Elektroinženýr Al Fountain je na montáži v Tennessee. Je to velmi pedantický člověk, vnitřně osamělý. Není neoblíbený jen u svého okolí v práci, ale svým chorobným jednáním ničí i manželku Deb, které přesně na čas telefonuje, aby ji i syna kontroloval. Když pak ke svému překvapení zůstává opuštěn, zhroutí se celý jeho svět. (oficiálny text distribútora)

Kimon

Stereotyp a upjatý způsob života přivádí člověka do situace, kdy neví, jak se z těchto kleští dostat. Chtěl by "létat", ale neumí to. Tuší, že je něco v nepořádku, ale nedokáže se zamyslet sám nad sebou a něco změnit. Někdy však pomůže náhoda a človíček pozná i jiný způsob života, který mu zpočátku obrátí všechno naruby a on opět neví, jak s tím naložit. Když se pak nechá unášet tou nekonečnou spoustou nových zážitků, pochopí, že lze žít i jiný - lepší život než doposud. Je to filmový příběh, který může divákovi nabídnout jiný pohled na svět a život v něm. --- Máš špatnou náladu a myslíš, že se psychicky zhroutíš a že život stojí za houby? Tak se nechej unést Životem v sedmém nebi. Na konci zjistíš, že život je takový, jaký si ho uděláš ty sám. ()

mis-ko

Mať na krku štyridsiatku, kúpať sa nahý v jazere, hádzať po sebe ukradnuté paradajky, strieľať do okien budovy, ktorú práve postavil. To dokáže podať dostatočne presvedčivo snáď len John Torturro. A darí sa mu to veľmi dobre. ()

raimi

Těžká srdcovka. Jeden z nejkrásnějších a mně nejbližších filmů, co jsem kdy viděl. Tady jsem objevil blázna Sama Rockwella a pár šedivých vlasů už mám taky... :-))) ()

topi

Strašně pěknej, příjemnej a pohodovej film. Příběh odsýpá v klidném a nenudícím tempu a John Turturo se Samen Rockwellem jsou prostě úžasní! Akorát nechápu ten idiotskej počeštěnej název Život v sedmém nebi!! Vždyt´ Box of moon light je naprosto jasnej název a o to tady přece jde!!! ()

PogoJoe

Člověk velice často není schopen sám změnit svůj život, o kterém ví, že neprobíhá tak, jak by chtěl. Velice často musí narazit na někoho jiného, kdo mu ten život změní, kdo ho nasměruje lepší cestou. Někdo takového člověka vůbec nepotká. Al Fountain v podání skvělého Johna Turturra ve filmu 'Box of Moon Light' ano. Právě když tápe a snaží se nalézt něco, čeho by se chytil, narazí na otravného hipíka (Sam Rockwell), kterého se snaží setřást, ale nedaří se mu to. A díky tomu nakonec nalezne přítele, se kterým se rozhodne si ten bláznivý čas o něco prodloužit. Mladík Kid je bezprostřední, naivní a dobrácký a právě jeho bezstarostnost a užívání si života Ala nakazí a on si uvědomí, co je v životě důležité. Snad. Tenhle film se mi dost líbil - obsahuje velké množství svěžích, hravých, vtipných a často originálních detailů a nápadů, které mě hodně pobavily. Mám rád filmy, které přináší optimismus, které jsou reálné, plné legračních figurek, úsměvu, vřelosti a díky nimž si člověk uvědomí, že by neměl tolik lpět na práci a povinnostech, ale naopak občas 'vypustit džina z láhve', více si užívat a klidně bláznit jako malé dítě. Mít takového Kida u sebe, aby vás tou radostí nakazil. ()

easaque

tady budu jeden z mála, kdo tuto vysoce hodnocenou komedii nebude chválit. Nevidím důvod, protože mi na ní nepřišlo nic světoborného a nezávislých filmů na podobné téma jsem už pár viděl. Pro mě to je průměrný film o životě a hledání jiného smyslu než práce - vyjetí ze zaběhnutých kolejí vždy zabere a když přidáme trochu jemného humoru a maličko mystiky, tak film je na světě. Ve výsledku mi přišel zbytečně utahaný a ne tak záživný a podnětný - pro mě to jsou slabé 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

(mOnkey)

ATMOSFÉRA. Zas a znovu dokázal Tom DiCillo vytvořit neopakovatelnou atmošku a prd přetavit v originální a nezapomenutelný zážitek. Natočit špatný film jednoduše není v možnostech tohohle člověka. Jak jen to ten chlap dělá? 90% ()

