Hvězdná srážka

• Taliansko Scontri stellari oltre la terza dimensione (viac)

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Mol

SOON I WILL JOIN YOU AS YOUR PRINCE OF DARKNESS! To se moc nepovedlo. Směsice filmů Star Trek, Star Wars a Flashe Gordona s charismatickým Davidem Hasselfoffem (který tady bohužel nemá tolik prostoru) nedopadla podle mého očekávání. Nejvíc film sráží hvězdné souboje, které nejsou dotaženy a chybí jim ten správný adrenalin. Začátek filmu je trošku chaos a člověka film chytne až na planetě amazonek, kde Stellu a Elleho nahání obří robot. Stella je sice úžasná, ale nakonec se z ní vyklubala docela gold digger, když to celý film hraje na robota Elle a pak nakonec skočí do náruče bohatého prince Simona. ()

D.Moore

Tak výbornou hudbu Johna Barryho si tenhle brak nezasloužil. Vykrádačka Star Wars (dojde dokonce i na světelný meč!), Star Treku/ů, Barbarelly, Vetřelce a kdo ví, čeho ještě... S ne tak úplně předpotopními triky, fetišistickými kostýmy hlavní hrdinky, kouzelně nablblým scénářem, stop-motion animací, která se práci Raye Harryhausena nepřibližuje ani na vteřinu... Vidět to s někým a někde, asi bych se bavil víc. Sólově to však žádná bomba nebyla. Při epizodě na planetě amazonek jsem se přistihl, jak čekám, že se to celé zvrhne v porno, ale nezvrhlo se. Bohužel? Bohudík? Těžko říct. ()

Jordan odpad!

film z kategórie ODPAD/***** - tomuto snímku nemôžete dať iné hodnotenie ako minimálne alebo maximálne, s tým, že ani jedno, ani druhé nie je myslené a brané vážne. Mladý Hasselhoff vo svojej prvej "veľkej" filmovej úlohe a (!) Christopher Plummer (!) spolu so sexi Stellou Star, ktorá predvádza plejádu sexi kostýmčekov, to je totálny trash, ultrabéčko, edwood sa musí radovať; ak by sme to chceli predsa len rozobrať - je to nechutné plagiátorstvo Hviezdnych vojen! Ale ako rozptýlenie na piatkový večer navyše s originálnym a vtipným simultánnym dabingom v rámci Ozvien festivalu otrlého diváka v A4 to padlo ako veľmi príjemná zábava! ()

Martin741

Cital som Bludmanov filmovo teoreticky komentar  - no ale ja som len laik  nedouk, nerozumiem jeho odbornym vyrazom, nestudoval som filmovu tvorbu v Prahe, ani v Brne, ani v BA. Nemam mastne vlasy, filmovu teoriu som nikdy nestudoval, ani raz som nenavstivil  filmovu katedru, neprestudoval som ani jedny skripta z filmu, panske zadky nepovazujem za pritazlive. A nemam rad ked reziser ide tak vysoko ako tu : trestanecka planeta, vesmirni pirati ci paseraci  ci co to bolo. Jo a Nikdy som netvrdil, ze Hasselhoff sa povie Hajzelhof. ja som vzdy tvrdil, ze spravne je Hajzlehroch   5 % ()

darkrobyk

Tak nestydatý plagiát StarWars až je zábavný. Původně jsem dal 3*, ale dnes musím ještě jednu přihodit. Neuvěřitelně barevný vesmír ('hvězdy bílé, žluté, červené, modré...), nekonečné záběry na plující kosmické koráby (to já prostě miluji, ale chápu, že někdo se u toho sežere nudou), honičky, výbuchy, souboje, padouch, Impérium, povědomá destrukce robota, světelný meč, obří chodící socha (že by pocta Argonautům?), pralidi (2001:Vesmírná odysea?), amazonky a prsatá Caroline Munroová, co pobíhá většinu filmu po vesmíru polonahá (nahá bohužel ne). Roztomilé, naivní a pro mne fajn. ()

• Do finálnej podoby filmu sa nedostala scéna s dinosaurom. Aj keď ju natočili, nakoniec ju nepoužili. (beso74)
  • Postava menom Akton mala byť pôvodne stvárnená ako smiešny mimozemšťan. Jeho predstaviteľ, Marjoe Gortner, však odmietol byť počas natáčania obmedzovaný nejakým nadmerným make-upom. (beso74)
  • Roger Corman, producent spoločnosti New World Pictures, sa rozhodol tento film distribuovať, aby zistil, čí je na filmovom trhu dopyt po nízkorozpočtových hviezdnych operách. Vyzerá to, že bol s dopytom spokojný, pretože sa pustil do realizácie vlastnej verzii Hviezdnych vojen –  Battle Beyond the Stars (1980). (beso74)