Skupinka 5 mladých gangsterů, která se ráda zapojí do kdejaké šarvátky, končí bohužel tragickým koncem. Z celé jejich skupiny přežijí pouze tichý Brandon Heat a Harry MacDowell, kteří mají ojedinělou příležitost přidat se k organizaci Millenion (existuje zde velmi důležité pravidlo: zrada se trestá smrtí). Oba začínají na nejnižších pozicích a my pozorujeme rozdílné cesty obou hrdinů, jak stoupají v hierarchickém systému organizace. Poté, co se rozloučíme s Big Daddym (šéf Millenionu), Harry nastoupí na jeho místo. Celý způsob fungování Milleniou se změní a nastává řešení sporu mezi Harrym a Brandonem (poté již s Beyond the Gravem). (soldiersn)

CaeZZar

*MILD SPOILERS* Gungrave vypráví (skoro celý) životní příběh dvou nejlepších kamarádů, Harryho a Brandona. Od první lásky až do hořkého konce. Za těhle 26 dílů budete mít hlavu až k prasknutí. Postavy budou umítat, ožívat, šílet a proměňovat se k nepoznání. Jedná se o nesmírně atipycké anime, nebo spíše umělecké dílo, na tohle jentak nezapomenete. Nedokáži to v komentáři korektně popsat, chce to esej. Myslím si, že Gungrave každého mile překvapí. Každého, kdo se nelekne pomalejšího buildupu a 2003 animace. Absolutní mustwatch. 5*/5*. ()

Flatron

Po skvelom Black Lagoone som narazil na ďalšie anime, zaoberajúce sa podobnou tématikou, kde okrem bohatstva, moci a podobne platilo jedno pravidlo, ktoré bolo nad ostatné "Code of Iron" - Nikdy nemôžeš zradiť. Nikdy!. Gungrave hovorí príbeh o dvoch najlepších priateľoch a ich spoločná cesta na výslnie, až kým jeden z nich nezradí. Prvých 13. dielov je skvelých, príbeh má výborné tempo, postavy, ktoré spoznávame, majú svoj vlastný osobitný charakter. Charizma Big Daddyho, alebo Beara Walkena sú neuveriteľné. Hl. hrdinovia takisto o moc nezaostávajú ich vývoj sa posúva každým dielom ďalej. Po 13. epizodách prichádza druhá časť seriálu, ktorá je o poznanie slabšia. Zbytočné sci-fi prvky, oživovanie mrtvych, neskôr vytváranie Susperiorov a podobne by tomu do istej miery moje hodnotenie ovplyvnilo, ale potom príde posledný diel a ten by som už kvalitatívne prirovnal k záveru Gurren Lagana, alebo Code Geasu. Aj napriek slabšej druhej časti, si seriál zachováva stále tempo, aj množstvo akcie, bohužiaľ neskôr to bolo na úkor príbehu. Každopádne tesných, ale stále 5*. ()