Dvaja súrodenci objavia chlapca zamrznutého v ľadovci, ktorý by mohol byť dávno strateným záchrancom sveta. (SkyShowtime)

Azurovydrak

Po dokoukání Legendy Korry byla moje očekávání pekelně vysoko a moc jsem nečekal, že by mě její opěvovaný předchůdce zaujal, ale jak se říká, za pokus nic nedáš. Po mírném přemáhání ke zhlédnutí prvního dílu (navíc v děsivé kvalitě) mě ale čekalo velmi příjemné překvapení v podobě zábavného úvodu se sympatickými postavami. Uvidíme, jak se to vyvine, ale zatím převládají výhradně pozitivní pocity. EDIT: Ze zpětného pohledu rozhodně srdcová epizoda, která se mi líbí i po x-tém zhlédnutí ()

Jestrab

Je možná hřích, že jsem tenhle animák ještě nikdy neviděl, ale říká se: "Lepší pozdě ,než nikdy". Rychlé a stručné vysvětlení toho nezákladnějšího lore, nástřel charakterů Katary, Sokka a AAnga, proto kterým se postaví Zuko a Iroh, který má potenciál si tuto show ukrást pro sebe. Je prozrazeno jen tolik, aby vás to nakoplo. Jediná věc, co mě štve je to klišé oheň=špatný. Ale to jde jen stěží vyčítat epizodě. To bude problém asi celé téhle show, navíc cílovka nejsou mudrci filozofie. Když mám hodnotit jako pilot, tak funguje celistvě a přitom pokorně. ()

• Zatímco Aang a Katara jsou ve staré lodi Fire Nation, je vidět mnoho zbraní, které se podobají skutečným starověkým čínským zbraním. Patří mezi ně guandao (meč půlměsíce), ji (druh kopí) a podao (čepel na dlouhé tyči). (KGBelik)
  • Na základě všech skupinových záběrů má vesnice jižního vodního kmene 22 lidí, kteří nejsou pryč kvůli válce: devět dospělých (všechny ženy), jedenáct dětí (šest chlapců a pět dívek) a dva teenagery (Sokka a Katara). Jeden ze šesti chlapců však chybí, když Katara představuje Aangovi celou vesnici. (KGBelik)