tak Plummer, ktorému sa divím, že do niečoho takéhoto išiel. Ako tak na svoju dobu sú ok makety a modely lodí, sem-tam sa podarí aj dobrá hláška, ale inak robí film subžánru space opera hanbu. Hodnotenie: 40% ()

Ironfood

Pokus přiživit se na Hvězdných válkách a zároveň ohrozit Eda Wooda na pozici nejhoršího režiséra všech dob. Bohužel je to příliš roztahané, takže to nemá tu správnou zábavnost špatných filmů. Některé dílčí věci nicméně pobavily, zejména vesmírná torpéda s lidskou posádkou, která snímku zajistila druhou hvězdičku. ()

raimi

Tak jsem si doplnil vzdělání a podíval se na tenhle neskutečně boží biják. Starcrash vznikl rok po Hvězdných válkách, a je to jejich neuvěřitelně pitomoučká vykrádačka. Ale je tak spontánně naivní a švihlá, že se okamžitě stala kultem. Je to vesmírná pohádka, ve které Caroline Munro běhá po vesmíru v kožených plavečkách (jen na ledovou planetu si vezme legíny), po boku má neustále dobře naladěného disko blonďáka, a posléze se k nim přidá kocourek David Hasselhoff. Film jede jak pila, jedna šílenost střídá druhou, a do toho tam poletuje ve svém plášti "maniak" Joe Spinell, kterej vypadá jakoby si odskočil z Arabely. Vesmírné amazonky, oživlé obří sochy, sranda robůtci, laserové meče, modýlky raketek, no prostě krása nesmírná. ()

noriaki

Film inspirovaný Hvězdnými válkami, natočený necelé dva roky po nich, a není to Sador, vládce vesmíru. To jsou mi věci. Čekal jsem další odpočinkovou parodii a podle dialogů a roztomile nevěrohodných herců to vypadá, že jsem měl pravdu. Na druhou stranu, osudové poslání, záchrana vesmíru, vzbouřenci, zrada, manipulace, všechno se bere tak vážně. Tak je to komedie, nebo ne? Asi je to stejně jedno, protože k smíchu je film tak jako tak. Za vidění stojí kvůli tomu, nebo kvůli tomu navzdory. A taky kvůli Caroline Munro a Nadii Cassini v kožených bikinách, Davidu Hasselhoffovi v bitvě na světelné meče (ke konci se to přiživování na Star Wars lehce zvrhlo) a znovu potvrzené pravdě, že i plytké a nenáročné filmy se dají natočit skvěle nebo mizerně, nebo všechno mezi tím. ()

• Producent Nat Wachsberger dal režisovi Luigimu Cozzimu za úlohu natočiť vesmírnu operu na spôsob Star Wars. Cozzi síce film nevidel, mal však v svojej knižnici jeho novelizovanú podobu. Knihu si prečítal a potom sa pokúsil o jej vlastné stvárnenie. (beso74)
  • Prvým, kto bol oslovený, aby spravil hudbu k filmu, bol Ennio Morricone. Ten však ponuku odmietol. (beso74)
  • Producenti filmu neprejavovali prílišnú ochotu dovoliť hudobnému skladateľovi Johnovi Barrymu pozrieť si tento film pred tým, ako k nemu spraví hudbu, báli sa, že by sa mohol od filmu dištancovať. (beso74)