Nový film Karla Janáka, režiséra divácky úspěšných filmů Snowboarďáci a Rafťáci, nás tentokrát přivádí do světa mladých muzikantů, kteří se nečekaně ocitnou tváří v tvář praktikám podsvětí a mafie. Černá komedie o gangsterech amatérech je svým tématem i zpracováním poněkud odlišná od předchozích teenagerovských komedií. Využití komediálního žánru s akčními a kriminálními prvky je spolu s tématem filmu předpokladem, že by tento film mohl oslovit široké spektrum filmových diváků. (oficiálny text distribútora)

tempus

Naštěstí to už nejsou Snowborďáci (, ani Rafťáci). Vypnutím mozku dostanete vcelku rychle uběhlou 1,5 hodinu, se smíchem při scénách, např. když je mafián přistižen jízdou na černo. ()

Maynard.

Jak je vidět, tak (téměř všichni) češi prostě neumí točit Světové filmy. Docela sem se těšil na dvojici Mádl-Kotek, který mě ve Snowborďácích upřímně rozesmívali. Ale bohužel sem se těšil zbytečně a jen sem se utvrdil v tom, že je tak hrozně moc málo českých novodobých filmů (komedií), který stojí za to. Nejvíc mě asi vytáčel Postránecký, kterej hrál roli mafiánskýho bosse, no trapárna jak zvon. Celkově příbeh o ničem, vypadá to, že scénárista čerpal z filmu KAmarád do deště 2, tam taky myslím čórli psa a pak se snažili vydírat jeho prachatého majitele. Akční scény a honičky, musíme se holt ještě hodně učit nebo možná bude lepší se na učení vysr.. a točit něco jinýho :o). Čekal sem víc hudby a víc srandy. Bohužel sem se nedočkal. Ale zas tak uplnej průser to není, sou mnohem větší pípčoviny, viďte pane Troška? ()

herr_carter

Byť dávám "jenom " za 2*, musím uznat, že se místy jedná o nadprůměrnou českou komedii....ale je to taky způsobeno tím,že zde poslední dekádu vznikají z 90 % jenom bezduché chujoviny, sedl mi tu překvapivě Postránecký v roli mafiána, kterého bych ale jinak nechal vsadit do nejtemnějšího žaláře..................moje hodnocení = 5 z 10. ()

velkyvezir

Janákova trilogie s Kotkem a Mádlem má co do kvality sestupnou tendenci. Kotkův doprovodný hlas je příšerný a především se ukazuje, kdo hereckým talentem byl a kdo nebyl obdařen - Kotek s každým filmem horší, Mádl zraje jak víno a je naprosto přirozený. Právě za Mádla dávám třetí hvězdičku... ()

Wally

Tento film podle mne padá na obsazení....prostě už je přeKotkováno a přMádlováno...nic proti těmto dvěma, ale přeci jen se nějak zapsali do podvědomí filmových fanoušků a tak v těchto rolích vypadají jako pěst na oko...pro film škoda... ()

BluT

Když tohle bylo v kinech, tak jsem v jednom zrovna dělal a na pár scén jsem se vždycky těšil. Sice to nedosahuje kvalit Snowborďáků (potažmo Rafťáků), ale když jsem měl jít zčeknout nějak sál, tak mi nikdy nevadilo, když tam zrovna běžel Ro(c)k. ()

Zagros

Na úspěšných komediích Snowboarďáci a Rafťáci tvůrci zjistili, že dvojka Mádl Kotek funguje, tak to chtěli zkusit znovu a trochu jinak. Ač jde o hlavní postavy, film nestojí jenom na nich a to je dobře. Jednoduchý příběh a naivní zápletku naštěstí doplňuje místy skvělý humor a především zvláštně namixovaná, ale skvělá atmosféra. Díky ní jsem si Ro(c)k podvraťáků dopřál několikrát a pobavil mě pokaždé. Sice jsou některé postavy přitažené za vlasy až moc (třeba Mádl milovník), ale některé jsou naopak nezapomenutelné. Taky třeba za Chřestýše dávám nakonec tři hvězdy. ()

