Keď si David (Mark Ruffalo) prenajal byt v San Franciscu, poslednú vec, ktorú vo svojom novom domove očakával, bola spolubývajúca. Hysterická mladá dáma menom Elizabeth (Reese Witherspoonová) sa pred ním odrazu objaví ako duch a začne tvrdiť, že Davidov nový byt v skutočnosti patrí jej. David to považuje za obrovské nedorozumenie, ale iba do chvíle, kým sa Elizabeth „vyparí" rovnako záhadne, ako sa objavila. Ale nie nadlho. Davidovi sa začne opäť nevyspytateľne zjavovať. On si postupne uvedomí šialenú pravdu -  že sa nasťahoval do bytu po duchovi, ktorý odmieta uznať svoju smrteľnosť. V snahe donútiť Elizabeth, aby konečne odpočívala v pokoji, k sebe postupne nájdu cestu a nakoniec sa do seba zamilujú. Môže mať taký vzťah budúcnosť? (TV Markíza)

JohnVodka

Chytře vymyšlený příběh s pár nedostatky, ale asi jsem měl dobrou náladu, takže musím říci, že se mi tenhle film líbil. Celkem dobře stavěné emocionální momenty a celkový dojem z filmu není ani tak sladký jak jsem se zprvu obával. V podstatě nic originálního ani nového, ale v pěkném hávu s přijatelnou porcí romantiky. Zkrátka, povedlo se. ()

Šňůra

Na žánr, od kterého se nedá čekat nic převratného je to docela příjemné překvapení, poskytující solidní várku zábavy. Jistě, vyskytne se tam několik malých logických nedostatků, ale dá se nad nima přimhouřit oko. Konec konců, vždyť je to jen romantická fantasy. A Reese Witherspoon to má docela těžké, vizáží se hodí do rolí naivních ne moc chytrých blondýnek a tady by si ji klidně střihnout mohla, ale ona svou Lizzie představila jako sympatickou inteligentní holku a sluší ji to takhle mnohem víc. ()

MRPitivier

Krásná Reese Whiterspoon umře, ale její zjevení si nedokáže vzpomenout na minulost a už vůbec si nevzpomíná na svou smrt a nemůžu tomu uvěřit! Hysterické scény a Mark Ruffalovo uklidňování se střídají a než Reese pochopí, že je duch, tak se i trochu zasmějeme! Melancholická romantická komedie Vás překvapí koncem, který je nereálný, neobvyklý, plných kýčů a bizardních honiček s nemocničním lůžkem! Film působí uklidňujícím dojmem, u kterého se zasmějete a ten konec nějak ignorujte, nenechte si jím zkazit dojem z filmu! ()

Petus

Milé, celkem sympatické, ovšem taky poměrně dost nudné a až neskutečně převídatelné, takže zkrátka tak nějak vcelku slušný průměr, ale bohužel jen průměr. ()

TaNya_

Řekla bych celkem obyčejná ''červená knihovna'' s troškou duchařiny. Proč ne.. Průběh je od začátku do konce jasnej, ale nikdo se na to s tejně nedívá s očekáváním nějakýho zádrhelu. Řekla bych průměr, ale mám ráda Ruffala, tak trošku s hodnocením přilepším. ()

LukeSharp

Musím říct,že jsem byl velmi mile překvapen.Na romantické filmy obvykle nečumím,ale tohle jsem zkusil.A bomba!!!Pěkná komedie a dokonce s vtipnými(ne trapnými)scénami.Jen ale doufám,že už zase někdy uvidím Jona ''Napoleona'' Hedera v nějákém celovečeráku,protože jeho minivýstupy neměly chybu.I mezi hlavními dvěma hrdiny byly vidět dobré výkony a tak jim jejich zamilovanost šla i věřit(což u romantických filmů taky občas nefunguje).Výsledkem je tak kvalitní romantická 80% komedie ()

Fanak

Ne že by to byla nějak převratná věc, ale kdo by od romantické komedie něco takového čekal. Většina diváků čeká, že tvůrci budou ctít pravidla žánru a pouze je dokoření nějakým nápadem. Zde se to povedlo, nápad s duchem funguje jako zdroj příjemného humoru, který krásně ladí s romantickou notou. ()

tereza.s

Další, co mě neurazí a nenadchne. Nevím ani jestli jsem očekávala komedii nebo romantiku. Ale mně osobně to obojí trošku chybělo. Byť byla snaha o obojí. Jo ten konec, kdy si Reese uvědomí, že ho přeci jen zná, protože se jí dotkl, no to pardon, ale mě to nějak citově neuspokojilo. Nevím, možná to pro mě bylo až příliš přehrávané, příliš klasické, nudné. Ale potěšilo mě vidět toho herce jak hraje Napoleona Dynamita. Jo scénky s tímhle člověkem mě opravdu pobavily... ()

Lennie

Jeden z těch rozomilých filmů, který nepotěší ani neurazí. Kromě přeslazeného konce (který stejně všichni čekali), neustále vyjukaného hlavního hrdiny a některých trochu hloupých scén (třeba zachraňování muže v hospodě) se to ale dalo zkousnout... ()