Padlé umění

(festivalový názov)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Poľsko, 2004, 5 min

Vojak sa dobrovoľne, pod nátlakom nadriadeného rozhodne zomrieť zletením z vysokej veže. Fotograf spraví fotku a pošle ju kuriérom obrovskému mužovi, ktorý si ju pridá do svojej desivej zbierky. (genetique)

swamp

Skvělá práce Tomka Bagińského! Vynikající krátkometrážní animace (bojím se, že toto označení ponesou všechny jeho počiny)..mno, vlastně v to doufám! :) Vynikající hudební doprovod (Fanfare ciocărlia - Asfalt tango), morbidita a surovost jdou spolu ruku v ruce skrze celý snímeček! Bravo! ()

PetrPan

Seriózně: Zdařilá obžaloba války v netradičním a morbidním pojetí. Zvědavě: Neexistuje i hraná či ještě lépe dokumentární verze ? ()

heyda

Prý komedie. No ehm, jak se to vezme. Každopádně originální, kdyby ten voják měl uniformu SS, vyznělo by to možná ještě morbidněji. Ale i tak chválím, toto se povedlo. ()

Marek1991

Film mal zrejme ukázať, ako umelci profitujú z nešťastia iných, či že vojaci sú často bábkami slúžiacimi pre pobavenie iných, ale najprv si ich zhýčkajú, aspoň tak som to pochopil ja, má to viac významov a je to morbídne. Mne to veľmi nesadlo, hudba bola skôr akoby balkánska, dlho sa nič nedialo a bolo to dosť tvrdé, deťom to nepatrí, nemuseli by to pochopiť. Čiže dobré, ale nejak zvlášť sa z toho neteším. ()

PauloZ

Skvělá poenta snímku se musí nechat. Navíc zpracování je skvělé, hlavně animačně je to zmáklé na výbornou (mimické svaly, když se rozdýchává po tanci ). ()

Anchi

Já vám ti nevím. Nesdílím všeobecné nadšení nad Fallen Art, je mi to z nějakého důvodu proti srsti. I animace mi přijde trochu nechutná... ()