Padlé umění

(festivalový názov)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Poľsko, 2004, 5 min

Vojak sa dobrovoľne, pod nátlakom nadriadeného rozhodne zomrieť zletením z vysokej veže. Fotograf spraví fotku a pošle ju kuriérom obrovskému mužovi, ktorý si ju pridá do svojej desivej zbierky. (genetique)

easaque

hezká vizuální stránka i nápaditost tomuto snímku nechybí a pokulhává spíš smyslupnost. Ale co ... zaujmul, morbidně pobavil a hlavně mě přivedl na příjemnou kapelu Fanfare ciocărlia, která svým stylem připomíná známý Bregovic orchestra. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Matty

Umění podle zelených mozků - morbidně vtipné, skvěle animované a ze tří na čtyři hvězdičky chytlavou muzikou povýšené. ()

Malarkey

Rozhodně velice nápadité s výborným hudebním doprovodem rumunské kapely Fanfare ciocărlia a naprosto dokonalou pointou, která ne, že by se dala čekat, ale v onu chvíli vypadne tak surově až morbidně, že v z toho vznikne černočerné poselství, které se ponese minimálně do třetí světové a možná i dál. --- 85 % --- ()

Djkoma

Přiznám se, že mi neseděla ta hudba, jinak to nemělo výraznější chybu. Pointa má svůj smysl a je úsměvně morbidní a smutná i chytrá zároveň. Animace má opět trochu jiný styl, ale kvalit Katedrály nedosahuje... ()

DaViD´82

Zpracování trošku pokulhává, ale nápad samotný je geniálně jednoduchý, jednoduše geniální... Velmi příjemný kraťas, který má skvostnou gradaci. ()

zputnik

Vynikající kraťas. Nevím, co vychvalovat dřív. Samotný děj a myšlenka je originální a značně netradiční. Při pohledu na to, jak generál A "dělá" umění, si nejeden řekne: "Ehm, holt i takhle si někdo představuje umění." ;o) A forma? Bezchybná grafika a animace, vynikající "balkánská" hudba trefně podkreslující atmosféru... Shrnuto a podtrženo: Bomba! Must seen... ;o) Myslím, že se v Polsku rodí velmi zajímavá filmařská persóna a parta. Doporučuji navštívit webové stránky www.fallen-art.com. ()

gudaulin

Tomek Baginski evidentně nemá rád armádu a ve svém animovaném kraťase zesměšňuje militarismus morbidním krutým, ale o to účinnějším sarkastickým humorem. Někde na ostrůvku uprostřed oceánu si uměnímilovný generál vytvoří podmínky k zinscenování zvláštního divadla, kdy zfanatizovaní vojáci dobrovolně obětují svůj život pro ukojení uměleckých choutek svého velitele. V téhle miniatuře je místo pro zparodovanou lásku ke statečným vojákům i pro umělecké sklony psychopatických jedinců, kterým někdo nadělil hodnost. Celkový dojem: 70 %. ()

Hal_Moore

Morbidně vtipné. Absurdita celkového příběhu poukazuje na absurditu válek vkusně a originálně. Technická stránka je odfláknutá, což částečně vynahradí stránka hudební. Čtvrtá hvězdička utekla jen tak tak. No soldiers were harmed during production of this film. ()

genetique

Uno perfekto! Mne sa náhodou grafika nadmieru páčila. Ale tá morbidita a čierny humor, no nemám slov. Absurdita armádnych rozkazov dostala zabrať, pár sekúnd vystihne všetko. Kraťas alá hlavný pútač protivojnových protestov. 100%. ()