Martin741

Zatial druhy najlepsi film rezisera Toma Di Cilla /Zivot v Oblouzneni/. Suchar John Turturro objavuje novu chut do zivota aj vdaka mlademu cloveku menom Sam DobraSkala. 89 % ()

honajz2

Já ty čtyři hvězdy nakonec dám, i když mi ten konec přišel nijaký a i když budu muset oponovat názoru většiny a říct, že John Tuturro nehrál zrovna nejlíp. Rockwell ho předčil na plné čáře a hlavně mi přišlo, že ke konci hrál obličejem spíš výraz vysílení z toho, že mu tahle zkušenost pomohla do života, ale už jí má dost a rád by odjel, ale nemůže, protože se před tím rozhodl ještě pár dní zůstat po boku Kida. Přitom na konci měl být nejoptimističtější za celý film, což vyplývá ze všeho ostatního, ale z Tuturra jsem to prostě necítil. Jinak to ale vůbec není špatné, zvlášť první půlka mě naprosto nadchla, jelikož to bylo road movie s velice slibným startem, skvělými gagy (a především tím s erotickou linkou, to mi připomnělo jednu scénku z Peep Show, kde však sexuální fantazie oné ženské postavy byla ještě ujetější a ještě brutálnější :D), pohodovou atmosférou, která ví kdy být v klidu a kdy zvážnit a velice povedeným představením postavy Kida včetně toho, jak se s ním jeho naprostý opak Al vyjít, když už s ním musí trávit čas. Líbila se mi i druhá půlka, kde tohle soužití zajímavě gradovalo a pořád mě dokázalo bavit, ale už nebylo tak dobré jako v první půlce a celá část s těmi dvěma slečnami mi už přišla jako zbytečné protahování (SPOILER které sice dotáhne fór s erotickou linkou, ale co následuje poté ho jaksi ignoruje KONEC SPOILERU), ale ta pohoda z toho je cítit po celou dobu, určitá propracovanost taktéž a něco to do sebe má, i když to mělo na víc. Slabé 4* ()

eurika

John Turturro výborný ako obyčajne, no od chvíle keď sa mu do cesty pripletie živel "The Kid" Rockwell ♥♥, je to už len lepšie a lepšie. Pán DiCillo, toto sa podarilo. ()

flyboyeda

Dalsi z filmu o "otevirani oci" a prehodnocovani zpusobu zivota i hodnot. Fantasticka spoluprace John Turturro vs Sam Rockwel me dojala. Tom DiCillo se vytahl. ()

dr.fish

Pilulka naděje pro ty, kteří tápou na své životní cestě. Vykročte do neznáma, opusťte svůj kruh jistoty a brzy potkáte někoho, kdo vás naučí znovu žít. Turturro i Rockwell výteční, letní film jak vyšitý. Americké nezávislé léto! 85% ()

trojtmberk

Nalinkovanej život jako robot, v sedm večeře, v devět volat domu, projít násobilku, zakázat rachejtle, jít spát a pořád dokola. A najednou jeden šedivej vlas vás donutí uhnout kousek z týhle předem daný rutiny a skončí to s chlapem co žije v půlce karavanu, krade sádrový trpaslíky, koupe se nahej a bere život tak jak jde a vy najednou zjistíte, že zažíváte nejzábavnější dny v životě. Sam Rockwell a John Turturro si museli natáčení ohromě užívat, protože tenhle film je hlavně o tom, že každej má v sobě kus malýho dítěte a můžete se snažit sebevíc, ono stejně jednou uteče a ukáže vám, zač je toho loket. ()

danoo

Milá terapia pre workholikov, avšak s veľmi banálnym posolstvom: nenechajte si spoločnosťou a komplexami zničiť radosť zo života. ()

dANo

Výborný film s Johnom Turturrom, ktorý od začiatku pôsobí negatívne, ale po určitých zmenách v jeho živote, sa stáva opäť tak trochu človekom a začína pôsobiť pozitívne... tak ako aj tento film. Fakt dobré! ()

SjamK

[-Víte, mám na to místo opravdu hezký vzpomínky... - Já taky, jednou jsme tam s bráchou topili kočku.] * [ - Prý támhle někdo viděl Ježíše. - Kde? - Tam, dole v tom ohni přesně pod tím hamburgrem.] Nějaké ILEGÁLNÍ ohňostroje - Reverend s malou stříbrnou sekyrkou - Pár plastových srnek? Tomu říkám sranda, bez ironie. Akorát mě napadá - proč je tenhle film tak málo známý? ()

eagle-eye

Film, po jehož shlédnutí musí přehodnotit životní hodnoty snad každý. Lepší návod než v podání Turturra a Rockwella neexistuje. V životě jsem necítil při sledování filmu takovou pohodu, jako tomu bylo v tomto případě. Obrovská škoda je, že v TV jej dávali jenom 1x a v kině jsem jej kdysi viděl na Febio festu. Moc rád bych jej viděl znovu, resp. rád bych jej viděl vždycky, když ji mi je nejhůř nebo mám deprese. Přemýšlím, o kolika filmech toto mohu prohlásit a nic mě nenapadá. V neposlední řadě film je balzámem na duši a v porovnání s hollywoodským výplachem mozků naprostou očistou. Doporučuji rovněž všem těm, kteří neví nebo se neumějí radovat ze života a ze zdánlivých maličkostí. PANU REŽISÉROVI DĚKUJI ZA VÝJIMEČNÝ ZÁŽITEK. ()