Eraserhead

U Snowboarďáků i Rafťáků jsem se slušně pobavil, ale tohle se nepovedlo. Hrozně roztahaný děj. Ale Janáka si přesto vážim za to, že chce svými filmy hlavně bavit, což u nás moc tvůrců nedělá (nebo nechce dělat?). Snad to příště vyjde líp. ()

wosho

Zatím to nejlepší co jsem od Janáka viděl-chybí mě jen Rafťáci a překvapili mě ty samé jedny*,podle mě je to automatický odstřel tohodle komerčního tvůrce,který se pomalu zlepšuje.Ro(c)k je příjemný film pro mladé publikum,které se chce jen pobavit.Občas jsem se u něj i zasmál a to hlavně díky hercům a s němi má Janák velké štěstí,nemyslím jen duo Kotek-Mádl,ale třeba Beran se od Pelíšku hodně změnil a v budoucnosti nás jistě překvapí. Celková kritika Janákovi tvorby je přehnaná a je podle mě dobře,že nemáme jen tvůrce co točí hezké české filmy,nebo namyšlené umění. Tak jsem viděl Rafťáky a ti byli o třídu lepší. ()

Peť@n

Překvapivě koukatelný a film uplynul jako voda... Párkrát sem se dokonce i zasmál... Ideální film pro sledování v partě u pivečka... Jsem spokojenej. 3 a půl * ()

lonewolf

Scénář zas tak špatný není, místy jsem se ji celkem dobře zasmál, režie taky šla, ale výkon Kotka byl asi nejhorší v jeho kariéře - nucené grimasy, rádoby cool slovník a vůbec celý jeho výkon byl příšerný - a to proti němu nic nemám, například v Pojišťovně štěstí hrál dobře. A hodně tomuto filmu přidal výkon Jana Hrušínského, který ho posunul o hvězdu výše. ()

joshula

Já myslím, že minimálně tři hvězdičky si tento snímek zaslouží už jen za snahu. Jediné ale co mě pobavilo byla scénka se psem na veterině... Ta stojí za to. Jinak i pro mě zklamání. Chybělo více humoru, což měla být největší síla. Škoda. ()

eagle-eye odpad!

Nevím, jestli je spravedlivé hodnotit film, který jsem při nejlepší vůli neměl sílu dokoukat a to jsem tomuto filmu chtěl dát šanci, ale prostě to nešlo, opravdu tak moc to bylo špatné... zde se opakuji jako u filmu Panic je nanic. Páč jako fakt stejný důvod. Nicméně toto idiotské dílko bych hodnotil ještě níže, kdyby to šlo, protože jsem po Rafťácích začal Janáka asi mylně podezřívat, že to s ním tak hrozný nebude, ale když to tak beru zpětně, mě se vlastně Rafťáci líbili jen díky vedlejším postavám Freimanové, Steindlera a Navrátila. ()

Ripley

Krom toho,že jde o něco neuvěřitelného(ve špatném slova smyslu),mi vadilo nejvíc,že Janák vykradl Soukupa(Kamarád do deště)co se týče hlavní zápletky a navíc ji příšerně zmasakroval. ()

Přemek

Jedinečně úchylné a černohumorné teeneageovské drámo. Hvězdičky samozřejmě v rámci žánru, ale bylo to prostě úchvatné. ()

Paity odpad!

Kotek jako dredař, Mádl jako nějaký zevl. Potřebuje to ještě nějaký komentář? A vzhledem k tomu, že nejsem ani buchta, ani náctiletý a neječím radostí z těhle dvou, v klidu tomu dám odpad. ()

EKLEKTIK

"Můžete mi někdo připomenout, čí to byl debilní nápad?" Michal Beran a Kristýna Nováková, po Pelíšcích opět spolu. Tak nevím, ale neproběhl únos psa, za účelem vymáhání výkupného, už ve filmu Kamarád do deště? A nevyhodil navigační zařízení z otevřeného okénka jedoucího automobilu, už sám robot číslo 5? Mám pocit, že hledání inspirace zrovna v těchto filmech, nebyl ten nejlepší nápad a že komedii z tohoto díla, snad udělal jen Kotkův mluvený komentář, ale ani ten mu moc nepomohl, vymanit se ze snadno zapomenutelných snímků, které se určitě nedokázaly trefit do té správné cílové skupiny, protože předkládat dnešní mládeži Petra Jandu, mi přišlo nějak scestné, i přesto, že svou roli zvládl výborně. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (viac)