Bláznivá parodie na Hvězdné války.
Mladého prodejce koberců Arifa unesou mimozemšťané na planetu GORA, kde je vězněn. Jednoho dne se mu zjeví holografický obraz bytosti, která jej prosí o vysvobození. Po několika marných pokusech se mu konečně podaří utéci. Setká se s mistrem, který jej naučí bojovému umění a využití „síly“. Arif zachrání nejen princeznu před nechtěným sňatkem, ale také celou planetu před nárazem ohnivé koule, která je dílem zlého velitele. Připadá Vám tento příběh povědomý? Ano, film G.O.R.A. - vesmírné manévry je parodií na sérii Hvězdné války, sérii MATRIX a další filmy. (oficiálny text distribútora)

Aildrin

Čekal jsem, že to bude horší. První polovina byla místy docela zábavná, ale ve druhé už to za moc nestálo. Turci mají zajímavý smysl pro humor, na který není snadné si zvyknout. Výkon hlavního aktéra byl ucházející a z vizuálního hlediska je zřejmé, že byla tahle mulitparodie dobře financovaná. To je ale asi tak vše. S odřenýma ušima ***. Přesto je GORA velkým úspěchem pro současnou tureckou kinematografii. ()

Repulsion

Slušná parodie, která sice nenabízí nic nového, ale já osobně jsem se bavil po většinu času dobře. Hlavní hrdina trošku - nebo spíš víc než trošku - připomíná Jerzyho Stuhra v Sexmisi. ()

blekekeke

Něco hvězdných válek, Stark trek, red warf a vše močeno v Matrixu. Je vidět, že i v Turecku rádi sci-fi, ale to je asi vše, i když našlo se vtipných chvil ... ()

RomanL

To je taková kravina, že jako fanoušek žánru tomu musím dát 3 hvězdičky. Slepenina všeho, co vás z oblasti sci-fi tvorby napadne, ale nějaký smysl to kupodivu dává. ()

Accuphose

Jak už tu psal někdo přede mnou, na tomhle se šetřit nemůže, je to prdel od začátku do konce a to jsem toho dost neviděl, abych pochopil všechny narážky. Turci se vytáhli.... a ačkoliv je to točený ve stylu hodně talentované party nadšenců, neubírá to nic na kvalitě, naopak to sedí jak prdel na hrnec. Ani nepamatuju, kdy mi stál film za to, abych ho viděl v kuse. A vychutnáte si to, i když nejste fanoušek Sci-Fi. ()

butcher89

Cem Yılmaz je borec. V téhle bláznivé komedii - parodii  - hlavně to neberte vážně proboha - si totiž zahrál hned několik rolí a musím říct, že jsem se fakt bavil. Pokud některé scény a narážky na různé popkulturní pecky diváci nepochopí, jejich škoda. Za mě rozhodně top turecká komedie. Je tam spousta skvělých hlášek a doporučuji i český dabing. Film má sem tam trapnější chvilky, laciné kulisy či efekty, ale i tak je to celkově skvělá zábava. ()

VMa

Dobrá zábava, která připomíná parodii spíše na Matrix než Hvězdné války a k tomu trocha odkazů na jiné filmy. A tak jediný důvod, proč jsem nedal všech pět hvězdiček je ten, že mi docela vadí ty dvě vsuvky týkající se osobní historie nejprve padoucha a potom spoluvězně "Boba Marleye" Faruka. Ty mi připadají spíše trapné než vtipné. ()

MajkaLiskova

Mimo parodie na všechny klasické sci-fi filmy GORA zároveň i velmi nesmlouvavě míří na "západní" vymoženosti i tureckou náturu. Mimořádně vyvedené je obsazení tureckého komika Cema Yilmaze. Mimo hlavního hrdiny Arifa si v GOŘE střihne také roli šíleného velitele Logara. Vzhledem k žánru je pro mě papundeklová estetika sci-fi kulis jedině plusem :) Varuju snad jedině před českým dabingem. Překlad je poměrně vyvedený, dabing ovšem už příliš ne. Takže dejte si to určitě v turečtině s titulky. ()